Konya İnanç

Fenerbahçe’nin sol beki Slavia Prag’dan geliyor

05 Eylül 2021 Pazar 15:49 | Son Güncelleme: 05 Eylül 2021 Pazar 15:49

Fenerbahçe bu sezon öyle liglerden öyle enteresan oyuncuları çıkardı ki, daha önce haber olsa “yok canım” denilecek oyuncuların üzerinde “acaba olur mu?” diye düşünülmeye başlandı. Bu isimlerden sonuncusu Çekya basını tarafından güneme getirilen Oscar Dorley. İddiaya göre Avrupa’da transfer borsası kapanmasına rağmen Slavia Prag sol beki Dorley’i kaybedebilir. Fenerbahçe ve Ukrayna ile Rusya’dan birer takım bu sezon 5 maçta yaptığı 3 asistle dikkat çeken Dorley için Slavia Prag’la temas halinde. 23 yaşındaki Dorley için Çekya ekibi 3.5 milyon euro’luk bir rakam belirledi. Fenerbahçe dahil diğer 2 takımında verdiği rakam 2 milyon euro civarında. Ancak Liberyalı oyuncu maaşını 2 katına katlayacağı için tüm tekliflerle ilgileniyor. Bu yüzden Slavia yönetimi zorda bırakıyor.

Bustos sürprizi! Son dakika maç kadrosuna alındı

Fenerbahçe’nin Fabricio Bustos hayali sona erdi… İstanbul’a gelip, sağlık kontrolünden geçmesi için en geç yarın Buenos Aires’ten yola çıkması gerekiyordu. Ancak 25 yaşındaki sol bek Independiente teknik direktörü Falcioni tarafından yarın akşam oynanacak River Plate maçının kadrosuna alındı. Eğer maçtan sonra apar topar İstanbul’a getirilmesi için özel bir operasyon yapılmazsa Bustos transferi iptal olacak.

Berisha’yı Fenerbahçe’ye fanatik kuzenleri zorla getirdi

Fenerbahçe’nin yeni golcüsü Mergim Berisha’nın transferine ön ayak olanlar Kosova’da yaşayan akrabaları oldu…

Daha önce verdiği röportajda, “kesinlikle yılda iki kez Kosova'ya giderim. Hala orada yaşayan akrabalarımı ziyaret ederim. Ailemin yakın çevresi Salzburg'da yaşıyor ama çoğunluk Kosova'da. Orada olmayı ve onlarla harika zaman geçirmeyi seviyorum” demişti.

Berisha’nın Kosova’da yaşayan akrabalarının hemen hepsinin Fenerbahçeli olduğu ve 2020’de aldığı teklifin ardından sarı-lacivertli formayı giymesi için baskı yaptıkları öğrenildi.

Özellikle Fenerbahçe maçları için zaman zaman İstanbul’a gelen kuzenlerinin Berisha’ya ciddi bir baskı kurdukları gelen bilgiler arasında.

Ayrıca Berisha’nın çocukluğunda Kosova’ya tatil için gittiğinde mahalle arasında top oynarken Fenerbahçe forması giydiği de bildirildi. 

Bu arada Berisha kendisini; “topu iyi tutabileceğimi, iyi bir bitirici olduğunu ve belki bir veya iki defans oyuncusunu aynı anda oylayabilirim” diye tanıtmıştı.

Ayrıca; ''çok sakin bir adamım ve çok şikayet eden veya hakemle tartışan biri oyuncu değilim. Çok fazla saldırganlık sizi bir yere götürmez. Takıma zarar verir. İşime odaklanıyorum ve oyunumu oymuyorum'' demişti.

Vitor Pereira, Max Meyer’i, Julian Draxler’e tercih etti

Ali Koç’un uçağına atlayıp aynı gün içinde hem Mergim Berisha’yı hem de Max Meyer’i getiren Roger Wittmann’ın asıl sürprizinin ise Julian Draxler olduğu iddia edildi...

Ali Koç’la yaptığı görüşmede Wittmann’ın Lionel Messi’nin gelmesinden sonra atıl kalan Draxler’i önerdiği, başkanın bu ismi Vitor Pereira’ya sunduğu ancak, Portekizli teknik adamın Meyer’de ısrarcı olduğu belirtildi.

Pereira’nın, Meyer’in kendisine bir çıkış aradığını, Draxler’in ise sadece maaşını düşündüğü için kendisini adapte etmekte zorlanacağını söylediği, bu yüzden de Meyer’i Draxler’e tercih ettiğini söylediği gelen bilgiler arasında.

loading...