Sadık Arslan

İndirim isteği Oğuzhan Özyakup'u Beşiktaş'tan kopardı!

10 Aralık 2019 Salı 12:35 | Son Güncelleme: 10 Aralık 2019 Salı 12:38

Beşiktaş'ta Abdullah Avcı’nın kanat transferinden vazgeçip, Atiba ve Elneny’ye alternatif olabilecek 6 ya da 8 numara oynayacak bir oyuncu istemesinde Oğuzhan Özyakup’un aldığı takımdan ayrılma kararının etkili olduğu bildirildi. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı görüşmede kendisine, ''sana 2.4 milyon Euro veremem'' demesi üzerine Oğuzhan’ın ayrılma kararı aldığı ve devre arasında sürpriz bir transferin gerçekleşebileceği bildirildi.

Oğuzhan Özyakup Trabzonspor'a, Yunus Mallı Beşiktaş'a transfer olacak

Oğuzhan Özyakup'un ayrılma kararı aldığını Abdullah Avcı’ya bildirmesi, Beşiktaş yönetimini Yunus Mallı konusunda yeniden harekete geçirdi... Oğuzhan Özyakup'un doğru şartlarda Trabzonspor’a gitmesi durumunda, yerine alınacak Yunus Mallı'nın 6 numara oynayamasa da 8 ve 10 numara mevkiini doldurabilmesi avantaj olarak öne çıktı. Aynı şekilde Elneny’nin de Atiba’nın yokluğunda ön libero oynayabilmesi önemli bir avantaj olarak görünüyor.

Beşiktaşlı Caner Erkin, Avrupa'nın zirvesinde!

Bu sezon Süper Lig ve Avrupa'nın beş büyük liginde en fazla gole katkı yapan savunma oyuncuları sıralamasında Beşiktaş'ın sol beki Caner Erkin zirveyi zorluyor. ''Fişek'' lakaplı tecrübeli oyuncu 2 gol ve 5 asist yaparken kendisiyle aynı oranda gole katkı veren diğer isimse yine 2 gol ve 5 asistle Achraf Hakimi. Trent Alexander-Arnold ise  1 gol ve 6 asistle yine 7 gole katkı yaptı.

Beşiktaş'ta Atiba bir kez daha kendini aştı

Öte yandan Kasımpaşa-Beşiktaş maçında rakip sahada 66 isabetli pas atan Atiba, bu sezon Süper Lig rekorunu kırdı. 104 kez topla buluşan Kanadalı oyuncu, ayrıca yüzde 94.6 gibi çok yüksek bir pas yüzdesi yakaladı. Sadece 2 top kaybetti. 4 uzun topundan 3’ü yerini buldu. Yetmedi 3 kez de adam geçti.

Beşiktaş'ta kanat transferinden vazgeçildi!

Beşiktaş’ta kanat transferinden vazgeçildi... Kevin Nkodou’nun ve Adem Ljajic’in kanatlarda gösterdikleri performans Abdullah Avcı’nın kanat transferinden vazgeçmesine neden oldu. Ayrıca Abdoulat Diaby’nin de kanatlarda oyanayabilmesi Abdullah Avcı için önemli bir referans oldu. Abdullah Avcı yönetime verdiği raporda 6 ya da 8 numara transferinin kendisi için birinci öncelik olduğunu iletti.

Beşiktaş'ta Lens ''gitmem'' deyince tüm planlar değişti

Bu arada Adem Ljajic ve Kevin Nkoudou’nun kanatlarda gösterdiği performansın yanı sıra takımdan ayrılmaları istenen Jeremain Lens ve Tyler Boyd’un da bu fikre sıcak bakmaması etkili oldu. Özellikle Jeremain Lens’in şu anda Beşiktaş’tan kazandığı rakamı herhangi bir takımdan kazanamayacağını söylediği için bu kararın alındığı gelen bilgiler arasında.

Jeremain Lens sözünü tuttu

Bu arada gitmeyeceğini Abdullah Avcı’ya söyleyen Jeremain Lens, kendisini daha fazla takıma vereceği sözü verdikten sonra Pazar akşam Kasımpaşa karşısında sözünü tuttu.

loading...