Sadık Arslan

İrfan Can, Fenerbahçe'ye kapıları tamamen kapattı

24 Kasım 2019 Pazar 19:18 | Son Güncelleme: 24 Kasım 2019 Pazar 19:23

Milli arada Damien Comolli, Başakşehir’in kurmaylarıyla Edin Visca ve İrfan Can için bir görüşme yapmıştı… daha önce Ali Koç’a kapıyı 20-25 milyon euro’dan açan Başakşehir’in orta yolu bulmak için rakamda ciddi bir indirim yapması F.Bahçe cephesinde, “acaba”lara neden olmuştu.

Ancak İrfan Can son noktayı koydu. Milli takımla birlikte Euro 2020’ye gittikten sonra kariyerine Avrupa’da devam etmek istediğini F.Bahçeli yöneticilere ileten İrfan Can dün akşam da G.Saray maçından sonra, “hedefim Avrupa'ya gidip orada daha iyi işler yapmak. İnşallah bunu da başaracağım” diyerek kapıları tamamen kapattı.

G.SARAY TAKIMI İÇİNDE BELHANDA RAHATSIZLIĞI

Fatih Terim dün akşam Başakşehir maçından sonra, “iki sene üst üste şampiyon olduk, eyvallah. Bu sene de olmasak ne olur?' öyle gördüğüm insanların benim yanımda yeri olmadı, olmaz da” açıklamasında bulundu.

Terim’in bu açıklamasında hedef aldığı oyuncuların başında Belhanda’nın geldiği bildirildi. Tecrübeli teknik adamın milli aranın tamamında topuğundaki ağrıları bahane ederek idmanlara çıkmayan Faslı oyuncuyu hem maç kadrosuna hem de 86’ncı dakikada oyuna alması ise takım içinde rahatsızlık yarattı.

MUSLERA, HAMİT YÜZÜNDEN RİSKE EDİLMEDİ

Babel ve Muslera’nın milli takımlarından sakatlıkları nedeniyle çıkarılmalarının ardında yaşanan korkutucu süreç, iki oyuncunun da önemli birşeyinin olmadığının anlaşılmasıyla geçmişti.

Herkes dün akşam Babel gibi Muslera’nın da sahada olmasını bekliyordu. Ancak Uruguaylı kaleci için sağlık ekibi, “oynayabilecek durumda ama riske edilmemesini tavsiye ediyoruz. Aynı bölgenin üzerine ters şekilde düşerse sıkıntılı olan disk canımı sıkabilir” raporu geldi. Benzer bir sakatlığın üzerine gittiği için futbolu bırakmak zorunda kalan Hamit Altıntop hatırlatıldı. Terim de Muslera’yı riske etmemeyi tercih etti.

AL ITTIHAD, RODRIGUES’İN HAKLARINI G.SARAY’A ÖNERDİ

G.Saray 10.2 milyon euro’ya Al Ittihad’a sattığı Garry Rodrigues, F.Bahçe’nin iddiasına göre “bedelsiz”, Suudilerin iddiasına göre ciddi bir kiralama bedeli ve satın alma bedeliyle F.Bahçe’ye gönderdi. G.Saray, 16 Temmuz’da çektiği protestoya cevap alamadığı için Al Ittihad’ı, FIFA’ya şikayet ederken, Suudi Arabistan ekibi, Hollandalı oyuncunun F.Bahçe’yle olan sözleşmesini G.Saray’a devretmeyi önerdi.

O sözleşmeye göre Rodrigues için F.Bahçe, Al Ittihad’a yıllık 2.5 milyon euro’dan toplam 5 milyon euro kiralama bedeli ödeyecek. Ayrıca 2 yılın sonunda 6 milyon euro daha ödeyerek Rodrigues’in bonservisini almak zorunda.

G.Saray bu hak devrini kabul eder ve anlaşma yoluna giderse, Al Ittihad, FIFA’dan ceza almaktan kurtulacak.