Neslihan Yıldız

Galatasaray’ın yeni teknik direktörünü seçti

11 Nisan 2021 Pazar 13:02 | Son Güncelleme: 11 Nisan 2021 Pazar 13:04

Fatih Terim’in başkanlığı düşündüğü ve planlarını bu yönde yaptığı için takımla olan alakasını azalttığı görevi Levent Şahin’e devrettiği, bu yüzden son dönemde üst üste puan kayıplarının geldiği iddiası arttı…

İddialara göre Terim’in planları arasında kendisi başkan olursa takımı Levent Şahin’e teknik direktör olarak vermek bulunuyordu. Ancak kendisinin olmadığı maçlarda Şahin’in etkisiz teknik direktörlüğü Terim’e geri adım attırdı. İddialara göre Terim eğer başkan olursa, Galatasaray’a yabancı genç bir teknik direktör getirecek.

Hatta aklında da Spartak Moskova’dan ayrılması gündemde olan 35 yaşındaki İtalyan asıllı Alman teknik adam Domencio Tedesco var.

Bir başka iddia ise Terim’in teknik direktör olarak göreve devam etmesi durumunda altında çalışan antrenör ekibini tamamen değiştireceği. Yanına genç ve potansiyelli yabancı bir birinci yardımcı getireceği iddia ediliyor.

Palabıyık “temiz” dedi! VAR golü iptal ettirdi

VAR kararları arasında geceye damga vuran ise Ali Palabıyık’ın “gol temiz” demesine rağmen Mustafa Muhammed’in attığı gol içim ısrar oldu. Suat Arslanboğa, Babel’in elle indirdiği pozisyonu kaçırmadı. Golü iptal ettirdi.

* Yedlin’in pozisyonu hakem görmedi. VAR’da devreye girmedi.
* Muhammed’in iptal edilken golünde VAR, “Pozisyonda bir pozisyonu izlemeni tavsiye ediyoruz”. Hakem, “gol temiz”. VAR, “Gol olan pozisyondan önceki bir pozisyon.” Hakem, “Tamam izleyeceğim.”

* Donk’un atıldığı pozisyonda VAR; “Hava topu mücadelesi sıkıntılı görünüyor. İzlemeni öneririm.” Hakem,  ''izlemeye geliyorum.''

* Kerem’in pozisyonu için, VAR; “Ne gördün de penaltı, kırmızı kartı verdin?” Hakem; “Beyazlı oyuncu öndeki sarı-kırmızılı oyuncuya eliyle temas etti.” VAR’da izlenen pozisyon sonrasında, “Bu pozisyonu sana izlemeni öneririm.”

“Yoruldum” dedi! Kazan kaynıyor! “Terim bırakıyor…”

Galatasaray, Karagümrük’e yenildi… maçı tribünden izleyen Fatih Terim, cep telefonuyla kulübeye talimat yağdırdı. Ancak sorunu çözemedi. Sarı-kırmızılılar 2 puan daha bıraktı. Şampiyonluk yarışında ciddi bir yara daha aldı.

Maçtan sonra Terim’in ağzından dökülen “Yoruldum artık” sözleri ise çok farklı yerlere çekildi. Bazıları “yorulduğu için bırakacağını” iddia etti. Bazıları ise “hakemlerden ve VAR’dan yorulduğunu” gündeme getirdi.

Terim’in ağzından dökülen “Yoruldum” sözlerine yüklenen anlamlar çok çeşitli.

* Kendisine destek olmayan yönetimden yoruldu. Bu yönetim devam ederse çalışmayacak. Sözleşme yenilemek için seçimleri bekleyecek.

* Saha içinde hakemlerin, saha dışında TFF’nin Galatasaray’ın haklarını yemesinden yoruldu. Başkan olup bunlara son verecek.

* İstedikleri yapamayan oyunculardan ve yardımcılarından yoruldu. Yardımcılarını ve oyuncuları değiştirecek.

loading...