Sadık Arslan

Beşiktaş'ı TFF'den ihtar cezası bekliyor

14 Aralık 2019 Cumartesi 10:26 | Son Güncelleme: 14 Aralık 2019 Cumartesi 10:26

TFF’nin harcama limitini yüzde 30’dan yüzde 40 çekmesi, Beşiktaş’ı bir bakıma rahatlattı...çünkü KAP’a yapılan son bildirime göre siyah-beyazlılar harcama limitini yüzde 42 ila yüzde 44 arasında aşmış görünüyordu. TFF’nin aldığı limit yükseltme kararı ile siyah-beyazlıların puan silme cezasıyla karşı karşıya kalma riski ortadan kalktı. Gelen bilgilere göre; 2019 yılının son çeyreği için yapılacak KAP bildiriminde de yüzde 40’ın altına düşülmesi beklenmiyor. Bu da Beşiktaş’a TFF tarafından limitleri aştığı için ihtar cezası vermesi anlamına gelecek. 

Beşiktaş'ta oy birliği ile limit aşılmama kararı alındı

Harcama limitlerinin yüzde 30’dan yüzde 40’a çıkarılmasına rağmen Beşiktaş yönetimi UEFA ile arasında oluşan güven birliğini yıkmamak için limiti aşmama kararı aldı. Siyah-beyazlıların yapılan son yönetim kurulu toplantısında bu limit artırımının aşılmaması kararı oy birliği ile kabul edildi. Siyah-beyazlı yönetim devre arasında Lens, Oğuzhan veya Boyd’dan birisini satabilirse bonservisiyle oyuncu alacak. Aksi taktirde orta saha ve forvet transferini ya kiralama üzerinden ya da bonservis elinde olan oyunculardan birisiyle yapacak.

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi borçlar için satış ypamayı düşünüyor

Mali olarak en az Galatasaray ve Fenerbahçe kadar sıkıntıda olan Beşiktaş’ta gündem gayri menkul satışı... hali hazırda kulübün elinde bulunan taşınmazlardan bazılarını satarak kulübe nakit para girişi sağlamak isteyen Başkan Ahmet Nur Çebi’nin önünde ise sandık duruyor. Çünkü Çebi satışa karar verirse satmak istediği gayri menkulleri tek tek olağan üstü genel kurulun önüne sunup, oylama yaparak satışa çıkarabilir. Ahmet Nur Çebi bunu son ama etkili plan olarak bir kenarda tutuyor.

Beşiktaş'ın gençlerine Abdullah Avcı'dan özgüven tepkisi

Beşiktaş Perşembe akşam Wolverhampton karşısına ilk 11’de Erdoğan Kaya (18 yıl 260 gün),  Kerem Kalafat (18 yıl 278 gün) ve Erdem Seçgin’le (19 yıl 341 gün) başladı. Ancak alınan 4-0’lık yenilgi için, ''oyuna ısındıktan sonra 55'ten sonra oyuna fazla ısınmanın zararını gördük. Fazla özgüven bazen zararlı oluyor'' diyerek adeta genç oyuncularının performanslarına atıfta bulundu.

Beşiktaş maçında rekor kırıldı

Wolverhampton'ın Portekizli sol kanat oyuncusu Diogo Jota, Beşiktaş karşısında 56’ncı dakikada oyuna girdi. 9 dakika 38 saniye içinde 3 gol birden attı. UEFA Avrupa Ligi tarihinin en hızlı hat-trick yapan oyuncusu unvanını ele geçirdi.

loading...