Sadık Arslan

Soyunma odasında bombayı patlattı

17 Ekim 2021 Pazar 15:52 | Son Güncelleme: 18 Ekim 2021 Pazartesi 15:52

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Abdullah Avcı’nın teknik direktör olarak göreve geldiği günden bu yana ilk kez soyunma odasına indi… Ağaoğlu maçın bitimiyle beraber protokol tribününden soyunma odasına mesaj gönderdi. “Hoca izin verirse soyunma odasına inmek istiyoruz” dedi. Avcı, “buyursun” dedi. Başkan Ağaoğlu geldi.

Öncelikle ağlayan Abdülkadir’e sarıldı. Başını okşadı. Daha sonra tüm oyuncuları tek tek ellerini sıkarak kutladı. En sonunda ise Avcı’yı tebrik etti. Başkan soyunma odasında, “bu galibiyet şampiyonluk habercisi” dedi. Ayrıca, “bu gece bize yaşattığınız bu sevincin tabii ki bir karşılığı olacak” diyerek prim müjdesi. verdi. Ağaoğlu’nun belirlenen bir rakam olmamamasına rağmen 3-1’lik galibiyet için prim belirlediği iddia edildi.

MHK’yi tek savunan Beşiktaş kaldı

MHK’nin değiştirilmesi konusunda Beşiktaş tek başına kaldı… son yapılan Kulüpler Birliği toplantısında Başkan Ahmet Nur Çebi, “MHK başkanını sürekli değiştirerek bir şey olmaz. Sorunu kökten değiştirmek lazım” demişti. Kendisine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da destek vermişti. Ancak Trabzonspor maçından sonra Koç geri adım attı.

MHK’nin değiştirilmesi için diğer 16 Süper Lig takımıyla Fenerbahçe de aynı noktaya geldi. Çarşamba günü Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile beraber Ali Koç da TFF Başkanı Nihat Özdemir’le görüşmeye gidecek. Beşiktaş cephesi Koç’un aldığı bu karar sonrasında yalnız kaldı. Çebi’nin kararını değiştirip değiştirmeyeceği bu hafta netleşecek.

“Nwakaeme’yi nasıl atmaz”

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, 3-1 kaybedilen Trabzonspor maçından sonra bir kez daha soyunma odasına indi… oyuncularına moral desteği verdi.

Sarı-lacivertliler oyuncular maçın hakemi Ali Şansalan’ı şikayet etti. Yabancı oyuncular dahil neredeyse tüm Fenerbahçeli oyuncular Başkan Koç’a, “bize karşı hakemin bir kızgınlığı vardı. Çok agresifti. Trabzonsporlu oyunculara karşı ise çok anlayışlıydı. Nwakaeme’nin yaptığını bizden birisi yapsa bu gece atılırdı” diye isyan ettiler.

Başkan Koç ise oyuncularına; “şampiyon olacağız. Ben size de camiaya da inanıyorum. Tek yapmamız gereken kenetlenmek. Siz hakemleri veya kurumları kafanıza takmayın.. Yönetim olarak hepsinin kökü temizleyeceğiz” diye söz verdi.

Fenerbahçe’de TFF’den 5 ultimatom

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği asbaşkan vasfıyla Çarşamba günü Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Süleyman Hurma ile beraber TFF’ye çıkarma yapacak. Başkan Nihat Özdemir’le bir araya gelecek. Fenerbahçe Başkanının, Çarşamba günü Özdemir’den 5 talebi olacak.

İşte Fenerbahçe’nin ultimatom gibi talepleri:   

* Hakem camiası yeniden dizayn edilmeli. Sadece hakemlerin değişmesi yetmez. Gözlemciler, temsilciler tüm organizasyonun yeniden dizayn edilmesini istiyoruz.

* Bütün hakemlerin değiştirelemeyeceğini biliyoruz. Ancak bazı hakemlerin sahip olduğu güven ortamını ortadan kaldırılmalı.

* Gözlemciler verdikleri puanları açıklansın.

* Hakem atamaları MHK başkanı veya telefonla yapılmamalı.

* VAR hakemi ile saha hakemi ayrı olmalı.

loading...