Neslihan Yıldız

Taylan ve Emre Kılınç’ın ikinci testleri de mi pozitif?

09 Nisan 2021 Cuma 14:54 | Son Güncelleme: 09 Nisan 2021 Cuma 14:56

Cenk Tosun ve Dorukhan Toköz gibi milli takımda koronavirüs testleri pozitif çıkan Taylan Antalyalı ile Emre Kılınç, kamp kadrosundan çıkarılmıştı… Galatasaraylı Emre ve Taylan; Sassuolo’da oynayan Kaan’la beraber Cenk ve Dorukhan’la aynı anda kadroya veda etmişti. Cenk ile Dorukhan dün akşam Beşiktaş’ın Alanyaspor maçında takımda yer aldı. Hatta Cenk Tosun 11 başlayıp, açılış golünü de attı.

Ancak Cenk ve Dorukhan’la aynı gün koronavirüs testi pozitif çıkan ardından hemen karantinaya alınan Emre ve Taylan, Galatasaray’da bugün de idmana çıkmadı. Emre’nin karantinasının devam ettiği için idmana çıkmadığı açıklanırken akıllara Salı günü karantinası biten Taylan ve Emre’nin ikinci koronavirüs testinin de pozitif çıktığı geldi.

Bankalar Birliği’nden gelen para cebine girdi

Galatasaray’da gündem Bankalar Birliği anlaşması… başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu seçilmesi durumunda sözleşmenin feshedilmesini isteteceğini gündeme getirdi. Ancak böyle bir durum Galatasaray’da büyük bir sıkıntıya neden olacak. Çünkü yapılan 2+7 yıllık anlaşma sayesinde Galatasaray aralarında Dursun Özbek’in de dahil olduğu  tüm eski yöneticilerin alacaklarını kapattı.

Kulübe 21 milyon Euro verdiğini öne süren Özbek, 13.6 milyon Euro'luk alacağı için hukuki yollara başvurmuş, Başkan. Mustafa Cengiz ise senetlerinin geçersiz olduğunu iddia etmişti. 23 Mayıs 2015-20 Ocak 2018 tarihleri arasında 2 yıl 8 ay başkanlık yapan Özbek, kulüpten alacağı yaklaşık 90 milyon TL için icra takibi başlatmıştı.

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma gereği Özbek’e olan borç kapatıldı.

“Boşluğu gördüğünüz anda şut çekin…”

Galatasaray’ın dün basına açık idmanını en doğru şekilde izleyip, en doğru şekilde basına servis eden Fanatik gazetesi oldu. Gazete idmanla ilgili verdiği bilgilere Fatih Terim’in idmanı her durdurduğunda söylediği sözleri de ekledi.
* Hep hareketli olacağız, arkadaşınıza topu verdiğinizde işiniz bitmiyor.
* Topu isteyen de hep hareketli olacak. Duran oyuncu görmek istemiyorum.
* Baskıyı en önde başlatacağız.
* Önde, rakibin tüm pas yollarını kapatacağız.
* Sabırlı oynayacağız, panik yapmayacağız.
* Top devamlı bizde kalacak. Oyuna biz yön vereceğiz.
* Boşluğu gördüğünüz anda şut çekmenizi istiyorum.
* Kaymalar, kademeler doğru olmalı. Pozisyonumuzu doğru almalıyız.

Florya’da büyük risk! Bir an önce yıkılması gerekiyor

Galatasaray yönetimi projesi olmayan Kemerburgaz arazisi için apar topar lansman düzenledi… herkesin kafası karıştı. Kısa süre içinde hem Büyükçekmece’de, hem de Galatasaray Adası’nda birer lansman daha düzenleyecek olan Mustafa Cengiz’in bu hamlelerini “başkan adaylığı” için yaptığı iddiası gündeme getirildi.

Ancak Kemerburgaz’da “projesiz lansmanın” sırrı Florya’daki Metin Oktay tesislerinin  binalarında gizli. Çünkü tesislerdeki binalar için “yüksek deprem riski” raporu verildiği bildirildi. Yapılan çalışmaya göre Florya’daki binaların olası bir İstanbul depreminde yıkılma riski bulunduğu kulübe iletildi. Galatasaray’ın önünde şu anda Florya’daki binaları güçlendirme ya da yeniden yıkıp yapma ihtimali bulunuyor.

Yönetim ise Florya’daki binaları yıkıp yeniden yapmak, ya da güçlendirmek yerine tüm binaları Kemerburgaz’a taşıyarak bu sorundan kurtulmanın çaresini arıyor. Bu yüzden Kemerburgaz projesine hız verildi.

Belhanda ve Diagne yok! Galatasaray’ın yüzde 25’i yok

Galatasaray’ın beğenmeyerek kiraladığı Diagne ile Belhanda, kazanılan 61 puanın 15’ine yanı neredeyse yüzde 25’ine katkı verdi. Diagne 9 golle 11 puana direkt katkı sundu. Belhanda ise 6 golle 2 puan ve 3 asistle de yine 2 puan olmak üzere toplamda 4 puana direkt katkı yaptı.  West Brom’da gollerine devam eden Diagne 9 golle sarı-kırmızılıların halen en fazla gol atan oyuncusu konumunda. Belhanda ise 6 gol ve 3 asistle, Falcao’dan sonra (8 gol, 2 asist ve 10 gol katkısı) Feghouli ile beraber Galatasaray’da en fazla gol katkısı veren ikinci isim.

2.5 milyon euro’ya aldıramadı, 45 milyon euro oldu

Galatasaray’ın Scout ekibi daha Özbekistan’ın Bunyodkor takımında oynadığı sırada Eldor Shomurodov’u Fatih Terim’in önüne koydu… Terim de beğendi. 2019-20 transfer döneminde yönetime 1.90’lık dev Özbek golcünün transfer edilmesi için rapor verdi.
Bir görüşme yapıldı. Kulübü Rostov 2.5 milyon Euro’ya oyuncunun bonservisini bırakmaya hazırdı. Eldor da 250 bin Euro’ya Galatasaray forması giymeye evet dedi.
Bir süre görüşmeler devam etti. Andone’un sözleşmesi feshedilebilseydi, Özbek forvete imza attırılacaktı. Ancak olmadı. Rumen oyuncunun da Galatasaray’a faydası olmadı.
O dönemde Eldor’un adı sık sık Galatasaray ile anılırken 21 Kasım’da milli maçtan sonra, “ben bilmiyorum ki… Başkan beni satmayacağını söyledi ama… O bırakmazsa bir yere gidemem ki. Bana sorarsa gitmek isterim tabii ki de. Soracak mı? Bilmiyorum ki. Türkiye’de akrabalar var. Bana kameradan gazetelerdeki fotoğraflarımı gösterdiler. Bana ‘sen misin?’ diye sordular” açıklaması bile yaptı.
Galatasaray daha sonra oyuncunun peşini bıraktı. Genoa Ekim ayında 7.5 milyon euro verip, Eldor’un bonservisini aldı. Özbek oyuncu bu sezon 3 gol ve 1 asistle pek de başarılı olamadı. Ancak öylesine faydalı oldu ki, Juventus devreye girdi.
La Gazzetta Dello Sport’un iddiasına göre Juventus, Genoa’ya Eldor için teklif yaptı. Genoa ise Özbek golcü için 45 milyon euro istedi.

“Kemerburgaz’a 2-3 ay içinde kazma vurulamaz…”

Mustafa Cengiz yönetimi dün projesi olmayan Kemerburgaz arazisinde yapılan idman sahaları için bir lansman düzenledi…
Galatasaray üyesi Mimar Emre Erolat ve Hasan Çalışlar’ın şu anda proje üzerinde çalıştıklarını söyledi. En iyi ihtimalle 2-3 ay içinde projenin tamamlanacağını iddia etti. Ardından çizilen projenin onaylanma sürecinin başlayacağını ve Haziran ya da Temmuz ayında ilk kazmanın vurulacağını iddia etti.
Konunun uzmanlarına göre Galatasaray yönetimi Erolat ve Çalışlar’la anlaştığına göre “mülakat ve görüşmeler” aşaması atlamış durumda.
Şu anda arazinin; imar durumu, aplikasyon krokisi, kot-kesit belgesi, zemin etüt raporu ve tapu belgesi üzerinde çalışmalar yapılıyor.
Ancak bu bilgilerin önlerine gelmesinden sonra mimarlar Erolat ve Çalışlar, tüm yönetmeliklerin incelenmesi ile ön tasarım ya da “avan” proje üretecekler. Bu noktada incelenmesi gereken yönetmelikler imar, yangın, otopark, deprem, binalarda ısı, sığınak, enerji verimliliği gibi konular olacak.
Konunun uzmanlarına göre henüz 2’nci aşama devam ederken “tasarım geliştirme” ve “uygulama çizimleri” ile “resmi izinler” konusunda bu kadar aceleci olmamak gerek. Çünkü uygulama çizimleri 2-3 ay içinde hazır olsa bile itfaiye daire başkanlığı onayı, İski onayı, Sivil Savunma onayı ve Mimarlar Odası onayın alıp, ruhsat için belediyeye bilgilerin teslim edilmesi için bahsedilen zaman çok erken. Haziran ya da Temmuz ayında proje için kazma vurulmasını beklemek hayalcilik.
Cengiz’in aday olmasını bekleyenler ise Mayıs sonunda ya da Haziran ayı başında yapılacak Kongre öncesinde başkanın şov yaptığını iddia ettiler. Mayıs ayı içinde Cengiz’in adaylık şovu için projeye tüm izinler alınmadan kazma vurabileceğini gündeme getirdiler.

Henüz aday değil ama kazanmanın yolunu buldu

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz aday olmaya karar verdi… bu yüzden lansmanlara hız verdi. Dün Kemerburgaz’daki arazi üzerine yapılacak Metin Oktay Tesisleriyle ilgili lansman düzenleyen Cengiz’in ikinci hedefi ise Büyükçekmece.
Mustafa Cengiz alt yapılara verilmek üzere 5 saha yapılması ile ilgili bir lansman düzenleyecek. 14, 15, 16, 17 ve 18 yaşındaki oyuncular burada eğitimlerine devam edecek. Büyükçekmece’de yapımı planlanan bu sahalar için Cengiz, burada da bir lansman düzenleyecek.
Cengiz ayrıca, Galatasaray Adası’nda da bir lansman düzenleyecek. Bu projenin en büyük özelliği ise SuAda öncesinde olduğu gibi Galatasaray Kongre üyelerinin tam kullanımına açılacak bir şekilde düzenlenmesi. Cengiz’in özellikle bir grup kongre üyesine yazın hemen öncesinde Galatasaray Adası’yla ilgili bu hizmeti anlatıp, altın vuruşu yapmak istediği öğrenildi. Galatasaray Kongre üyeleri, Ada’dan eskiden olduğu gibi yararlanacaklar. Her türlü yiyecek, içecek ve havuz ihtiyaçlarını çok uygun rakamlara kullanabilecekler.

loading...