Konya İnanç

Yüzde 40'a yükseltmenin Fenerbahçe'ye faydası yok!

15 Aralık 2019 Pazar 10:02 | Son Güncelleme: 15 Aralık 2019 Pazar 10:02

Fenerbahçe için Bankalar Birliği ile anlaşma yapılması hayati bir önem taşıyordu... ancak UEFA’ya, Bankalar Birliği ile anlaşma yapılamayacağı yönünde bildirim gönderildi. Bu da sarı-lacivertli ekibin 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan %40'a yükseltilmesinden yararlanamayacağı anlamına geliyor. Çünkü talimatın G bölümüne eklenen 5’nci madde kulüplerin bu düzenlenmeden yararlanabilmesi için “finansal borçlarını yapılandıran kulüpler” arasında yer alması gerekiyor. 

Lisans Kurulu görüşmesi sır olarak kaldı

Bu arada Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, Çarşamba günü TFF’nin Lisans Kurulu ile aynı gün içinde bir görüşme yapılacağını, görüşmeyle ilgili açıklamanın ise kulüp tarafından duyurulacağını söylemişti. Ancak görüşmenin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen Fenerbahçe’den herhangi bir açıklama gelmedi. 

''Trabzonspor, Joao Carvalho transferini şampiyonluk için istiyor''

Trabzonspor'un Joao Carvalho ile ilgilenmesinin yankıları sürüyor. İngiltere'den Trabzonspor'un Joao Carvalho'yu şampiyonluk için istediği iddia edilirken, Portekiz'de ise bordo mavililerin bu transfer için şartları zorladığı yönünde haberler yer aldı.

Trabzonspor’un transfer listesinde bir numarada yer alan Joao Carvalho’nun transferiyle ilgili olarak, Football League World’den Josh Cole, ''Trabzonspor, Süper Lig'de şu anda üçüncü durumda. Bu durum göz önüne alındığında, 2020'de Carvalho ile birlikte şampiyonluk unvanı için sabırsızlanıyorlar'' dedi.

Trabzonspor şartları zorluyor

Portekiz'den A Bola ise; Trabzonspor'un 10 milyon Euro'nun altında bir bonservise alamayacağını bilmesine rağmen Joao Carvalho için Ivanildo ve Joao Pereira aracılığıyla genç oyuncunun transferi için şartları zorladığını iddia etti.

loading...