Konya İnanç

Löw efsane isimlerle Fenerbahçe’ye gelecek

13 Ocak 2022 Perşembe 11:37 | Son Güncelleme: 13 Ocak 2022 Perşembe 11:38

İsmail Kartal göreve başladı… Ali Koç, Almanya’nın yolunu tuttu. Fenerbahçe taraftarı heyecanlandı. Başkan’ın 2018’den beri ilk kez üzerinde tartışılmayacak bir teknik direktör getirmek için yola çıktığına inançları arttı.

Ancak camia içinde Löw’ün devrim yapmak için yeniden Fenerbahçe’nin başına geçeceği iddiası oldukça arttı. Alman teknik adamın beraber pek çok iş başardığı bazı isimlerle beraber geleceği iddiası gündeme geldi.

2016’den beri Alman Milli Takımı’nda ikinci adam olan Marcus Sorg. (Flick yerine Bayern’den Röhl’ü getirdi)

2016’ten beri Alman Milli Takımı’ndan fitness koçu ABD’li Shad Forsythy (Nicklas Dietrich’in arkasında iki numaralı isim)

Kabul ederse 18 yıldır Alman Milli Takımı’nda mental koçu olarak görev yağan 61 yaşındaki Hans Dieter Hermann ile sağlık departmanının başına 54 yaşındaki Prof.Dr. Tim Meyer’i getirecek. İki isim reddedense oldukça hayati gördüğü bu iki departman için yine Almanya’dan kendi istediği iki isim getirecek.

Ali Koç, Düsseldorf’a gitti! Hocada Rogon parmağı

Ali Koç’un uçağı 24 saat gecikmeli olarak havalandı… Almanya’ya gitti. İlk durağının Düsseldorf olması dikkat çekti. Çünkü herkes Ali Koç’un Jogi Löw’le görüşmesini bekliyor. Ancak Alman teknik adam partneri ile beraber Freiburg’ta yaşıyor. Berlin’de de bir evi var.

Düsseldorf’un ise ilginç bir özelliği var. Son dönemde Fenerbahçe’nin yaptığı hemen hemen tüm transferlerde etkisi olan Rogon Menajerlik Şirketi’nin merkez ofisinin bu şehirde bulunması. Sadece bu bile Ali Koç’un Löw ve menajeri Harun Aslan’la görüşmeden Rogon’un sahibi Roger Wittman ile bir araya geleceği ve bazı teknik direktör adayları üzerinden görüş alışverişinde bulunacağı iddiasına neden oldu.

Rogon Menajerlik Şirketi’nin birebir çalıştığı teknik direktör yok. Ancak daha önceki dönemde Alman şirket menajerliğini yapmadığı halde Erol Bulut’u Fenerbahçe’ye getirmişti. Aynı şekilde Rogon’un Fenerbahçe ile adı anılan Cuca, Renato Gaucho ya da Mano Menezes gibi teknik direktörlerle organik bağ halinde değil. Ancak Brezilya’da çok büyük bir network ağına sahip. En değerli oyuncuları da Firmino. 

Bu arada Ali Koç’un, Mesut Özil’in menajeri Erkut Söğüt’ün önerdiği Robert Pires’i reddettiği ortaya çıktı.

Löw’de Thomas Müller ve Lukas Podolski detayı

Eğer hayaller gerçek olur ve Jogi Löw, Fenerbahçe’nin teknik direktörü olursa ne olur?.. Sadece Fenerbahçeliler değil, Türk futbolunu yakından izleyen herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Kariyerinde 92 kezle en fazla forma verdiği 6’ncı oyuncu olan Mesut Özil’in üzerine bir takım kuracağı iddia edilebilir.

Ancak oyun anlayışına bakıldığında, Löw’ün Lukas Podolski ya da Thomas Müller gibi ikinci santrfor oynayabilecek bir ismi kadrosunda görmek isteyeceği kesin gibi.

Löw’ün kariyeri boyunca en fazla forma verdiği isim 106 kezle Müller. Müller’de buna karşılık 39 gol attı. 37 de asist yaptı. Podolski ise 98 maçta 34 gol ve 27 asistle Löw’ün kendisine güvenmesini boşa çıkarmadı.

Löw ayrıca hatalı pas yapmayan 8 numaralara bayılıyor. Bu yüzden Alman Milli Takımı’nın başındayken Kroos ve Schweinsteiger’den hiç vazgeçmedi. İrfan Can, Mert Hakan ya da Ozan Tufan’dan böyle bir oyuncu çıkar mı? Beklentiler bu yönde.