Konya İnanç

Vitor Pereira ile Mesut Özil’in arasına Katar girdi

16 Eylül 2021 Perşembe 10:52 | Son Güncelleme: 16 Eylül 2021 Perşembe 10:56

Fenerbahçe’de tartışılan isim Mesut Özil… sahada verdiğinden çok veremedikleriyle tartışılan gurbetçi yıldızın Katar ziyareti tartışılmaya devam ediyor.

Mesut’un milli arada Katar’a gitmesi transfere yorulmuştu. Daha sonra transfer için değil reklam görüşmeleri için olduğu ortaya çıktı.
Ancak o ziyarete Vitor Pereira’nın izni olmadığı ortaya çıktı. Portekizli teknik adam fizik olarak takımın gerisinde gördüğü Mesut için idman programı hazırladı. Ancak Mesut çok daha önceden ayarlanmış PR çalışmaları için Doha’nın yolunu tuttu.

Pereira, milli takım sürecinde Mesut’un takımı fizik olarak yakalamasını bekliyordu. Ancak Katar ziyareti Mesut’un farkı kapamasını engelledi.

Emre’den şok Kuntz cevabı! “Dalga geçiyorsunuz herhalde”

Türk futbolunda Stefan Kuntz problemi baş gösterdi… TFF İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Alman U-21 Milli Takımı teknik direktörü Kuntz’u ön plana çıkardı. Şu anda 5 kişilik TFF İcra Kurulu’nda 2’ye 2’lik eşitlik var. Nihat Özdemir’in kararı Kuntz’un kaderini belirleyecek. Ancak enteresan bir sorun ortaya çıktı.
TFF’nin Kuntz’la beraber görevlendirmek istediği yerli teknik direktörlerden hiç birisi olumlu dönüş yapmadı. Çağdaş Atan, Yalçın Koşukavak, Mustafa Er, Hakan Kutlu ve Hüseyin Çimşir gibi teknik direktörlerle görüşüldü. Ardından Ümit Davala, Hasan Şaş, Emre Belözoğlu potansiyeli olan isimlerin kapısı çalındı.

Hatta bu isimler arasında yer alan Emre Belözoğlu, Kuntz’un yardımcısı olması için yapılan teklife, “dalga geçiyorsunuz herhalde” cevabı verdiği öğrenildi.

Süper Lig’de çalışmış teknik adamların olumsuz dönüşlerinden sonra rota Hamit Altıntop’un, Bayern U-17 takımında çalışan kardeşi Halil ve en son 5 sene önce Eskişehirspor’da yardımcı antrenörlük yapan Mustafa Doğan’a döndü. Sadece bu bile TFF içinde Kuntz’a olan bakış açısını sorgulatıyor.

Abdülkadir Ömür kararı verildi! Ocak’ta gönderiliyor

Trabzonspor yönetimi Abdülkadir Ömür ile ilgili kararını verdi… genç oyuncu devre arasında 1.5 yıllığına Almanya’ya kiralanacak. Özellikle futbolcu gelişimi konusunda uzmanlaşan Bundesliga takımlarından birisine verilecek. Bu kiralamada para kazanma birinci öncelik olmayacak. Burada asıl amaç Abdülkadir’in gelişimini tamamlaması olacak.

Kısa süre önce Trabzonspor’un eski hocası Eddie Newton’ın “dünya yıldızı olacak potansiyeli var. Ancak yeterli bilimsel çalışmalarla gelişimine yardım edilmemiş. Yurt dışına gitmesinin hem kendisine hem de Trabzonspor’a faydası olur. Kalırsa psikolojik ve teknik/taktik olarak gelişimini tamamlayamayacağı için sıkıntı olacak” dediği ortaya çıkmıştı.

Chelsea’nin scout şefi olduğu dönemden Abdülkadir’i tanıyan Newton’ın o dönemde hazırladığı raporda; Abdülkadir’in alt yapıdaki gelişim sürecinde antropometrik ölçüm araçlarının kullanılmadığı; anaerobik dayanıklılık, alaktik anaerobik enerji, laktik anaerobik enerji ve relatif kuvvet konularının üzerine düşülmediğini belirtti. Ayrıca alt problemler konusunda herhangi bir çözüm üretilmemesi üzerinde durdu.
Öte yandan Abdülkadir Ömür aleyhine son dönemde Trabzon şehrinde ciddi bir kamuoyu baskısı yaratılmaya çalışılıyor. Genç oyuncunun yıllar önce köyünde yaptırdığı evde 3 yıldır ailesinin yaşamasına rağmen son dönemde bu ev üzerinden tepki veriliyor.

loading...