Konya İnanç

Samatta çift forvette

19 Kasım 2020 Perşembe 11:21 | Son Güncelleme: 19 Kasım 2020 Perşembe 11:22

Fenerbahçe'de sezonun flaş transferi Mbwana Samatta, 3-5-2 denemelerinde etkili olmayı başardı.

Mbwana Samatta’nın sakatlığını tam olarak atlatması ve Gençlerbirliği maçına hazır hale gelmesi Erol Bulut’un yüzünü güldürdü... milli arada eksikler nedeniyle idmanlarda 3-5-2 sistemini deneyen ve Tanzanyalı golcüsünü zaman zaman Cisse zaman zaman da Ademi ile yanyana oynatan Erol Bulut’un keyfi yerine geldi. Samatta çift forvet oynadığında çok daha verimli oldu.

Fenerbahçe teklif yapmayınca serbest bırakacaklar

Enner Valencia’nın yerine sağ kanada oyuncu bakan Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun ilgisini çeken isimlerden birisinin de Yarmolenko olduğu iddia edilmişti… kulübü West Ham’ın yüksek maliyeti nedeniyle Ukraynalı oyuncuya sözleşmesini karşılıklı olarak anlaşarak feshetmeyi önerdiği bildirildi. Alacaklarına karşılık bonservisini vermeyi teklif eden West Ham’ın Yarmolenko için Fenerbahçe’den beklediği teklifi alamadığı için bu hamleyi yaptığı belirtildi.  

Luciano'nun Kaio için hazırladığı scout raporu

Fenerbahçe’nin Güney Amerika’da forma giyen oyuncuları takip eden ismi Fabio Luciano’nun önerdiği Kaio Jorge’yi Emre Belözoğlu sezon başında Malang Sarr’da olduğu gibi saplantı haline getirmiş durumda. Sezon başında imkansız olduğunu bile bile Sarr’ın peşinden koşan Emre, Chelsea’ya gitmesine rağmen vazgeçmedi.

Emre’nin yeni takıntısı Kaio’nun, Luciano tarafında hazırlanan raporu ise oldukça dikkat çekici. O raporda; “Roberto Firmino'ya benzer bir oyun tarzı var. Oyunu kurmak için geriye geliyor. Oyunun kurulmasına katılıyor. Rakibin savunmasındaki alanlara çok hareket ediyor. Bedeni hala fiziksel kısımda gelişme halinde. Doğal bir süreç içinde. Ama şu anda bile 90 dakikalar çıkabiliyor” ifadelerinin yer aldığı bildirildi.

Sergen Yalçın ile yönetim arasındaki 3 büyük sorun

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, yönetimle 3 konuda fikir ayrılığına düştü. Bu konular ise transferde atılacak adımlarla ilgili.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın katıldığı canlı yayında; ''Tabii ki başkanla ve yönetimle sorunlar yaşıyoruz'' açıklaması yaptı.

En büyük sıkıntısını ise ''İşin enteresan tarafı basın bizim konuştuğumuz her şeyi biliyor ve yazıyor. İçimizden açıkçası bilgi sızıyor'' diye açıkladı.

Sergen Yalçın’ın Başkan Ahmet Nur Çebi ile en büyük sıkıntısının ise transferler yüzünden olduğu biliniyor. Zaten bunu da, ''Ben yönetime şunu alalım diyorum, kulüp tarafı 'öbürü daha ekonomik' diyor'' şeklinde itiraf etti.

Beşiktaş’ta sezon başında yaşanan sorunlar yeniden gündeme geldi.

* Sergen Yalçın, kendilerine uygun yerli oyuncu olmadığını iddia ederek devre arasında yabancı oyuncu alınmasını istiyor. Yönetim “zaten dışarıda 4 tane adama boşa para harcıyoruz” diyerek yerli oyuncu bulmasını istiyor.

* Yönetim “satamıyoruz. En azından bunları oynatarak kazan” diyor. Ancak ne Ljajic’ten, ne Vida’dan, ne de N’Koudou’dan umut yok.

* Yönetim “kaleci alırsak, Ersin ile Utku’nun kariyerlerini bitiririz” diyor. Sergen Yalçın, “kaleci almazsak işimiz zor” cevabını veriyor.

Halil Dervişoğlu için şartları zorluyor

Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları, Hollanda'da büyüyen Halil Dervişoğlu'nun transferini bitirmek için çabalıyor.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın sırtı dönük, top indirebilen, arkadaşlarına boş alanlar açabilen aynı zamanda skorda üretebilen bir forvet oyuncusu üzerinde duruyor... Cenk Tosun bu özelliklere uymasa da Beşiktaş’ın gündeminde. Başkan Ahmet Nur Çebi bizzat canlı yayında açıkladı.

Sergen Yalçın’ın talebine uymasa da Halil Dervişoğlu da, Beşiktaş’ın transfer listesine girdi. Aynı zamanda Hollanda vatandaşı da olan ve Halil’i ailece tanıyan Erdal Torunoğulları bizzat bu operasyonla ilgileniyor. Sergen Yalçın’a ise, ''Cenk’e 1.5 yılda ödeyeceğimiz maaşıyla bonservisini bile alabiliriz'' denildi.