Konya İnanç

Trabzonspor'a Ada'dan yeni Ekuban: Joao Carvalho

06 Aralık 2019 Cuma 14:59 | Son Güncelleme: 06 Aralık 2019 Cuma 15:06

Trabzonspor'da devre arası transfer çalışmalarını hızlandıran scout ekibi, Ada'dan sürpriz bir ismi gündeme getirdi. Trabzonspor'da transferi gündeme gelen isim bonservisine 15 milyon Euro verilen, Benfica fabrikasından yetişen Joao Carvalho oldu.

Trabzonspor’un scout ekibi bir süredir ''Yeni Ekuban'' bulmak için İngiltere Championship Ligi'nin altını üstüne getiriyor... scoutlar Ünal Karaman’ın önüne sürpriz bir isim koydu. Nottinhgam Forrest’te forma giyen Joao Carvalho. İngiliz ekibinin geçen sezon Benfica’dan 15 milyon Euro’ya aldığı 22 yaşındaki Portekizli oyuncu için Ekuban ya da Sörloth benzeri bir transfer teklifi yapabileceği raporda yer aldı. Ünal Karaman’ın olumlu rapor vermesi durumunda 10 numara oynayan Joao Carvalho için Pereira’nın devreye sokulabileceği bildirildi.

Trabzonspor'da scout ekibinin onayladığı Joao Carvalho nasıl bir oyuncu?

9 Mart 1997 Portekiz doğumlu oyuncu on numarada forma giyiyor. Futbolcu yetiştirme fabrikası olan Benfica altyapısında yetişti. Benfica'nın tüm alt yaş gruplarında forma giydi. Joao Carvalho, topla hareketli, dikine giden, çalım atan, daha çok pasa dayalı bir oyun seven bir futbolcu. Tekniği iyi olan Joao Carvalho, durağan yapıdan uzak görünümde. Joao Carvalho, Nottingham Forest formasıyla bu sezon 14 maçta 2 gol atıp, 1 asist gerçekleştirdi.

Trabzonspor'da Mats Möller Daehli'de son dakika gelişmesi! Trabzonspor'da yeni transferlerin özellikleri!

Trabzonspor'da transfer edilecek oyuncular için kriterler belirlendi. Bunun yanında transferi gündeme gelen Mats Möller Daehli için yapılan görüşmelerden olumsuz sonuç alındı.

Trabzonspor yönetimi Ünal Karaman’ın verdiği liste üzerinden transfer görüşmelerinde bulunuyor. ''Trabzonspor olarak riske girmemiz söz konusu değil'' diyen Başkan Ahmet Ağaoğlu da  scout ekibinden Ekuban, Sörloth ve Nwakaeme gibi takıma faydalı olabilecek isimleri bulmalarını istedi.

Scout ekibi de bir süredir Almanya, İngiltere, İtalya gibi büyük ülkelerinin alt liglerinde oynayan unutulmuş oyuncularla, İsrail, Hırvaristan, Bulgaristan gibi liglerde öne çıkan Afrikalı oyuncular üzerinde ciddi çalışmalar yapıyor.

Mats Möller Daehli için görüşmeler kesildi

Bu arada yana döne 10 numara arayan Trabzonspor’da teklif yapılan Mats Möller Daehli için St. Pauli’yle yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadı... Alman ekibi 600 bin Euro’ya aldığı Danimarkalı oyuncu için 3 milyon Euro’nun altında bir rakamın görüşme dahlinde olmadığını iletti. Görüşmeler kesildi.