Sadık Arslan

David Luiz transferinde Beşiktaş’ın bir rakibi daha elendi

17 Ağustos 2021 Salı 15:28 | Son Güncelleme: 17 Ağustos 2021 Salı 15:30

Sergen Yalçın’ın bu sezon başlattığı takımı yaşlandırma operasyonunda sıra David Luiz’e geldi… 35 yaşındaki Godin’le anlaşamayan siyah-beyazlılar bu kez gözünü 34 yaşındaki Luiz’e dikti. Luiz konusunda, Flamengo’da Beşiktaş’ın önünden çekildi. 

Temmuz ayının başında Arsenal'den ayrıldığından beri takım arayan David Luiz, Flamengo hayranları tarafından sosyal ağlarda en çok konuşulan isimlerden biri olmaya devam ediyor. Ancak beklenti sanal ortamla sınırlı. Sırasıyla başkanı ve yardımcısı Rodolfo Landim ve Marco Braz, Luiz yaptıkları görüşmelerden sonuç çıkaramadılar.

Avrupa'da da David Luiz'in kolay bir hayatı yok. Benfica’da Jorge Jesus tarafından reddedildikten sonra Türkiye'den Beşiktaş ile görüşmelere başladı bile. Ancak müzakereler özellikle maaş konularında henüz ilerlemedi.

Oyuncu için Real Madrid konuşuluyor. Ancak biraz transfer dedikodusu şeklinde. Transfer penceresi yakında kapanacağından, Luiz’in geleceğini belirlemek için az günü kaldı.

Müslüm Baba, Mircea Lucescu’ya kin kustu…

Beşiktaş taraftarlarının zamanında Müslüm Baba lakabını taktığı Amaral yıllar sonra verdiği röportajda Mircea Lucescu’ya sert tepki verdi…

ESPN’e konuşan Brezilyalı eski yıldız, “Beni en çok rahatsız eden teknik direktör Beşiktaş'ta çalıştığım Mircea Lucescu'ydu. Beni çok kırdı. Bir anda oraya transfer olmuştum. Fiorentina iflas etmiş, bir faks gelince beni satmışlardı. Türkiye'ye geldiğim ilk günden itibaren beni istemedi. Taraftarlar beni sevdi ama o beni uzaklaştırmak için sahadan çıkardı” dedi.

Marcao’nun İngiliz versiyonuna dev para cezası verilmişti…

Marcao’nun, Kerem’e attığı yumruğun acısını Türk futbol en derinden hissetti. Benzer bir durum 16 sezon önce Premier Lig’de yaşanmıştı.

2005 yılında Newcastle United, Aston Villa maçında takım Lee Bowyer, takım arkadaşı Kieron Dyer’a yumruk atmıştı. O olaydan sonra Bowyer’a kulübü Newcastle, 210 bin sterlin para cezası verdi. Bu bir İngiliz takımının kendi oyuncusuna verdiği en yüksek miktardaki ceza olmuştu. İki futbolcu, düzenledikleri basın toplantısında el sıkışarak barışmıştı. O dönemde Newcastle’ın teknik direktörü Greame Souness’dı…

Marcao'yu attıran madde...

Giresunspor-Galatasaray maçında uzun süre unutulmayacak bir olay yaşandı. Marcao, takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na önce kafa ardından yumruk attı.

Giresunspor-Galatasaray maçının 62. dakikasında futbol tarihine geçecek bir olay yaşandı. Galatasaraylı Marcao, takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na bir pozisyon sonrası önce kafa ardından yumruk attı. Hakem, Erkan Özdamar, olayların yatışmasının ardından Marcao'yu kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.

KURAL NE DİYOR?

Karşılaşmanın hakemi Erkan Özdamar, Marcao'nun hareketi sonrası 'Şiddetli hareket' kuralını uyguladı. Bu kuralda 'takım arkadaşı' ibaresi de yer alıyor.

İşte o madde:

Şiddetli hareket, temas olup olmamasına bakılmaksızın bir oyuncunun top için mücadele etmeyen rakibine veya takım arkadaşına, takım görevlisine, maç görevlisine, seyirciye veya diğer bir kişiye karşı aşırı güç veya gaddarlık uygulaması ya da uygulamaya teşebbüs etmesidir.

loading...