Sadık Arslan

Beşiktaş için petro-dolarları elinin tersiyle itti

19 Ağustos 2021 Perşembe 16:15 | Son Güncelleme: 19 Ağustos 2021 Perşembe 16:16

Batshuayi’nin Beşiktaş’a gelip, Şampiyonlar Ligi’nde forma giymek için “petro-dolarları” reddettiği ortaya çıktı… Belçikalı golcüye Laurent Blanc’ın çalıştırdığı Katar’ın Al Rayyan takımının oldukça yüklü bir teklif yaptığı bildirildi.

Batshuayi’yi ikna etmek için bizzat Blanc’ın yardımcısı Franck Passi çalıştı. Passi, Batshuayi’nin Chelsea’ya gitmeden önce Marsilya’daki son sezonunda kendisiyle çalışan teknik adamdı. Passi’yi, Rayyan bizzat Londra’ya gönderdi. Batshuayi’yi ikna etmeye çalışması için. Ancak Belçikalı oyuncu özellikle Şampiyonlar Ligi için Beşiktaş dedi.

Hasic satılamaz, kiralanamaz! Genç oyuncuya muhtaç

Sergen Yalçın’ın ısrarları sonucunda takımı yaşlandıran Beşiktaş yönetimi, eğe TFF’ye 14 yabancı bildirmek istiyorsa; bunlardan birisinin 1997 doğumlu olması gerekliliğini unutmuş görünüyor. Çünkü siyah-beyazlıların elinde şu anda 16 yabancı oyuncu var. Bunlardan sadece 2001 doğumlu Hasic, TFF’nin şartlarını karşılıyor.

Atiba 83
Lens 87
Vida 89
Welinton 89
Josef 89
N’Sakala 90
Alex 90
Douglas 90
Ghezzal 92
Batshuayi 93
Boyd 94
Rosier 95
N’Koudou 95
Larin 95
Ljajic 95
Hasic 2001

Atiba, Vida, Welinton, Josef, N’Sakala, Alex, Ghezzal, Batshuayi, N’Koudou, Larin, Rosier’in TFF’ye bildirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.  Siyah-beyazlılar şu dakikadan sonra transfer yapsa bile Hasic’le beraber TFF’ye 2 yabancı daha ekleyebilir.

Jorge Mendes, Beşiktaş yüzünden işinden oldu…

Diego Costa ile Jorge Mendes arasındaki uzun süreli ortaklık Beşiktaş yüzünden sona erdi. Atlético-MG’ye transfer olmadan kısa süre önce 15 yıl sonra kariyerini şekillendiren menajer Mendes’den ayrıldı. Diego’nun menajerliğini artık kardeşi Jair Costa yapıyor.

Torcedores’in haberine göre İspanyol-Brezilyalı, Beşiktaş'a transferini müzakere etti. Ancak müzakereler ekonomik nedenlerle ilerlemedi.

Diego Costa, Beşiktaş’tan istediğini alamayan Mendes’i suçladı. Kendisine göre İspanyol milli takımının forvet oyuncusuydu. Aralık 2020’den beri takımsız olmasına rağmen en son  Atletico de Madrid forma giyiyordu.

Ayrıca raporda tespit edilenlere göre Costa tarafı yine Jorge Mendes'in arasındaki mesafeden şikayet etti. İş adamı Lizbon'da yaşıyor. Genellikle müvekkillerinin geleceğini ajansı tarafından akredite edilmiş temsilcilere teslim ediyor.

Marcelo’dan, Beşiktaş’a dönmeden önce son sözler…

Marcelo’nun sözleşme feshi söylentisi büyüyor.  Oyuncu da bunu gizlemiyor: “Burada Lyon'da beşinci sezonum. Maalesef bugün internette kulübün başka bir nedenle kadro dışı kaldığını dünyaya duyurduğunu görüyorum. Bu doğru değil!” dedi.

Müzakereler devam ediyor gibi görünüyor çünkü oyuncu her şeyi açıklayamıyor; “Yakında tekrar konuşacağım ve size neler olduğunu anlatacağım” dedi.

Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra Marcelo ve eşi Türkiye’yi hiç unutamadı. Her seferinde Türkiye’ye dönmek istediklerinin mesajını gönderdiler.

loading...