Sadık Arslan

Bırakın EYT'yi asıl sorun TBT

30 Kasım 2019 Cumartesi 01:28 | Son Güncelleme: 29 Kasım 2019 Cuma 16:25

Transfer sezonlarını çok seviyorum. Tam şenlik. Herkesin mutlu olduğu tek zaman.

Yöneticiler memnun; hava geliyor, taraftarın gözüne giriliyor, basında bol bol haberleri çıkıyor...

Taraftar memnun; kulüp batmış, ülke zarara uğramış kimin umurunda! Taraftarın tek derdi transfer. Kimin geldiği, kimin gittiği önemli değil, maksat hareket olsun. Gözü doymuyor taraftarın, hep istiyor, hep istiyor...

Basın zaten memnun; Uzatmaları oynayan spor gazeteciliğini ayakta tutan son argüman transfer. Transferlerde dönen yolsuzlukları yazsan, kulüplerin nasıl batırıldığını falan, kim okuyacak. Dahası karşındakiler para babaları, güçlü adamlar,tazminat davası açsalar şirketin arkanda duracak mı?  Ne gereği var strese girmeye, giren de pek yok zaten.

"Fenerbahçe bombaları patlattı", "Galatasaray kıyameti kopardı", "Beşiktaş yeri-göğü inletti", "Trabzonspor'un kasırga transferleri" falan yardır gitsin. Satışlar artar, reytingler fırlar, herkes mutlu olur. Ha "Galatasaray sakat Falcao'yu alıp da oynatmadığı adama milyonlarca euro ödüyor", "Fenerbahçeli Max Kruse geceleri alemden aleme koşuyor ama oynamıyor" falan gibi münasebetsiz konularla kimsenin canını sıkmaya da gerek yok hani. 

Türkiye Avrupa'nın yaşlı futbolcu çöplüğü olmuş, millet fakirlikten kırılırken milletin paraları bunlara peşkeş çekiliyormuş, bunları yapan yöneticiler kulüpleri ve devleti zarardan zarara soktuğu halde asla hesap falan vermiyormuş kimin umurunda! Zaten kulübü batıran yöneticilerin ortak özelliği de işin içinden çıkamadıkları zaman tüymeleri. Nasılsa devlet ne vergi alıyor, ne haciz koyuyor, ne kontrol ediyor, oy korkusu uğruna bu rezalete sadece seyirci kalıyor.

Bir de bu kulüpleri kurtarmak için devreye girdi ya, bence ayıp etti. Direk bütün borçları ödemeliydi devletimiz. Boşverin EYT falan, TBT'ye bakın! Transferde Borca Takılanlar...Borçlar olmasa ne transferler yapılırdı. Nerde bu devlet, nerde bu millet! TBT'lilerin sesini duyun artık!