Sadık Arslan

Ersun Yanal bu sesi duymalı

09 Aralık 2019 Pazartesi 13:10 | Son Güncelleme: 09 Aralık 2019 Pazartesi 13:06

Yanlışların doğrulara boyun eğeceği zamanların çok yakınına yaklaştığımız bir gece daha yaşadık Kadıköy’de.
Sahaya çıkan 11 Zanka’dan kurtulmuş kontra ataklara tedbir olarak kısa ama nisbeten hızlı Sadık ile güncellenmişti. Ersun hoca’nın Ozan tercihi soru işaretleri bıraksa da faydalı gözüktü. Hücumcu sandığımız yada öyle bildiğimiz Yanal yine 3 ön libero ile maça başladı. Kazanmamız gereken maçta sağ önde Deniz Türüç’ün düşünülmemesi, Kadıköy de saha ve seyirci avantajını elinin tersi ile itmek demekti.

Maç başında Rodrigues’in kaçırma hastalığının sürmesi sonrası kontradan gelen ilk top Fenerbahçe kalesinde kalsik görüntüyü sürdürdü. Soğuk havada soğuk duş etkisi yapan gol takımın hızını kesemedi, peş peşe gelen goller ve gollerdeki çaba takdire şayandı. Özellikle Vedat Muriq çabası özverisi ile gönülleri bir kez daha fethetti. Hücum hattında Max Kruse’nin etkilerini ve takıma kattığı zenginliği çok net gördük ve davamlılığını istiyoruz. Hücum hattının zenginliğinin önemli bir sebebi de Kruse’ydi.

Gençlerbirliği ön alanda baskı yaptığı zaman Fenerbahçe savunmasının çıkmakta zorlandığını gördük, Gençler ligin sıradan takımlarından. Onların bu baskısını kalbur üstü takımlar yapınca sonuç alıyorlar. Oynanan bu oyunun deplasmanda tutmamasının sebebi de baskıya karşılık Fenerbahçe’nin cevap verememesi. Gelecek hafta Sivas deplasmanı ligde ve transfer döneminde kaderini belirleyecektir.

İstatistikleri sunup kendi üzerinden kabahati atamaya çalışan Ersun Hoca, basın toplantılarında oynatacağı yada oynatmayacağı sinyali verdiği oyuncuları oynatıyorsa!
Ferdi Kadıoğlu’nun golünden sonra stat defalarca ‘Ferdi’ diye inliyorsa, kenarda oyuna girmesinin gerekliliğinin farkındalığındaki oyuncular ısınmayı nede olsa ben girmeyeceğim, bir evvel ki maç sonu röpörtajında sitem edenler oyuna giriyorsa takım içindeki çalışan formayı kapar hakkaniyeti kaybolmuş demektir.
Hoca uyarılara, sitemlere, tepkilere göre iş yapıyor demektir. Dün gece gördük ki tüm statta oluşan Ferdi  çığlığı onun ilk 11 oynatılmasına değil, hocanın oynatmama isteğine karşı direniştir.


Fenerbahçe’de genç oyunculara tepki koyan hiç bir hoca takımın başımda kalamamıştır. Tribünün oynamasını desteklediği ama oynadığında şımarıp sahada gezinen hiç bir genç oyuncu da Fenerbahçe’de banko olamamıştır. Bu vesile ile hoca Ferdi sürtüşmesinde galip çıkan oynadığı oyunla Ferdi olmuştur. Hocayı haklı çıkarmamak için, Fenerbahçe için, kendisi için çok çalışıp savunmasını da geliştirip 11 oyuncusu olmak için daha çok çalışmalı Ferdi Kadıoğlu.

Maçın hakemi Şansalan bu akşam gayet yerinde, çağın gerektirdiği şekilde maç yönetti. Sokak kabadayısının biyatçılarından olmaz ise, operasyon yapan hakemlet tarikatına girmez ise önü açık ve başarılı bir hakem olacaktır.

loading...