Sadık Arslan

Trabzonspor’da gündem içi geçmiş yabancı transferi

08 Mayıs 2021 Cumartesi 18:01 | Son Güncelleme: 08 Mayıs 2021 Cumartesi 18:05

Trabzonspor camiasında Fode Koita, Mert Günok, Gervinho ve Bruno Peres gibi içi geçmiş isimlerin transfer edileceği iddiası ciddi anlamda infial yaratmış durumda…

Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun verdiği bir röportajda söylediği; “Trabzon'da şöyle bir sıkıntı vardı. Genç futbolcu sahaya bakıyor. 8 tane yabancı görüyor. Bunlardan en az 5'i ülke standartlarının altında. Yani vasatın da altında. O 8 futbolcudan 3'ü de farklı takımlardan gelmiş. Altyapıdaki oyuncu da bunu gördüğü zaman 'bana burada yer yok' diyor” sözleri hatırlatarak basına yansıyan transferleri sorguluyorlar. 

Trabzonspor’un son 7 maçta sadece 1 galibiyet kazandığını belirten camianın önde gelen isimleri Uğurcan dışında son dönemde 11’de oynayan yerli ve alt yapıdan gelme oyuncu kalmadığını iddia ediyor. Son 7 maçta bordo-mavililerin zaman zaman 8-9 yabancı oyuncuyla sahada olduğunu belirterek, gençlere haksızlık yapıldığını iddia ediyor.

Göztepe maçında 8 yabancı.
Karagümrük maçında 7 yabancı.
Galatasaray maçında 8 yabancı.
Hatayspor maçında 7 yabancı
Rizespor maçında 7 yabancı
Kayserispor maçında 9 yabancı
Sivasspor maçında 6 yabancı

Avcı’ya, “Trabzonlulara düşmanlık ediyor…” suçlaması

Trabzonspor camiasında Ahmet Ağaoğlu ve Abdullah Avcı’nın yabancı sevdası tartışma konusu oldu… özellikle Fode Koita, Mert Günok, Gervinho ve Bruno Peres gibi yaşı kemale ermiş oyuncuların transferde gündeme gelmesi tepki çekti.

Alt yapıdan gelen oyuncuların tamamen unutulduğunun savunulduğu ortamda Abdülkadir Parmak’la ilgili de bomba gibi bir iddia ortaya atıldı.

Daha önce Eddie Newton’ı, “Baker’la beraber takım yapmakla suçlayan” Parmak’ın Avcı’yı da, “Trabzon doğumlu gençlere hiç şans tanımamakla suçladığı” hatta birkaç kez “Trabzonlulara düşmanlık ediyor…” dediği için kadro dışı kaldığı iddia edildi.

Parmak’ın kendisi dışında Avcı’nın zorunlu olduğu için Uğurcan, Ömür ve Serkan Asan’ı oynattığını gençlerden sadece Sefa’ya birkaç dakika şans verdiğini söyledi.

Bunun yanı sıra Avcı’nın geldiği dönemde Bilal, Afobe, Flavio, Diabate ve Plaza gibi oyuncuları kazanmak için çok daha fazla çabaladığını iddia etti.

Şampiyonluk umutlarını kaybetmelerine rağmen gençleri oynatmadığını iddia etti.

Aranılandan, istenmeyen adama! Şimdiden mahkemelik

Galatasaray’da 29 Mayıs’ta seçim yapılırsa iş yine mahkemelik olacak… gelen bilgilere göre Mustafa Cengiz’e yakın bir isim, Divan Kurulu’nun ısrarıyla seçim yapılması durumunda “sokağa çıkma yasağından ötürü belgeleri elden teslim edemedim” diyecek.

Aday olamadığını ileri sürerek mahkemeye başvuracak. Seçimin tekrarlanması isteyecek. Bu durumda 29 Mayıs’ta seçilecek, 7 gün içinde mazbatasını alacak başkan ve yönetim kurulu hukuksuz olacak.

Ancak bu kararın karşısında olanlara göre evden çıkmadan da sokağa çıkma serbestliği bulunan avukatlara vekaletname verilerek adaylık başvurusu yapılabiliyor. 29 Mayıs’taki seçimin geçersiz kılınması için açılacak dava bu yüzden mahkeme tarafından kabul edilmez. Bu nedenle yönetimin seçimi erteleme şansı yok.

ALBAYRAK’I KİMSE YANINDA GÖRMEK İSTEMEDİ

Daha önceki seçimlerde herkesin “gel yönetimime gir” diye peşinden koştuğu Abdürrahim Albayrak istenmeyen adam oldu… Albayrak son olarak seçimin ertelenmesi için el kaldıran ve son olarak da “seçim Haziran’da yapılacak açıklamasıyla camia tarafından adının çizilmesine neden oldu.

Albayrak’ı zaten aday olarak gündeme gelen Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Metin Öztürk listesinde düşünmüyordu. Hatta Mustafa Cengiz bile aday olsa bile Albayrak’ı istemiyordu. Albayrak’ın son umudu ise Işın Çelebi’ydi.

Çelebi’yi aradı. “Emrinizdeyim başkanım…” dedi. Çelebi ise teşekkür etti. Ancak yönetim kurulu listesini oluşturduğunu söyledi. Albayrak’a kapıyı kapadı.

Terim’e şikeci imasında bulundu! Asbaşkan adayı oldu

Fatih Terim, Işın Çelebi adaylığını açıklayana kadar ortada dolaşan hiçbir adayla çalışmak istemiyordu… Mustafa Cengiz devam etseydi zaten kalmayacak olan Terim, kendisini yaşlı ve çağdışı olmakla suçlayan Hamamcıoğlu ile çalışmayı düşünüyordu.

Zamanında Terim’e şikeci imasında bulunan Nasuhi Sezgin’i listesine alarak“seni istemiyorum” diyen Metin Öztürk’e de sıcak bakmadı

Terim için geriye Burak Elmas kaldı. Ancak Elmas’ın da kazanma şansı olmadığı için tecrübeli teknik adam, Galatasaray’ın yeni döneminde olmayı düşünmüyordu.

Ta ki Işın Çelebi ortaya çıkana kadar. Çelebi aday olmadan önce Terim’le görüştü. “Sen varsan ben de varım” dedi. Terim’den söz aldı. Adaylığını kesinleştirdi. 

TERİM SEÇİLİRSE HAMAMCIOĞLU İLE GÖRÜŞMEYECEK BİLE

Akşam gazetesine verdiği röportajda, “Fatih Terim'in artık futbol direktörlüğüne geçmesi lazım. Onun tecrübesi yönetimsel olarak çok fayda sağlar. Desteği çok değerli olur. Bizim bir parçamız Fatih Terim” diyen Galatasaray'ın favori Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu bununla yetinmemiş; “Fatih Terim Hoca benimle aynı yaşlarda; 67-68... Futbolcu olarak önemli bir geçmişi olmayan Klopp, Tuchel gibi genç antrenörler oldukça başarılı. Meşhur futbolcular olarak tanımıyoruz bunları. Ama eğitimliler ve çağa uygunlar” diyerek tecrübeli teknik adama adeta “artık yaşlandın. Eğitimin sınırlı, çağ dışı kaldın” demişti.

Bu sözler kendi ağzından çıkmamış gibi,  “Saygı duyduğum ve her fırsatta istisnai bir Galatasaraylı olarak nitelediğim sevgili Fatih Terim için sarf etmediğim sözleri söylemişim gibi yayın yapılıyor. Fatih Hoca’ya yakışan bir terfiyi gündeme getirirken, sözlerimin böyle saptırılması ancak kötü niyetle açıklanabilir” savunmasını yaptı.

Ancak Terim, Eşref Hamamcıoğlu’nun bu açıklamalarından sonra kararını verdi. Seçilirse kendisiyle görüşmeyecek.

ÖZTÜRK HER DURUMDA SEÇİME GİRECEK! 200 MİLYON TL’YE GÜVENİYOR

Galatasaray camiasında 29 Mayıs’ta bir seçim yapılacağına inanç arttı… 17 Mayıs’ta tam kapanmanın ardından bir daha yasak olmayacağı öngörüsü Galatasaray camiası içinde arttı. Özellikle Ankara ile sürekli irtibat halinde olan sarı-kırmızılıların başkan adayları, yeterli önlemlerin alınması durumunda seçimi yapabileceğine inanıyor.

Cuma son gün. Tüm adaylar netleşecek. Eşref Hamamcıoğlu varolan adaylar arasında en güçlüsü. Ancak Işın Çelebi adayı olursa müstakbel başkan deneceği konuşuluyor. Hatta Hamamcıoğlu ile Burak Elmas’ın Çelebi lehine adaylıktan çekileceği iddia ediliyor.

Ancak Metin Öztürk’ün her durumda aday olacağı iddiası var. Öztürk’ü iddialı kılan ise 200 milyon TL kasa kolaylığı sağlama sözü ve verdiği teminatlar. Yeni Başkan’ın kucağında ilk etapta 280 milyon genel anlamda da 400 milyon TL’lik bir bomba bulacağı ortamda Öztürk’ün ortaya koyduğu bu rakam ciddi bir güç sağlıyor.

TERİM, NASUHİ SEZGİN YÜZÜNDEN METİN ÖZTÜRK’LE ÇALIŞMAYACAK

Ancak Öztürk seçilirse yeni bir teknik direktör aramak zorunda… çünkü Fatih Terim, Öztürk’ün listesinde 2’nci başkan olarak görünen Nasuhi Sezgin’le de çalışmak istemiyor. Çünkü Sezgin, 2017-18 sezonunda oynanan Antalyaspor karşılaşmasının ardından “Bizim takım zaman zaman bir takım puanları bilerek kaybetti” diyerek Terim’i ve Galatasaraylı oyuncuları adeta şike yapmakla suçlamıştı.

Terim o dönemde Dursun Özbek’e, Sezgin’le çalışmak istemediğini söylemişti. Sezgin kısa süre sonra istifa etmek zorunda kalmıştı.

Anayasa Mahkemesi şoku! Şampiyona tescil edilmeyecek

Max Kruse transferi yüzünden Fenerbahçe’yi milyonlarca euro zarara sokan Alper Pirşen’in Tahkim Kurulu’nda masaya koyduğu gerekçeleri geçerli bulmadı.
Sarı-lacivertli kulübü temsilen Uğur Oker’le Tahkim Kurulu’nun zoom üzerinden yaptığı duruşmaya katılan Pirşen, MHK’nin Alanyaspor maçına atadığı Yusuf Kemal Uğurlu ve Halil Umut Meler’i IFAB’ın kurallarını bilmemekle suçladı. TFF’nin aldığı Alanyaspor maçının tekrarlanmasıyla ilgili red kararının bozulmasını talep etti.
TFF’nin avukatları Hazer Akil ve Furkan Tarman ise MHK’nin raporu ve TFF yönetim kurulunda oy çokluğu ile alınan kararın savunmasını yaptı. Maçla ilgili herhangi bir kural hatası yapılmadığını iddia etti.
Tahkim Kurulu, TFF’nin avukatlarının savunmasını daha tutarlı buldu. 7’de 7’lik oy birliği ile Fenerbahçe’nin itirazının kabul etmedi.
TFF’nin en üst kurumu olan Tahkim Kurulu’nun bu kararına itiraz edilece başka bir üst kurum yok. Ancak Fenerbahçe yönetimi Tahkim Kurulu’nun kararını Anayasa Mahkemesine taşıyabilir. Hatta Fenerbahçe böyle bir talepte bulunması durumunda Süper Lig’in 2020-21 sezonun şampiyonunun tescili bile ertelenebilir.

loading...