Sadık Arslan

Sergen Yalçın'dan Mustafa Doğan önerisi

21 Kasım 2020 Cumartesi 10:54 | Son Güncelleme: 21 Kasım 2020 Cumartesi 10:54

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi geldiği ilk günden bu yana Sergen Yalçın’a yardımcı olacak yönetimin de akıl danışacağı bir futbol aklı arıyor... Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun üstlendiği görevi yerine getireceği bir sportif direktör arıyor. Mircea Lucescu’dan Samet Aybaba’ya kadar pek çok isim gündeme geldi. Son dönemde de Erdal Torunoğulları, Pitarch ile bir görüşme yaptı. Ancak öneri Sergen Yalçın’dan geldi. Yalçın futbol camiası içindeki en kültürlü isimlerden birisi olarak tanınan Mustafa Doğan’ı yönetimin önüne getirdi. Kendisiyle herhangi bir sorun yaşamadan çalışabileceğini anlattı.

Avcı kovulursa 20 milyon TL’nin tamamını alacak

Abdullah Avcı, Trabzonspor’la 2.5 yılda 20 milyon TL olacak. Bu paranın 5 milyon TL’sini sezonun geri kalanında, 6.5 milyon TL’sini gelecek sezon, 8.5 milyon TL’sini ise son yılında kazanacak.

Daha düne kadar Avcı’nın, Beşiktaş tarafından kovulduğu için maaşının geri kalanını yeni bir takımla anlaşana kadar alacağı iddia ediliyordu. Ancak bu bilginin tamamen yanlış olduğu ortaya çıktı. Avcı’nın sözleşmesinde, “Tek taraflı fesih halinde iki tarafta birbirine üç yıl içinde alacaklarının tamamını ödemekle yükümlüdür” yazdığı bildirildi. Bu yüzden şimdiye kadar Beşiktaş’tan 11 milyon TL alan Avcı’nın, 19 milyon TL’lik kalan parasının ödenmesi için talepte bulunduğunu bizzat Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi açıkladı.

Avcı’nın aynı şekilde 2.5 yıl dolmadan Trabzonspor’dan ayrılması durumunda 20 milyon TL’nin tamamını almaya da hakkı olduğu öğrenildi.

Atakan, Abdullah Avcı'nın onayına kaldı

Abdullah Avcı’nın Kenan Karaman diye ısrar ederken ortaya çıkan durum nedeniyle rotası Ahmet Kutucu’ya döndü. Çünkü kulübü Düsseldorf opsiyonu bulunan Kenan’ı Euro 2020’den sonra satma kararı aldığını bildirdi.

Ahmet Ağaoğlu, Schalke’de kadroya giremediği için rezerv takımına gönderilen Kutucu için girişimlere başladı. Menajeri Ersin Akan’la bir görüşme yaptı. Bu görüşmede ısrarla ön libero arayan Abdullah Avcı’nın dikkatini çekebilecek Atakan Karazor ismi gündeme geldi. Stuttgart’ta oynayan Atakan’ın tahmin edilen rakamlardan çok daha uygununa Trabzonspor forması giyebileceği menajeri tarafından Ağaoğlu’na iletildi. Abdullah Avcı onay verirse, Atakan için Trabzonspor bir hamle daha yapacak.

Çebi hemşerisi Ağaoğlu’nu Avcı için çok ciddi uyardı

Trabzon doğumlu olan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, Trabzonspor Başkanı adaşı Ahmet Ağaoğlu’nu aradığı ve Abdullah Avcı konusunda uyarılarda bulunduğu iddia edildi.

Çebi’nin Avcı’nın kendilerini para yönünden nasıl köşeye sıkıştırdığını, kendilerin herhangi bir kolaylık sağlamadığını, eğer Avcı ile anlaşmak istiyorlarsa sözleşmeyi çok iyi yapmaları gerektiğini söylediği bildirildi. Ağaoğlu’nun uyarıları dikkate almayarak Avcı’yla anlaştığı bildirildi.