Konya İnanç

Sol beki Sturridge ve Campbell getirecek

28 Kasım 2021 Pazar 16:52 | Son Güncelleme: 29 Kasım 2021 Pazartesi 16:52

Sol bek transferi için Trabzonspor’dan ilk resmi hamle geldi… bordo-mavililer daha önce menajerler tarafından “şansımızı deneyelim” diye gündeme getirilen Jamal Lewis için, Newcastle United’ın kapısı çalındı. Premier Lig devine, “bize gönderin. Bu sezon şampiyonluk yaşasın. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynasın. Size dönsün” denildi.

Newcastle United ilk etapta Trabzonspor kulübünü değerlendirdi. 23 yaşındaki oyuncusunu göndermesi durumunda nasıl bir gelişim göstereceğini hesapladı. Özellikle Sörloth örneği İngiliz ekibi tarafından olumlu bulundu. Lewis için nasıl bir planlama yapıldığı konusunda Trabzonspor’dan bilgi alındı. Gelen bilgilere göre olumlu dönüş oldu.

Trabzonspor bu dakikadan sonra Lewis’i ikna etmek konumunda. Eğer 23 yaşındaki oyuncu Süper Lig’de oynamayı kabul ederse Trabzonspor’a sadece yarı yıllık maaşının bir kısmının ödenerek gelmesi mümkün olacak. Lewis’in iknası için Trabzonspor’un Sturridge, Kevin Campbell gibi isimleri devreye sokacağı da gelen bilgiler arasında.

Djaniny transfer fikrini değiştirdi

Trabzonspor işini şansa bırakmak istemiyor… her ne kadar üç İstanbullu rakibine toplamda 46 puan fark atılmış olsa da devre arasında transfer yapılacak. Öncelik sol bek ve sol ön tarafa birer oyuncu alınması.

İki bölgeden en az bir tanesine 97 ya da daha sonra doğumlu bir takviye yapılması gerekiyor. TFF kuralları gereği ancak 14 yabancı oyuncu bu şekilde listeye eklenebiliyor.

İlk etapta sol bek için Gürcü Azarovi düşünülüyor. Ön taraf için favori Tello.

Ancak Djaniny’nin son maçlarda gösterdiği üstün performans, sol bek için tecrübeli, son ön tarafı yedekleyecek genç bir oyuncuya dönmüş durumda.

Abdullah Avcı her iki mevki içinde 97 ve genç ayrıca tecrübeli oyuncular üzerinde çalışmalar yapıyor. Yönetim de her tarz oyuncu için görüşmelerini sürdürüyor.

Sergen Yalçın bir şartla kaldı

Her ne kadar Başkan Ahmet Nur Çebi, “bu sezon biz şampiyon olacağız” dese de, Beşiktaş camiasında 2021-22 sezonu kayıp sezon olarak kabul edildi… bu dakikadan sonra taraftarın beklentisi, Yalçın’ın daha fazla genç oyunculara şans vermesi. Gelecek sezon için hazırlık yapılması. Bir nevi devrim olması

Gelecek sezon yapılması beklenen devrimi Sergen Yalçın yapacak. Ancak Yalçın’ın sözleşmesi bu sezon sonunda bitiyor. Geçen sezon yaşanan gibi bir durumun yaşanmasını istemeyen Başkan Çebi, “sözleşme işini de hallenelim. Gelecek sezon için kafamız daha rahat çalışalım” dedi. Hatta Başkan Çebi’nin, Yalçın’ın istifasını sözleşme yenileme sözü aldığı için kabul etmediği belirtildi.

Gelen bilgilere göre Yalçın’ın sözleşmesi ilk yarı bitmeden yenilenecek. Bu sayede yönetim Yalçın’a güvenerek gelecek sezonun çalışmalarına başlayacak.

“Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın hocası değildi”

Emre Kocadağ araya girdi. Ne Sergen Yalçın ne Başkan Ahmet Nur Çebi üst perdeye çıkmadı. İç barış sağlandı.

Başkan Çebi’nin, Atunizade’deki ofisinde yapılan görüşmede “istifa” ya da “görevi bırakma” konusu hiç açılmadı.
Çünkü gün içinde Kocadağ, iki tarafla da konuşarak bu konunun gündeme getirilmemesini sağladı. Başkan Çebi’nin ofisinde çok kısa bir görüşme oldu. Çebi, “sana güveniyorum. Bu takımı ayağa kaldıracak birisi varsa o da sensin” dedi.

Yalçın da, “Beşiktaş’ı ayağa kaldırmak boynumun borcu” cevabını verdi.

Asıl görüşmeler ise gün içinde yaşandı. Yalçın’ın sözleşme yenileme sürecinde olduğu gibi Asbaşkan Emre Kocadağ gün içinde iki tarafla defalarca görüştü.

Yalçın’a, “sakın istifa edeyim diye düşünme. Beraber geldik, beraber gideriz” dedi.

Çebi’ye, “Sergen’den başka kimse bu takımı ayağa kaldıramaz” ifadelerini kullandı.

Üç tarafı da yakından tanıyanların iddiasına göre “Sabah saatlerinde bir görüşme olsa Sergen Yalçın bugün Beşiktaş teknik direktörü  değildi…”