Konya İnanç

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın da suyu iyice ısındı

02 Aralık 2019 Pazartesi 11:49 | Son Güncelleme: 02 Aralık 2019 Pazartesi 11:44

Fenerbahçe'de okların hedefindeki isim Ersun Yanal...Göztepe beraberliği taraftarın büyük tepkisine neden oldu. Kötü futbol ve puan kayıpları yönetimi de çileden çıkardı. Başkan Ali Koç da Yanal'ın gözden çıkarmış gözüküyor. Amaç devre arasına kadar radikal bir karar vermemek. Takımda moral motivasyonun bozulmaması için operasyon en erken Ocak'ta. Ara transfer döneminde masada sadece Ersun Yanal'ın değil, sportif direktör Comolli'nin de adının yer alması da kuvvetle muhtemel...

Fenerbahçe'de arka arkaya yaşanan puan kayıpları herkesin moralini bozdu. Teknik direktör Ersun Yanal'ı büyük bir kampanyayla göreve getirten ve bütün direnmelerine rağmen Başkan Ali Koç'u ikna ettiren taraftarlar da Hoca'dan desteğini büyük oranda çekti. Sosyal medyada başlayan tepkiler tribünlere kadar sıçradı. Peki şimdi ne olacak? Sarı-Lacivertlilerin önünde çok kritik maçlar var. Paun kayıpları limiti dolmuş olan Yanal'ın kaderini de bu maçlar belirleyecek.
undefined

Taraftar umutsuz

Sosyal medyada eleştirileri sıralayan taraftarların umudu azaldı. Genel kanı şu:

Galatasaray sakatlıklarla boğuşuyor, üstelik Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor. Bu dönemde farkı açamadıysak bundan sonra hiç şansımız yok. Bu sakatlar iyileşecek, Devler Ligi'nde de elendiler, Süper Lig'e asılacaklar.

Beşiktaş Abdullah Avcı'yla büyük ve sıkıntılı bir geçiş dönemi geçirdi. Hatta geçen yılki Fenerbahçe'nin durumuna mu düşecekler bile denmeye başlandı. Ancak bu durum atlatıldı ve yine zirveye oynuyorlar. Bu dönemde farkı açamazsak bundan sonra nasıl yarışıcaz.

Trabzonspor zaten iyi oynuyor, diğerlerini zaten hiç saymıyoruz. Bu sene bu ligde bu kadro ve bu futbolcularla, ve en önemlisi bu futbolla, bu oyunla şampiyon olmamız çok zor.

Ali Koç, Ersun Yanal'ı gözden çıkardı

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, teknik direktör Ersun Yanal'ı gözden çıkardığı belirtiliyor. Zaten göreve gelmesini hiç istemeyen Koç, taraftarın büyük baskılarına dayanamamış, Yanal'a 'evet' demişti. Geçtiğimiz yıl tarihinin en kötü günlerini yaşayan ve küme düşme tehlikesi atlatan Fenerbahçe'de Ali Koç, taraftarın istediği Yanal yerine başka bir isimde ısrar edememişti.

Başkan'la taraftar yine karşı karşıya

Geçtiğimiz sezon Cocu'nun ardından yardımcısıyla devam eden Fenerbahçe, taraftarın büyük kampanyasıyla Ersun Yanal'la yola devam etmişti. Önceden "Ersun Yanal'la çalışmayacağız" diyen Koç, "hatamızdan dönmesini biliriz" diyerek taraftarla daha fazla inatlaşmamış ve Yanal'ı göreve getirmişti. Ancak gelinen noktada roller değişti. Puan kayıpları sonrasında Fenerbahçeli taraftarlar Ersun Yanal'a büyük tepki göstermeye başladılar ve yerine başka bir ismin getirilmesini istiyorlar. Ancak bu sefer de Başkan Ali Koç Ersun Yanal'da diretiyor. Çünkü Aykut Kocaman ve Cocu'ya tazminat ödeyen Fenerbahçe'de Koç, Yanal'a da para ödemek istemiyor ve Yanal'la en azından devre arasına kadar  yola devam etmek istiyor.