Konya İnanç

Vitor Pereira’nın “kafasız” Fenerbahçe’si!

11 Ekim 2021 Pazartesi 16:45 | Son Güncelleme: 12 Ekim 2021 Salı 16:48

Vitor Pereira ile Fenerbahçe’nin sadece oyun sistemi değil, pek çok alışkanlığı da değişti.  Geçen sezon sarı-lacivertlilerin en büyük silahı duran toplardı. Bu sezon Fenerbahçe geride kalan 8 haftada duran toptan sadece 1 gol buldu. Ayrıca sarı-lacivertliler bu sezon kafayla gol bulamayan Süper Ligin 8 takımından birisi.

* 12 gol atan Fenerbahçe, Konyaspor’la beraber ligin en fazla gol atan 8’nci takımı… 102 şutla en fazla şut atan 9’uncu ekibi.

* Altı pastan atılan 14 şuttan 4’ü, ceza sahası dışından atılan 36 şutun 4’ü, Ceza sahası içinden atılan 52 şutun ancak 4’ü gol oldu. 

* Açık oyunda atılan 72 şutun 10’u, kontradan atılan 7’i şutun 1’i ve duran toptan vurulan 23 şutun yine sadece 1’i gol oldu. Fenerbahçe geçen sezon duran toptan 18 gol atmıştı. 

* Sağ ayakla atılan 47 şutun 6’sı yine sol ayakla atılan 34 şutun 6’sı gol olurken, * Fenerbahçe bu sezon henüz kafa golü atamadı. Fenerbahçeli futbolcular aslında 21 kafa şutuyla en fazla kafa şutu çeken 6’ncı takım konumunda. Sarı-lacivertli takım geçen sezon kafayla 14 gol bulmuştu.

Fenerbahçe Perotti’ye dava açabilir

Fenerbahçe geçen sezon transferin son günü Diego Perotti’yi transfer etti… hatta sakat olduğu için transferinin yatacağı iddia edildi. Buna rağmen Emre tarafından “oynamazsa parasını AS Roma ödeyecek. Aynı sakatlığı tekrarlarsa sözleşmesi feshedilecek” denilerek ısrarla transfer edildi. Ancak beklenen olmadı Perotti elde patladı. Fenerbahçe yönetimi Arjantinli oyuncudan kurtulmak için servet döktü.

Emre’nin Perotti ile ilgili eline çok ciddi uyarıların yer aldığı sağlık raporu gelmesine rağmen tüm sorumluluğu alarak transfer ettirdiği Perotti’nin “rektus femoris” sakatlığı ile ilgili İtalyan basını bir belge yayımladı. Perotti’nin operasyon sürecinde İtalyan basınında yer alan bilgide yer alan bir detay:

Daha önceden rüptüre olmuş ve iyileşmiş parsiyel rektus femoris kas yırtığı olan 31 yaşında erkek hasta (Perotti) bize sunuldu. Tanı, KİUS ile konuldu.

Kuadriseps kas rüptürü sık görülmemekle birlikte çoğunlukla gözden kaçırılabilen bir tanıdır. Hastada bu gerçekleşmiştir. Bu nedenle ekstansor mekanizma zayıflaması ve eklem instabilitesi ile sonuçlanmıştır.

Bu açıklamaya göre Perotti’de sorun kas yırtığı değildi. Tedavi sürecinde gözden kaçırılan bir sorun vardı. Futbol oynasa bile kısa sürede farklı sakatlıklar yaşayabilirdi. Yaşadı da. Hatta Fenerbahçe sözleşmesini tek taraflı feshetmek istediğinde, avukatı “aynı sakatlığı nüksetmedi” diyerek bunu engelledi. Ancak ortaya çıkan bu belge ile Fenerbahçe’nin Perotti’ye sakatlığı ile ilgili bilgi saklamak ve yanlış beyanda bulunmaktan dava açarak ödediği ayrılık tazminatını geri alabileceği iddia edildi.

Altay’ı hayata Galatasaraylı döndürecek

Fenerbahçe kaleci antrenörü arıyor… anca henüz ortada bir isim yok. Bir ara Pereira’nın Çin’de beraber çalıştığı Ian Walker ismi gündeme geldi. Daha sonra da Pereira’nın 1860 Münih’i 3’üncü lige düşürdüğünde kaleci antrenörü olarak görev yapan Matos ismi dillendirildi. Ancak Rusya’dan çok daha enteresan ilginç bir iddia geldi.

O iddiaya göre Fenerbahçe’nin 5 sezondur Rus Milli Takımı’nda Çerkesov’un kaleci antrenörü olarak görev yapan Gintaras Stauce’nin göreve geleceği iddia edildi. Hatta Çerkezov’un 2010’dan beri gittiği her yere götürdüğü Litvanyalı kaleci antrenörüne Fenerbahçe’de çalışması için özel izin verdiği belirtildi.

Stauce’nin en büyük özelliği Fatih Terim’in göreve gelip, Taffarel’i transfer ettirmesinden önce Galatasaray’ın birinci kalecisi olması.

Sosa’dan Fenerbahçe’ye kontra teklif

Yönetime yakın sosyal medya hesaplarına göre 1.5 milyon euro, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na göre 2.8 milyon euro garanti ücret ödenen Jose Sosa, Fenerbahçe’nin başına kaldı. Teknik direktörü Vitor Pereira’nın kesinlikle kadroda düşünmediği bu yüzden üzerine Meyer ve Crespo’yu aldırdığı Arjantinli oyuncunun Ocak ayında gitmesi isteniyor.

Ancak Sosa’dan kontra bir teklif geldi. Ailesinin Türkiye’de kalmak istediğini en az 1 yıllık sözleşme yapmaya hazır olduğunu söyledi. Eğer anlaşma olursa gelecek sezon 1.5 milyon euro’ya oynamaya hazır olduğunu, bu sezonda da maaşını 2 milyon euro’ya indirmeye hazır olduğunun altını çizdi. Yönetim ise bu teklif karşısında şok oldu.

36 yaşındaki Sosa’nın ülkesi Arjantin’de bir piyasası var. Dönmesi durumunda kendisine teklif yapacak ekipler de hazır. Ancak Sosa için düşünülen maksimum rakam 750 bin euro.

loading...