Konya İnanç

Selçuk Şahin milli arada izleme listesine 18 isim ekledi

21 Kasım 2020 Cumartesi 10:53 | Son Güncelleme: 21 Kasım 2020 Cumartesi 10:53

Selçuk Şahin, Fenerbahçe’nin gözü kulağı… yurt dışını takip eden futbol aklı. Her gün en az 1-2 maç izliyor. En az 10 farklı oyuncu hakkında önüne gelen raporları okuyor.

Selçuk Şahin, milli arada da özellikle Uluslar Ligi olmak üzere 12 maçı canlı izledi. Ayrıca 20’den fazla maçı 30’ar dakika olarak hazırlanan uzun özetlerden takip etti. İzleme komitesinin önüne sürekli takip edilmesi için 18 yeni isim koydu. Ayrıca daha önce izleme listesinde yer alan 10’a yakın ismi ise listeden çıkardı. Fenerbahçe’ye uygun olmadıkları kararını aldı.

Selçuk Şahin, Quaison’u izleme listesinden çıkardı

Selçuk Şahin’in izleme listesinden çıkardığı isimler arasında en dikkat çekici olanı Robin Quaison oldu. İsveçli oyuncu bu sezon 7 maçı da kazanamayan Mainz’da 1 gol 2 asistle oynadı. İsveç’in Fransa’ya 4-2 yenildiği maçta son 24 dakika oyuna girerek 1 de gol attı. Ancak 27 yaşındaki oyuncu Şahin’e göre düşen ve düşmeye devam eden performansıyla Fenerbahçe’nin izleme listesinde olmayı hakkedecek bir oyuncu değil.

Fenerbahçe’nin futbol aklı: 48 puan ilk yarıda liderliği getirir

Fenerbahçe’nin futbol aklı Süper Lig’deki şampiyonluk yarışını 7’şer haftalık 6 dilime böldü. Her bir dilim için puan baremi belirledi. Her bir dilinde ulaşılacak en yüksek en alçak puan baremine göre bir sonraki dilim için puan bareminin revize edilmesi gündeme geldi.

* İlk 7 haftalık dilim 17 puan toplandı.

Maksimum hedef 21 puan. Minimum hedef 9 puan. Makul hedef 15 puan. 2 puan aşıldı.

İlk 7 haftalık dilim için 15 puan makul hedef konulmasının nedeni birbirini tanımayan oyuncularla lige başlanması. İlk 7 haftanın alışma süreci olarak görülmesi.

* İkinci 7 haftalık dilim.

Maksimum hedef 21 puan. Minimum hedef 13 puan. Makul hedef 17 puan.

İkinci 7 haftalık dilim için makul hedefin 17 puan belirlendi. Hem de bu süreçte Başakşehir ve Beşiktaş maçları olmasına rağmen. Nedeni ise takımın 7 haftadan sonra istim üzerinde olacağının düşünülmesi.

* Üçüncü 7 haftalık dilim.

Maksimum hedef 18 puan. Minimum hedef 13 puan. Makul hedef 16 puan.

15’nci hafta bay geçecek Fenerbahçe’nin son dilimde toplayacağı 18 puan var. Futbol aklı daha kolay takımlarla karşılaşılacağını düşünerek 6 maçta tek 1 beraberliği makul olarak görüyor.

Fenerbahçe’in futbol aklına göre ilk yarıda 48 puana ulaşmak liderliği getirecek. 35 puan ve altı ise hayal kırıklığı yaratacak.

Novak milli takımdaki formasını da kaybetti

Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana kulübeye hapsolan Filip Novak, Çekya Milli Takımı’ndaki formasını da kaybetti.

İsrail ve Slovakya ile yapılan UEFA Uluslar Ligi maçlarında teknik direktör Jaroslav Silhavy tarafından tercih edilmedi. İki maçta da  Çekya’da sol bek olarak Ales Mateju forma şansı buldu.