Konya İnanç

Pereira’nın üzerine sportif direktör

02 Aralık 2021 Perşembe 09:24 | Son Güncelleme: 02 Aralık 2021 Perşembe 09:24

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ne Olympiakos yenilgisinin, ne de Göztepe beraberliğinin ardından teknik direktör Vitor Pereira ile bir görüşme yapmadı. Galatasaray’a kaybetmeleri durumunda radikal bir değişikliğin olmayacağını daha önce ilan eden Başkan Koç’un ajandasında Pereira ile yolları ayırmak yer almıyor. O nedenle herhangi bir teknik adama arayışı bulunmuyor.

Başkan Koç, Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumdan nasıl çıkabileceği konusunda sözlerine güvendiği birkaç isimle toplantı yaptı. Fikir alışverişinde bulundu. Belki de en fazla öne çıkan iki öneri oldu.

* Pereira’nın üzerinde bir sportif direktör getir. Futbolcuların da inanacağı bir isim olsun. Taktiği, oyun planını Pereira ile tartışsın.

* Cezalar uygulansın. Gerekirse oyuncular kadro dışı kalsın. Hiç kimse hatasının cezasız kalmayacağını bilsin.

Ali Koç tamamen bıraktı

Fenerbahçe’de hiç bir şey olmuyor… yaprak bile kımıldamıyor. Ne Olympiakos’u yenip Marinakis’in abuk subuk sözlerini ağzına tıkma şansı kullanılıyor. Ne de Göztepe’yi yenip, Beşiktaş ve Galatasaray’a veda edip, Trabzonspor’a “ensendeyim” deme şansı…

Galatasaray derbisinden sonra “sonuna kadar Vitor Pereira” diyen radikal değişiklik olmayacağının mesajını veren Başkan Ali Koç ise artık vazgeçmiş gibi…

Bir bıkkınlık… bir “yeter artık” deme… bir “ne yaparsam olmuyor” deme… haline bürünmüş durumda. Galatasaray derbisinden önce tesisleri teslim ettiği Selahattin Baki’den bile hesap sormuyor. Olympiakos yenilgisi ve Göztepe beraberliği nedeniyle Pereira’nın hazırladığı raporlarla bile ilgilenmiyor.

Basketbol takımından umudunu ise çoktan kesmiş durumda.

Pek çok yakını geri adım atmasını, kongre kararı almasını, gelecekte çok daha güçlü ve tecrübeli olarak geri dönmesini öneriyor. Ancak Koç’un kongre kararı alma gibi bir çalışması da yok.

İtalyanlar Koç’un dünya tarihine geçecek transferini açıkladı

Futbol ve basketboldan umudunu kesen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gözünü voleybola dikti… en azından İtalyanların iddiası o yönde.

Gazeta Dello Sport, Fenerbahçe'nin dünyanın en iyi voleybolcusu olarak kabul edilen Paola Egon'a sözleşme teklif ettiğini yazdı. Gazeteye göre, Fenerbahçe, dört yıllık bir sözleşme için İtalyan oyuncuya 6 milyon euro önerdi. Bu transfer gerçekleşirse dünya voleybol tarihinin en büyük sözleşmesi olacak...

Egonu şu anda Avrupa ve dünya şampiyonu olan İtalyan Conegliano için oynuyor.

İtalyan oyuncu bu ay 23 yaşına girecek. Son birkaç sezondur dünya voleybolunun en tepesinde. Tijana Bošković ile birlikte gezegenin en iyisi olarak kabul ediliyor. Yirmi yıl önce İtalya Voleybol Federasyonu'nun gelişim merkezi olarak kurulan ve milli takım için yerli voleybolcuların yetiştiği Club Italia kulübünden doğdu. 21 yaşında Novara'ya transfer oldu. Kulüpte iki sezonda Şampiyonlar Ligi ve İtalya'da çifte kupa kazandı.

Fenerbahçe, Bakambu ile anlaştı

Çin’den Titan24 enteresan bir iddia ortaya attı… Fenerbahçe’nin Bakambu ile anlaştığını, ancak anlaşmanın Barcelona yüzünden aksadığını iddia etti.

Xiao Jun imzalı habere göre; bu yılın başından beri Bakambu'nun takımdan ayrılacağı haberleri ortalığı kasıp kavuruyordu. Daha önce Bakambu’nun Türk yerel süper devi Fenerbahçe ile bir transfer anlaşmasına vardığı bildirilmişti.

Ancak İspanyol medyası Agüero'nun sakatlanmasının ardından Barcelona'nın ilgisini dile getirdi. Türk yerel devi “mutlu çocuk”la forvetinin gücünü pekiştirmek istiyor. Ancak Çin’de 87 maçta 58 gol ve 24 asist yapan Bakambu, Barcelona’dan gelecek teklifi bekliyor.

Bakambu Aralık ayı içinde Barcelona’dan beklediği teklifi alamazsa Fenerbahçe’ye verdiği sözü tutup, Türkiye topraklarına inebilir.

Küskünler kulübü

Fenerbahçe tam bir küskünler ordusu… herkesin bir küskünlüğü var. Kimsenin yüzü gülmüyor. Kimsenin keyfi yok. Başkan futbolculara, futbolcular hocaya, hoca da başkana küskün. Kimse oturup küskünlüklerini birbirine anlatmıyor.

Aynen sahada kaybedilen puanlardan sonra olduğu gibi sessizce herkes işin ucundan tutarak gemiyi yürütmeye çalışıyor. Ancak gemi küskünlükler yüzünen sürekli su alıyor.

* Ali Koç oyuncular verdikleri sözleri tutmadığı için.

* Selahattin Baki konuşma hakkı elinden alındığı için.

* Volkan Ballı takımdan uzaklaştırıldığı için

* Vitor Pereira sistemi yönetim tarafından değiştirildiği için.

* Altay çok sevdiği kaleci antrenörü Kraft kovulduğu için.

* Szalai, Avrupa’nın önde gelen scoutları kendini izlerken yedek bırakıldığı için.

* İrfan Can kendisi en doğru şekilde kullanılmadığı için.

* Jose Sosa düşünülmediği için.

* Osayi-Samuel sistem kurbanı olduğu için.

* Nazım eldeki sağ bek olmasına rağmen kullanılmadığı için.

* Ferdi mevkisi dışında bir yerde oynatıldığı için.

* Mesut Özil, Başkan Ali Koç kendini taraftarın önüne attığı için.

* Pelkas kulübeye hapsedildiği için.

Burak Kapacak tamamen unutulduğu için.

* Berisha kendisine tam güvenilip, devamlılık kazanamadığı için.

* Serdar Dursun güven duyulup, UEFA’ya adı verilmediği için