Sadık Arslan

Caner Erkin’den, Beşiktaş’a “döneyim mi?…” mesajı

26 Ağustos 2021 Perşembe 17:01 | Son Güncelleme: 26 Ağustos 2021 Perşembe 17:01

Beşiktaş sol bek arıyor… Umut Meraş için görüşmeler sürüyor. Kulübü Le Havre işi yokuşa sürüyor. Şu ana kadar bir sonuç alınamadı.

Siyah-beyazlılara sürpriz bir teklif geldi. Caner Erkin aracılar vasıtasıyla, “Beşiktaş’a gelmeye hazırım” dedi. Ancak Başkan Çebi geçen sezon Yalçın’ın “sözleşmesinin uzatılmasını istemiyorum” dediği milli futbolcunun üzerini çizdi. İstemedi.

Bu arada Caner’in van Aanholt’u almadan önce Galatasaray’a, sol bek arayan Trabzonspor’a da mesaj gönderdiği ancak olumsuz cevap aldığı bildirildi.

Aslında Avcı’nın, Caner’e sıcak baktığı ancak Ağaoğlu’nun “disiplinsiz oyuncu istemiyorum” dediği için milli oyuncu ile görüşmelerin sona erdiği iddia edildi.

Süper Lig’den birkaç takım Caner’le ilgileniyor. Milli oyuncu ise yurt dışında takım arıyor. Ancak teklif getiren takımlar oldukça alt seviye.

Beşiktaş’ın Gedson için resmi olarak görüştüğü son tarih…

Beliktaş yerli oyuncuya ihtiyaç duymasına rağmen bazı sosyal medya hesapları tek elden çıkan “Quaresma için Gedson devrede…” haberini yaptı. Daha sonra bunun yaklaşık yapılacak satış sayesinde 3.5 milyon euro kazanmayı uman menajeri tarafından gündeme getirildiği ortaya çıktı.

Başkan Çebi, "Gedson başarılı bir futbolcu. Almak için niyetlendik ama şu anda o isteğimiz ortadan kalkmış durumda. Takımda o işleri görecek futbolcularımız var. Böyle bir isteğimiz kalmadı" dedi.
Zaten siyah-beyazlıların Can Bozdoğan için devreye girdiği iki haftadır Gedson için herhangi bir hamle yapmadığı öğrenildi. Beşiktaş’ın Gedson için en son 12 Ağustos’ta hamle yaptığı, o günden sonra bir daha görüşmede bulunmadığı bildirildi.

Sivasspor maçındaki kriz Trabzon’un işine yaradı

Trabzonspor, Sivasspor maçı öncesi binlerce aşısız taraftarın stadyuma alınmaması ile ilgili kriz sürüyor. İddialara göre Trabzon Valiliği dışarıda yaşanan olaylarla ilgili tüm kayıtları saniye saniye incelemeye aldı. İhmali olanlara gereken cezayı vermeyi amaçlıyor.

Şu ana kadar iddiaların aksine biber gazı, su, jop veya herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmadı. Elinde bu yönde görüntü olanların Emniyet’e ulaştırması istendi.

Trabzonspor tarafında ise öfke dinmiyor. 54 yıllık kulüp tarihinde ilk kez bir bürokrat ile ilgili direk sert bir açıklama yapıldı. Yöneticiler; taraftar ile kulübün karşı karşıya getirilmesinden rahatsızlıklarını dile getirdi. Stadyumlardan, polisin çekilmiş olmasına, tüm güvenliğin kulüpte olmasına rağmen maça 3 saat kala yüzlerce polisin stadyuma yığılmasına tepki gösterdi. Roma maçı örnek gösterildi. "Değişen ne oldu?” diye soruldu.

En fazla tepki alan noktalardan birisi de kamu yetkililerine ulaşılamaması oldu.

SİVASSPOR MAÇI TRABZON ŞEHRİNİ MAVİ KATEGORİYE SOKTU

TFF’nin 10 Ağustos’ta yürürlüğe koyduğu aşı kural Trabzon şehrinin birinci gündem maddesi. Taraftar sıkıntısını Roma ve Sivasspor maçlarında çekti.Kurallar gereği yüzde 50’si kullanıma açılan ve 19 bin kapasiteli Akyazı Stadyumu şu ana kadar 10 bin taraftarı bile göremedi. Pek çok kişi aşı kuralına takılıyor.

Geçtiğimiz hafta taraftar grupları organize olarak toplu aşılanma gerçekleştirdi. Binlerce kişi aşılarını yaptırırken bu durum Trabzon’un ortalamalarına da yansıdı. Şehir son 1 haftada sarı kategoriden mavi kategoriye dönmeyi başardı. Taraftarlar arasında aşılanma devam ederken Galatasaray maçına kadar tüm aşılarının tamamlanması ve 14 günlük sürenin geçeceği ön görülüyor. Tahminler, Galatasaray maçında tribünleri tam kapasite ve aşı sorununu aşmış bir şekilde dolacağı.

loading...