Sadık Arslan

Beşiktaş her an Elneny’yi getirip, imza attırabilir

02 Eylül 2021 Perşembe 15:32 | Son Güncelleme: 02 Eylül 2021 Perşembe 15:32

Sergen Yalçın’ın isteği doğrultusunda Beşiktaş her an Muhammed Elneny’yi İstanbul'a getirip sözleşme imzalatabilir.

Football London’un haberine göre; Türkiye’deki yaz transfer penceresi açık kalmaya devam ediyor. Son tarihi olan 8 Eylül'e kadar birkaç gün daha var.

Arsenal ile mevcut sözleşmesinin bitmesine 12 aydan az bir süre kalan Mohamed Elneny, bir miktar fon sağlamak amacıyla satılabilir.

29 yaşındaki Mısırlı orta saha oyuncusu, daha önce Nisan ayında sözleşme yenilemek için görüşmelerde bulunuyordu. Ancak müzakereler askıya alındı.

Elneny'nin Türkiye ile  güçlü bir bağlantısı var. Beşiktaşın transfer süresi dolmadan gelecek hafta sona ermeden defansif orta saha oyuncusuna imza attırmakla ilgileniyor.

Transfer çılgını Beşiktaş’ın borcu 4 milyar TL’ye yaklaştı

Beşiktaş'ta Cumartesi günü Divan Kurulu toplantısı var. Öncesinde  üyelere Denetleme Kurulu raporu gönderildi.

Raporda 28 Şubat 2021 tarihine kadar olan gelir ve giderler yer aldı. Siyah-beyazlılarda dernek ve  Futbol A.Ş.'nin toplam borcu 3 milyar 726 milyon 404 bin 378 TL'ye yükseldi.

Alacak ise 384 milyon 626 bin 288 TL olarak dikkat çekti. Beşiktaş'ın borcu geçen denetleme döneminde 3 milyar 570 milyon 822 TL olarak açıklanmıştı. Yaklaşık 150 milyon TL'lik borç artışı var. Bankalar Birliği ile yapılan yapılandırma anlaşmasıyla borçlar uzun vadeye yayılması ise kulübün elini rahatlattı.  Futbolculara olan borçların sıfırlanması da raporda yer alan detaydı.

“Şenol Güneş istifa!” Joachim Löw milli takımın başına

Euro 2020’de yaşanan facianın hesabının ödenmediği ortamda Türk Milli Takımı Çarşamba gecesi Karadağ ile 2-0 öne geçtiği maçta 90+7’de yediği golle 2-2 berabere kaldı. Tribünlerden ve sosyal medyadan “Şenol Güneş istifa…” sesleri yükseldi. Akıllara ise Mayıs ayında ortaya atılan, "Şenol Güneş’in yerine Joachim Löw…” haberi geldi.

O dönemde goal.com Almanya’dan Martin Volkmar; Euro 2020’den sonra Almanya Milli Takımı’nı bırakacak Joachim Löw için dört rota belirledi. Real Madrid. Fenerbahçe. Türk Milli Takımı ve İsviçre Milli Takımı.
Volkmar haberinde; “Hem 1998-99 yıllarında başarılı bir şekilde çalıştığı ve defalarca transfer teklifi aldığı Fenerbahçe’ye dönebilir. Hem de Türkiye milli takımından kendisi için gelen teknik direktörlük işini düşünebilir” iddiasını ortaya attı.

Real Madrid Carlo Anceloetti ile anlaştı. Fenerbahçe’nin başına Vitor Pereira geçti. İsviçre’nin başında Murat Yakın var. Sadece Şenol Güneş, Türkiye’nin başında.  Löw ise şu anda tatilin keyfini çıkarıyor.

Bu arada Euro 2020’de İsviçre’ye yenildiğimiz maçtan sonra Hamit Altıntop’un başını çektiği isimlere, milli takım çok iyi bir jenerasyon yakaladığını iddia ederek, “Bu jenerasyonun Katar’daki Dünya Kupası’nı kaçırmaması için üst düzey bir teknik adamla çalışılması gerekiyor diyerek Nihat Özdemir’le görüşme yaptıkları ortaya çıkmıştı. Altıntop’un favorisinin Löw olduğu ise ciddi ciddi konuşulmuştu.

loading...