Sadık Arslan

Beşiktaş’tan Batshuayi-Origi takası teklifi

03 Aralık 2021 Cuma 09:48 | Son Güncelleme: 03 Aralık 2021 Cuma 09:49

Beşiktaş’ın hedefi devre arasında Michy Batshuayi’yi Chelsea’ya göndermek yerine başka bir forvet almak… ancak İngiliz ekibi Belçikalı forveti için yeni bir durak bulmadan Beşiktaş’ın hamlesine sıcak bakmıyor.

Bu yüzden Beşiktaş adeta Chelsea için Batshuayi’ye kulüp arıyor… siyah-beyazlıların amacı zaten parasını ödeyeceği Belçikalı oyuncuyu başka bir kulübe göndermek. O kulübe faydalı olamayan Beşiktaş’ın oyun sistemine uygun forveti almak.

Bu çerçevede siyah-beyazlılar Liverpool’un kapısını çaldı. Origi ile Batshuayi’nin yer değiştirmesini önerdi. Tüm ödemeleri yapılacak Batshuayi’yi kendilerine gönderip, Origi’yi sezon sonuna kadar oynatmayı teklif etti.

Liverpool’un bu teklife sıcak baktığı gelen bilgiler arasında. Çünkü sözleşmesi sezon sonunda bitecek Origi’ye sözleşme teklif edilmedi. Ancak Origi’nin fikri burada çok değerli. Çünkü Belçikalı forvet Liverpool’da kalıp şans bekleyebilir. Ya da Beşiktaş’a gelip, kendisine yeni bir takım bulmak için 6 ayda iddialı bir oyun oynayabilir.

Bilic parayla haber yaptırıyor

Slaven Bilic bir kısım sosyal medya hesabı tarafından Türk futbolunun yeni Mircea Lucescu’su yapılamaya çalışılıyor… ancak Hırvatistan’dan enteresan bir iddia ortaya atıldı.

Sosyal medya üzerinde dolaşan o iddiaya göre Bilic’in kardeşi Domagoj Bilic, abisinin yeniden Hırvatistan Milli Takımı’nın başına geçmesi için kirli bir çalışma yürüttü.

Hırvat futbolu için önemli hesaplara el altından para aktardı. Zlatko Dalic’in yerine Bilic’in göreve getirilmesi için çalışma yapmalarını sağladı.

Abisi Slaven Bilic, Beşiktaş’ta çalıştığı dönemde Domagoj Bilic’in adı ciddi şekilde oldukça kirli iddialara karışmış, daha sonra bir anda bu iddialar sulh olmuştu.

Emre ile yumruk yumruğa kavgası düşünülmeden sezon başında Fenerbahçe’nin başına geleceği iddia edilen, Sergen Yalçın’ın koltuğu sallandığında yeniden Beşiktaş’ın başına geçeceği iddia edilen Slaven Bilic’in kardeşinin Türkiye’de benzer bir çalışma yaptığına dair bir bilgi, iddia ya da kanıt yok. Ancak Lucescu’nun aksine Türkiye’de herhangi bir başarısı yokken Bilic’in sürekli Türk takımlarıyla adının anılması dikkat çekici.

Terim’in küfrünü kabul etmem

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fatih Terim’in aldığı 6 maçlık cezanın 4 maça indirileceği iddiaları üzerine harekete geçti… Burak Elmas’ın “altınızı oyuyorlar” diyerek sürekli aradığı TFF Başkanı Nihat Özdemir’i aradı. 8 maç verilmesi gerekirken 6 maç ceza verilen Terim’in cezasında bir indirim daha olursa “ortalığı yıkarım” resti çekti.

Çebi’nin Halil Umut Meler’in raporunda yazanları bildiğini iddia etti. Terim’in Meler’e söylediği;  “Gel o kartı burada göster bakayım, a.. k... p...i” sözünü Türkiye’de kabul edecek insan olmadığını anlattı. Hakemlerin de Terim’in küfürlerinden bıktığını belirterek, “küfürle tehditle TFF’yi yönetmeye çalışıyorlar. Buna izin vermeyeceğim” dedi.

Abdülkadir için geliyorlar

Başkan Ahmet Ağaoğlu daha önce 23 milyon euro’luk teklifi geri çevirdiği için pişmandı… hatta bir ara Abdülkadir Ömür’ün bir daha aynı değere asla gelemeyeceğine kendini inandırmıştı. Ancak genç oyuncu silkindi. Kendine geldi. Yeteneklerini hatırladı.

Sadece golleri değil oyunuyla yeniden gündeme geldi. Cumartesi günü Adana Demirspor’u ağırlayacak olan Trabzonspor ayrıca Abdülkadir’i izlemeye gelecek scoutları da konuk edecek. Hafta sonundaki maç öncesinde genç yıldız adayını Premier Ligin yanı sıra Fransa ve Portekiz’den de bazı ekiplerinin gözlemcilerinin dikkatli gözlerle takip edeceği öğrenildi. Bu ekipler arasında Chelsea, Marsilya ve Sporting’in gözlemcilerinin tribünlerde yer alacağı bilgisi verildi.

Uğurcan-Gedson takası teklifi

Portekiz’den duyda inanma tarzında bir transfer dedikodusu geldi… o dedikoduya göre Newcastle, Benfica’nın Yunan kalecisi Vlachomidos’a talip oldu.

Radio Rennasança’nın iddiasına göre Portekiz ekibi ise Prens Selman’ın aldığı İngiliz ekibinin ödemeye hazırlandığı rakama hayır diyemez.

Bu neden listesinde yer alan kaleci adayları için kolları sıvadı. Benfica’nın uzun bir kaleci aday listesi var. Bu listedeki dikkat çekici isimlerden birisi de Türk Milli Takımı’nın kalecisi Uğurcan Çakır. Benfica, Uğurcan için Trabzonspor’a ikna edici bir teklif yapabilir.
Ancak Türk ekibi şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken milli takım kalecisinden vazgeçmeyebilir. Bu yüzden Benfica önemli bir silahı kullanıp, Trabzonspor’a paranın yanında her Türk takımının istediği Gedson’u da takasla önerebilir.

Ortada daha Vlachomidos’un Newcastle’a transferi gerçekleşmemişken böylesine bir iddianın gündeme gelmesi ilgi çekici. Ancak daha önce Sporting’in de talip olduğu düşünüldüğünde Portekiz’den Uğurcan için bir ilginin varlığı inkar edilemez.