Konya İnanç

Vitor Pereira ağızları açık bırakacak

15 Eylül 2021 Çarşamba 11:25 | Son Güncelleme: 15 Eylül 2021 Çarşamba 11:27

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira Perşembe akşam oynanacak Frankfurt maçı öncesinde kadro kurmakta zorluk çekiyor.

Nazım, Sosa ve Serdar Dursun’un sakatlıkları sürüyor. Son maçta sakatlanan İrfan Can, Tisserand, Almanya’da kesin olarak yok. Ferdi, Zajc’ın durumu şüpheli. Serdar Aziz ve Bright Osayi-Samuel’in durumları bugün netleşecek.

Pereira’nın elinde tam hazır olarak Kim ve Szalai dışında stoper yok. Sağ kanatta Ferdi ile Nazım’ın durumları ortada. Solda Novak yok. Osayi-Samuel zor. Burak’ın Avrupa izni bulunmuyor. Ortada Zajc ve Sosa’nın yerine alınan Crespo’nun Burak gibi Avrupa için lisansı yok.

Pereira yarın akşam Gustavo’yu sağ stoper, Rossi’yi sol, Pelkas’ı sağ açık, Mert Hakan’ı ön libero, Muhammed’i 8 numara, Valencia’yı da forvet arkasında oynatmak zorunda kalabilir.

Altay - Kim, Szalai, Gustavo - Diego Rossi, Muhammed, Mert Hakan, Pelkas - Mesut, Valencia - Berisha.

Mesut Özil’in başına 2013’ten bu yana bir kez geldi

Mesut Özil’in kas sakatlığı riski taşıdığı için Vitor Pereira tarafından oynatılmadığı iddiası kafaları karıştırdı… 2013’ten beri sadece 1 kez uyluk sakatlığı yaşayan o da, bir önceki ay aldığı darbeye bağlı olarak sakatlanan Mesut’un kas sakatlığı riski taşıdığı için oynamadığı iddia edildi. Mesut Özil’i bu iddiayı duyarsa ne cevap verir, merak konusu.

Mesut Özil, Fenerbahçe’ye gelene kadar Arsenal’da 22 sakatlık geçirdi… en uzun sakatlığı 2014 Ekim ayında darbeye bağlı yaşadığı diz dış bağlarındaki kısmi yırtıktı. 91 gün sahalardan uzak kaldı. 18 maç kaçırdı. 2018 Mayıs’ında bel ağrıları yüzünden 28 gün sahalardan uzak kaldı. 4 maç kaçırdı. 2020 Haziran’ında yine sırtından problem yaşadı. 36 gün sahalardan uzak kaldı. 10 maç kaçırdı. Mesut sadece bir kez Arsenal’a yeni transfer olduğu 2013-14 sezonun ikinci yarısında kas sakatlığı yaşadı. Uyluk problemi yüzünden 32 gün sahalardan uzak kaldı. 6 maç kaçırdı. Ancak Mart ayındaki bu sakatlığından önce Mesıut’un uyluğuna daire almış ve 1 maç kaçırmıştı. Mart ayındaki kas sakatlığının bununla ilgisi vardı.

Mesut bunun dışında 2013’ten 2021’e kadar Arsenal’da ne uzun süreli sakatlık yaşadı. Ne de herhangi bir kas sakatlığı yaşamadı.

Fenerbahçe'ye 3’te 1 oranında başarılı olarak şampiyonluk gelir mi!

Fenerbahçe’de Vitor Pereira’nın oyun düzeni netleşmeye başladı… topa sahip olan, rakibi karşılama konusunda kendi yarı sahasını baz alan, hücuma 3’te 2 oranına pasla çıkan ve top sürmeyi plan dışı bırakan bir futbol.

Ceza alanına pas girişi deneyen Pereira’nın Fenerbahçe’si, ceza alanına girişte ancak 3’te 1 oranında başarılı olabiliyor. Şut isabet oranı iyi olmayan Fenerbahçe’nin en büyük sıkıntısı ise ceza alanında şut kullanım oranı olarak öne çıkıyor.

* Topa Sahip Olma Oranı % 57.07

* Rakibi Karşılama Mesafesi 44.60 m.

* Hücuma Pasla Çıkış Oranı  % 61.13

* Hücuma Top Sürerek Çıkış Oranı % 20.38

* Ceza Alanına Pasla Giriş Oranı % 46.33

* Ceza Alanına Giriş Başarı Oranı % 32.77

* Şut İsabet Oranı   % 41.82

* Ceza Alanında Şut Kullanım Oranı % 38.37

Fenerbahçe'de Vitor Pereira idam mahkumlarına af çıkardı

Fenerbahçe'de Luiz Gustavo, Vitor Pereira ile adeta yeniden doğdu... 34 yaşındaki Sambacı, Portekizli teknik adamın vazgeçilmezi oldu.

Emre Belözoğlu gelir gelmez Luiz Gustavo’yu kulübeye çekerken, Fenerbahçe yönetiminin sambacıyı göndereceği iddia ediliyordu… ancak Vitor Pereira ile Gustavo sadece 11’in değişmez elemanı olmadı. Aynı zamanda kaptanlığa da yükseldi. Kaleci Altay dışında Fenerbahçe’de Pereira’nın 6 maçta 90 dakika şans verdiği tek isim Gustavo oldu.

6 maçın 6’sında da forma giyen 6 oyuncu var. İşin ilginci bu oyunculardan Szalai (518 dk.) dışında diğer üç isin; Tisserand (472 dk.), Zajc (383 dk.) ve Osayi-Samuel’in (445 dk.) sezon başında gönderileceği tahmin ediliyordu. Ancak Pereira ile bu 3 oyuncu da Gustavo gibi hayata döndü.

loading...