Konya İnanç

Löw’e gelen teklifi menajeri teyit etti

14 Ocak 2022 Cuma 16:21 | Son Güncelleme: 14 Ocak 2022 Cuma 16:22

İsmail Kartal’ın sezon sonuna kadar göreve getirilmesinin ardından Fenerbahçe’de herkesin beklentisi gelecek sezon takımı Jogi Löw’ün çalıştırması….

Ancak Almanya’dan gelen haberlere göre Löw’ün aklında Türkiye’ye gelmek, Fenerbahçe’de çalışmak yok. Son olarak RND spor direktörü Heiko Ostendorp, yorumcu Wolff Fuss’u konuk ettiği programda Alman teknik direktörle ilgili bir iddia ortaya attı:

Jogi şu anda hayatı boyunca sahip olmadığı bir heyecan yaşıyor. Partneri hamile. 35 yıllık eşinden çocuk sahibi olamadığı için boşanmıştı. Hayatı boyunca çocuk hayaliyle yaşayan bir adam olarak ne kadar heyecanlı olabileceğini tahmin edebiliyorum.

Aslında Ocak ayında çalışma planı vardı. Hatta tekliflerde geldi. Basına yansıyan, yansımayan pek çok teklif geldi. Menajerinden (Harun Aslan) teyit ettirdim. Ancak şu anda değil Ocak yeni sezonda bile çalışıp çalışmayacağı meçhul. En azından Haziran’da partnerinin 8 ya da 8.5 aylık hamile olacağını düşündüğümde…

Tanıdığım Jogi, değil Haziran ayında 2022 sonuna kadar bile çalışmaz. Çünkü “artık çalışmaya hazırım” (Kasım ayında verdiği röportajda söyledi) sözlerinin üzerine çok fazla yeni gelişme oldu. Bu gelişme Löw’ün belki de 40 yıldır beklediği bir gelişme.

“Löw, Fenerbahçe’nin başına geçmeyi düşünmüyor”

Ali Koç’un sürpriz bir hamle ile İsmail Kartal’ı başa getirmesi Fenerbahçe camiası içinde “başkan, Jogi Löw’le anlaştı. Gelecek sezon takımı Löw’e emanet edecek” iddialarının yüksek sesle konuşulmasına neden oldu.

Ali Koç muhalifleri ise bu iddialar karşısında İsmail Kartal’ı hamlesinin sadece zaman kazanmak ve taraftarlar arasında illüzyon yaratmak için yapıldığını iddia ediyor… Koç’un taraftarları Löw hayalleriyle kandırdığı, aslında Alman teknik adamı getirecek ne mali gücünün, ne de ona sunabilecek bir mali alt yapının olmadığını belirtiyorlar.

Muhaliflere göre Koç, Kartal hamlesiyle Löw sihri yarattı… herkes Löw’ü bekliyor. Ancak Almanya’dan gelen haberlere göre Löw’ün aklı İspanya ya da İngiltere’de (Bild’in sürekli gündemde tuttuğu iddia). Fenerbahçe’ye gelmeyi düşünmüyor.

Ancak sosyal medyadaki botları sürekli Löw iddiasını gündemde tutarak taraftarlar arasında hızla yayılan, “Ali Koç istifa” taleplerinin üzerini örtmeye çalışıyor.

İsmail Kartal ilk günden yalnız bırakıldı

Fenerbahçe’de İsmail Kartal’ın göreve gelmesiyle Vitor Pereira’nın yardımcılarına da yol verildi… isimlerin resmi siteden silindi. Böyle Portekizli teknik adam devri tamamen kapandı. Ancak 5 Portekizlinin ayrılmasından sonra Kartal’ın yardımcı eksiği öne çıktı.

Kartal’ın birinci yardımcısı Zeki Murat Göle olacak.

Başka da antrenör düzeyinde bir isim olmayacak. Teknik kadroda iki analist Mehmet Demir ve Melikşah Sezgin ile performans uzman Fatih Yıldız bulunacak. Yani Pereira ile beraber 6 isim giderken, Fenerbahçe şu anda Kartal ve Göle’ye kaldı.

Hali hazırda Kartal’ın ekibinde kaleci antrenörünün yanı sıra, fitness antrenörü, zihinsel performans uzmanı, scout şefi bulunmuyor.

* Trabzonspor’da Avcı’nın ekibinde Orhan Ak ve Egemen Korkmaz gibi iki üst düzey yardımcı antrenörün yanı sıra 7 isim daha var. Avcı’nın kafa ekibi 10 kişi.

* Beşiktaş’ta Önder Karaveli’nin ekibinde Serdar Topraktepe ve Halim Okta’nın yanı sıra 3 isim daha var. Ayrıca Güneş’in güvendiği Peiro da göreve başlayacak. Toplam 7 kişilik bir ekiple yola devam edecek.

* Torrent Jordi Guerrero ve Jordi Griss isimli iki asistanının yanı sıra toplamda getirdiği 6 kişilik bir ekiple göreve başlayacak. Ayrıca Terim döneminden bazı isimlerle de yola devam edilecek.

Vitor Pereira sonunda konuştu! Kavga sözleri

Vitor Pereira’dan Hulk ile kavga ettikleri için kendisini Atletico MG’ye istemediği iddiasına cevap geldi. Hem de tam 1 yıl önce…

Brezilyalı gazeteci Jorge Nicola’nun ortaya attığı; “Atletico MG menajeri, Vitor Pereira'nın göreve getirilmesi konusunda en ufak bir ihtimal olmadığını söyledi. Atletico, Hulk tarafından ikisi arasındaki ilişkinin korkunç olduğu konusunda uyarıldı. 2020'de Çin'de birlikte çalıştılar. Şampiyonanın son bölümünde, Hulk ikinci yarıda değiştirildiği için çok sinirlenmiş, şikayet ederek takımdan ayrılmış. Vitor Pereira, Hulk'u sezonun geri kalanında oynatmadı. İkisi arasındaki atmosfer neredeyse dayanılmaz hale gelmişti” iddiasına hem Hulk hem de Vitor Pereira’dan cevap geldi.

Önce Hulk, Shanghai’den ayrıldıktan sonra 8 Aralık 2020’de Çin'in Weibo sosyal medya platformuna "Bugün beni evimde hissettiren bir takım olan Şanghay SIPG'ye veda ettiğim gün" dedi. Ardından da, “Ayrılık kararı uzun zaman önce alınmış bir karardı. Futbolda her zaman olan şeyler için yıllarca beraber çalıştığım Vitor’u suçlamayacağım” demişti.

Pereira, Hulk ile arasında sorun olduğu iddiasına bir yıl önce 5 Şubat’ta cevap vermişti ”Hulk ile olan sorun futbolda normal. Bunlar olur ve çözülür. Olumlu şeyler, birlikte kazandığımız unvanlar. Birlikte çalışmak, birbirimize destek olduğumuz zor anlar çok daha fazla. Onu çok seviyorum, o da ben, seviyor. Ona başarılar diliyorum" dedi.

Vitor Pereira, Hulk’u 2 farklı kulüpte, 5 sezonda 135 maçta kullandı. Hulk, Pereira’nın kariyeri boyunca en fazla şans verdiği oyuncu.

Hulk’un, Shanghai’in başına geçmesinde Hulk’un ve Oscar’ın kulüp yönetimiyle görüşmeleri etkili olmuştu.