Sadık Arslan

Beşiktaş'a Mohamed Elneny şoku

01 Aralık 2019 Pazar 10:09 | Son Güncelleme: 01 Aralık 2019 Pazar 10:09

Mohamed Elneny, Beşiktaş’a gelirken kulübü Arsenal geri almak üzere kiralamıştı... Abdullah Avcı’nın bonservisini alınmasını istediği Mohamed Elneny için İngiliz ekibiyle bir ön görüşme yapıldı. Ancak Arsenal’ın, kapıyı 20 milyon Euro’dan açması Beşiktaş’ın geri adım atmasına neden oldu. Arsenal’ın Elneny’yi ilerleyen yıllarda takımda düşündüğü için satmaya sıcak bakmadığı, hatta sezon başında Milan’a kesin satın alma opsiyonu ile kiralamak yerine Beşiktaş’a gönderdiği ortaya çıktı.

Beşiktaş'ta Abdullah Avcı'dan Kayserispor uyarısı

Beşiktaş’ta gündem Kayserispor maçını da kazanıp 5’te 5 yaparak şampiyonluk yarışında daha da iddialı hale gelmek... rakibin son sırada olmasının kendilerini aldatmamasını isteyen Abdullah Avcı, oyuncularının önlerine Kayserispor’un Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarını getirdi. Fenerbahçe’yi yendiklerini, Galatasaray’a ellerinden şans golünün aldığını anlattı. Kayserispor'u çantada keklik görürlerse büyük hata yapacaklarının altını çizdi.

Beşiktaş'ta Atiba'nın riske edilmemesi gündeme geldi

Beşiktaş'ta Kayserispor maçı öncesinde Abdullah Avcı’nın en büyük sıkıntısı Atiba… takımın temel direğinin bu hafta yapılan hiçbir idmanda yer almaması Avcı’nın canını sıkarken, Kanadalı oyuncunun Kayserispor karşısında riske edilmemesi gündeme geldi. Atiba’nın oynayıp oynamamasına maç günü karar verilecek.

Abdullah Avcı, NKoudou'yu yine nöbetçi olarak düşünüyor

Nkoudou’nun sonradan girdiği maçlarda Beşiktaş’a ilk 11’de başladığından daha fazla skor katkısı yapması Abdullah Avcı’nın da dikkatini çekti… Fransız oyuncunun fiziki yapısı itibariyle ilk düdük itibariyle rakipleriyle boğuşmaya başlamasının kendisini yorduğunu ve verimini düşürdüğüne inanan Avcı, Kayserispor maçında da Nkoudou’ya nöbetçilik görevi vermeyi düşünüyor. Avcı’nın Fransız forveti ikinci yarının son 30 dakikasında sahaya sürerek maçı koparmanın planlarını yapıyor.

Tyler Boyd'un tek talibi Ankaragücü

Beşiktaş'a büyük umutlarla transfer edilen ancak beklentileri karşılayamayan Tyler Boyd, elden çıkarılmak isteniyor. Ancak Amerikalı oyuncuya şu ana kadar talip olan tek takım Ankaragücü oldu.

Beşiktaş'ta transfer edildiği dönemde Edin Visca ile kıyaslanan Tyler Boyd hayal kırıklığı yarattı. Abdullah Avcı transfer listesinin ilk sırasında kanat transferi yaparken ABD’li oyuncuya takım aranmaya başlandı. Ancak zaten Portekiz’in Guiamaraes takımından alınan Tyler Boyd’a tek talip Ankaragücü çıktı.