Sadık Arslan

Ümraniye’de beklenmedik “şampiyonluk” kararı alındı…

07 Nisan 2021 Çarşamba 14:48 | Son Güncelleme: 07 Nisan 2021 Çarşamba 14:50

Önce Fenerbahçe derbisinin son anlarında kaybedilen 3 puan ardından Kasımpaşa karşısında alınan yenilgi Beşiktaş’ta “türbülans” korkusuna neden oldu. Ezeli rakipler Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un üst üste aldıkları galibiyetlerden sonra puan kaybetmenin önüne geçememesi gibi bir durumun kendilerinin de başına gelebileceğini düşünen siyah-beyazlı oyuncuları stres bastı.

Alanyaspor maçı öncesinde bazı oyuncularda strese bağlı bozukluklar yaşaması üzerine kulüp psikologunun tavsiyesi üzerine Başkan Ahmet Nur Çebi, Ümraniye'den uzaklaştı. Sergen Yalçın ve teknik heyetin motivasyon konuşmaları en düşük seviyeye çekildi. Kulüp psikologunun verdiği program uygulanmaya başlandı.

* Zaten kontrol altında tutulan beslenme konusu üzerinde titizlikle duruluyor.

* İdmanlarda oyuncular savaş halinden çıkarıldı.

* Dinlenmek için verilen zaman artırıldı.

* Oyunculara denetim altında tutabileceği ve yapabilecekleri sorumluluklar anlatılıdı.

* Şampiyonluk sözü Ümraniye’den çıkarıldı.

Beşiktaş ilk transferi yaptı

Beşiktaş, Gençlerbirliği'nin genç stoperi Arda Kızıldağ'ın işini bitirmeye çok yakın. Devre arasında Galatasaray'ın da teklif yaptığı ancak çocukluğundan beri Beşiktaşlı olduğu için Arda'nın bu teklifi reddettiği bildirildi. Daha önce eski hocası Mustafa Kaplan’ın  "Arda Kızıldağ'ı Beşiktaş çok istiyor. Sezon sonunda da yüksek ihtimalle bu transfer gerçekleşecek” dediği genç oyuncu için siyah-beyazlıların Ankara ekibine takas yoluyla bir ya da ikinci oyuncu önerdiği ve transferi bitirme aşamasına geldiği öğrenildi.

MHK’nin istifası ve yabancı hakem talebi

Ali Koç’un koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine Kulüpler Birliği’nin Perşembe günü Maslak’ta TFF’yi ağırlamayı düşündüğü toplantı ileri bir tarihe ertelendi. Bu toplantıda pek çok konu masaya yatırılacaktı. Nihat Özdemir’in de katılmasının planladığı toplantıda Beşiktaş’ı direkt ilgilendiren Başkan Ahmet Nur Çebi’nin önerdiği “yabancı hakem” ve “MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın istifasının istenmesi” konularının masaya yatırılması bekleniyordu.

Ahmet Nur Çebi ayrıca Trabzonspor’un istediği Tahkim Kurulu ve PFDK’nın değiştirilmesi talebini de Özdemir’in önüne getirecekti. Zaten Mustafa Cengiz’in katılmayacağı Galatasaray’ın da temsilci göndermeyeceği, Koç’un da mazereti nedeniyle bulanamayacağı toplantıyla ilgili olarak Çebi’nin erteleme talebinde bulundu. TFF’den olmulu cevap geldi.

Başkanlık seçimi için çalışmaya başladı…

Trabzonspor’un eski başkanlarından İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Divan Kurulu seçimlerindeki tavrı merak konusu oldu. İddiaya göre Tüzük gereği Divan Kurulu başkanlığına adaylık hakkı olan Hacıosmanoğlu dönemindeki yöneticilerden birisine, adaylık teklifi yapıldı. Ancak o isim reddetti. İddiaya göre bu teklif Hacıosmanoğlu’nun bilgisi dahilinde yapıldı. Hatta Hacıosmanoğlu aday olması için bir kez de kendisi konuşacak. Hacıosmanoğlu’nun Divan Kurulu başkanlığı için bir aday üzerinde durmasının başkanlık seçimleri içinde çalışacağı dedikodusu ise camiada konuşulmaya başlandı.

loading...