Sadık Arslan

Covid-19'un Beşiktaş’a hediyesi Miralem Pjanic oldu

05 Eylül 2021 Pazar 15:45 | Son Güncelleme: 05 Eylül 2021 Pazar 15:46

Miralem Pjanic geçtiğimiz günlerde Beşiktaş'a geldi. Boşnok orta saha yedek kulübesinde bir yıl daha geçirmek istemediği için teklifi kabul etti. Ronald Koeman'ın altında devam etseydi yedek kalacağını biliyordu.

Katalan Sport gazetesine göre ikili arasındaki ilişki asla iyi olmadı. Gerçek şu ki, ikisi arasındaki 'duygu' ilk günlerden yoksundu. Barça'ya imza attığını açıklayan Miralem, COVID-19'a yakalanma talihsizliğini yaşadı. Tatili sırasında virüs kendisini zayıf bıraktı. Sezon öncesi kampına katılamadı. COVID-19 sonrasında fiziksel toparlanmayı tam olarak yaşayamadı. Sezon içinde eski ritmini yakaladı ama sezon bitti.
Boşnak orta saha oyuncusunun patlayıcı bir oyuncu olmadığı da bir gerçek. Onun oyun türü, genellikle sabit ama savaşçı olmayan bir oyuncu. En iyi formunda olmadığı gerçeğiyle birleştiğinde, Koeman daha yüksek yoğunlukta egzersiz yapabilecek oyuncuları tercih etti. Oyuncu, kendi adına, formunu yavaş yavaş almayı umuyordu.

Galatasaray ile Beşiktaş’tan Emre Akbaba-Güven Yalçın takası

Beşiktaş’ta sürpriz bir takas önerisi gündeme geldi… Güven Yalçın’ın, Beşiktaş’a verilip yerine Emre Akbaba’nın alınması için teklif yapılması fikri konuşuldu.

Divan Kurulu toplantısından sonra yapılan değerlendirme toplantısında bazı yöneticiler Başkan Ahmet Nur Çebi’ye, Terim’in Emre Akbaba’yı, Sergen Hoca’nın da Güven Yalçın’ı Avrupa kadrosunda eklemediğini söylediler. Galatasaray’a Güven’i teklif ederek, Emre’yi almanın iki takım içinde faydalı olabileceğini söylediler.

Başkan Çebi’nin aklına bu fikir yattı. Sergen Yalçın’a bu teklifi sunmaya karar verdi. Eğer Yalçın’dan onay çıkarsa, Güven-Emre Akbaba takası için hamle yapılması kararı alındı.

Çebi; Lens, Douglas v Ljajic’e hayatı zindan edecek

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi takımdan ayrılmayı reddeden; Jeremain Lens, Douglas ve Adem Ljajic için hayati cehennemeye çevirmeye hazırlanıyor… PAF takımına gönderilecek oyuncular Sergen Yalçın’ın belirleyeceği bir antrenör nezaretinde Florya’da çalışmalarına devam edecek. Bu antrenör futbolcularla beraber sabah 09:00’da hazır olacak. 17:00’ye kadar kendilerine eşil edecek. İdman yaptıracak.

İdmanlara sabah 2 ve öğleden sonra 2 saat olmak üzere yapılacak. İdmana 15 dakika geç bile gelseler ceza uygulanacak. Eğer idmanlara aldıkları sağlık raporuyla katılmazlarsa raporlar kontrol edilecek. Özel hastaneden alınan raporlar geçerli sayılmayacak. Devler hastanesinden kurul raporu ile alınan sağlık raporları kabul edilecek.

Eğer raporlar kurul raporu almazsa oyunculardan idmana gelmeleri istenecek. Yoksa yine para cezası kesilecek.

Üç oyuncu için çok daha sert önlemlerin alınacağı ilerleyen günlerde bu üç asi oyuncu için belirlenen şartların netleşeceği gelen bilgiler arasında.

Marca: Başakşehir, James Rodriguez’e imza attırıyor

Sezonun transfer bombasını Başakşehir patlatabilir. İspanyolların iddiasına Başakşehir, Kolombiyalı James Rodriguez’i almak için teklif yaptı.

Marca’nın haberine göre; James Rodriguez'in bu sezonki geleceği hala kararsız. Avrupa’da  piyasalar kapanmış olmasına rağmen, Kolombiyalı, Türkiye’ye giderek Miralem Pjanić’e rakip olabilir. Bu yaz Porto'ya olası bir dönüş de dahil olmak üzere birçok takım için konuşulan Kolombiyalının, Everton’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Porto, Monaco ve Real Madrid'in eski oyuncusu için ortaya çıkan son seçenek, Türk Başakşehir . Türkiye pazarı 7 Eylül'de sona ererken, yine açık olan Rusya pazarı 8 Eylül'de sona erecek. Şu anda oynadığı üç maçla Başakşehir, üç maçta sondan ikinci sırada. James'in gelişiyle 2020'de Şampiyonlar Ligi'ne katılan Başakşehir rota değişikliği yapmaya çalışacak.

 

loading...