Konya İnanç

Trabzonspor'da Alexander Sörloth FFP'ye takıldı

30 Kasım 2019 Cumartesi 09:53 | Son Güncelleme: 30 Kasım 2019 Cumartesi 09:54

Trabzonspor’da gündem Alexander Sörloth... herkesin ağzında Norveçli oyuncunun bonservisinin bu yıl alınacağı. Ancak kulüp içinden gelen bilgilere göre yönetim Sörloth konusunu hiç düşünmüyor. Çünkü Norveçli oyuncunun sözleşmesinde ''gelecek yıl için kesin satın alma bedeli'' yer alıyor.

Kulübün ekonomisini yöneten önemli bir ismin, ''sözleşmesinde 'kesin satın alma bedeli' yazan bir oyuncu için kulübü (Crystal Palace) pazarlık yapmaz. Biz de şu anda Sörloth için sözleşmede yer alan rakamı ödeyip, kendimizi FFP karşısında zor durumda bırakmayız. Sörloth, Trabzonspor’un oyuncusu. Ama bonservisi 2020’de bizim olacak'' sözlerini kullandı.

Trabzonspor'da Muhammet Akpınar ve Kerem Baykuş Getafe'nin listesine girdi

Getafe’nin hocası galip gelmelerine rağmen Trabzonspor’a, ''çok hızlı ve dinamik oyuncuları var'' diye övgüler düzdü... İspanyol teknik adamın özellikle Muhammet Akpınar ve Kerem Baykuş’a hayran kaldığı öğrenildi. Getafe’nin önümüzdeki dönemde iki genç oyuncuyu takip edeceği öğrenildi.

Trabzonspor 21.6 yaş ortalamasıyla oynadı

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi'nde, Getafe’ye 1-0 yenildi belki ama sahadaki genç oyuncular dikkat çekti. Ünal Karaman ilk 11’de büyük değişikliklere giderek genç bir oyuncu grubunu sahaya sürdü. Sahadaki en yaşlı oyuncu 25 yaşıyla Erce olurken en genç isim ise 17 yaşındaki Muhammet’ti. Bordo-mavililerin yaş ortalamasının 21.6 olması dikkat çekti.

Trabzonspor cephesinin Jose Sosa'da Galatasaray korkusu

Trabzonspor’un kulüp doktorları Jose Sosa için, ''kendisini riske atıyor'' raporu Ünal Karaman’ın canını sıktı... tecrübeli teknik adam, Arjantinli oyuncuyu Galatasaray maçında oynatıp, belki de ilk yarıyı kapatması konusunda risk almak istemiyor. Sosa ise kesinlikle sahada olmak istiyor. Ünal Karaman, Sosa ve sağlık ekibi arasında adeta satranç oynanıyor. 

Ünal Karaman'ı Sturridge sıkıntısı bastı

Jose Sosa’nın bu çıkışına rağmen Daniel Sturridge’in ''kendimi hazır hissedemiyorum'' sözleri Ünal Karaman’ı çileden çıkardı... tecrübeli teknik adam zorlu süreçte İngiliz oyuncuyu her açıdan korumaya çalışmasına rağmen Sturridge’in bu açıklamaları oldukça sıkıntı yaratmış durumda.