Konya İnanç

Emre Belözoğlu'nun ikinci takıntısı

18 Kasım 2020 Çarşamba 09:09 | Son Güncelleme: 18 Kasım 2020 Çarşamba 09:13

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, sezon başında imkansız olarak görülen Malang Sarr'ın transferi için uzun süre uğraşmıştı. Şimdi ise Santos'un yıldız adayı Kaio Jorge için tüm şartların sonuna kadar zorlanacağı öğrenildi.

Emre Belözoğlu’nun, ''Bize kendin gibi iyi oyuncular bul. Buna ihtiyacımız var'' dediği Fabio Luciano, Fenerbahçe’nin önüne Santos’un 18’lik yıldız adayı Kaio Jorge’yi getirdi... 31 Aralık’ta sözleşmesi bitecek oyuncunun menajerliğini yapan babasının oğlunu en yüksek ücreti veren takıma götürmek için aldığı karar paylaştı.

Sözleşmesinde 75 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli yazmasına rağmen şimdi ikna edilip, sözleşme imzalanması durumunda Ocak ayında çubuklu formayı giyebilecek olduğunu anlattı. Kaio’nun bu durumu Emre Belözoğlu'nun çok ilgisini çekti. İmkansız olmasına rağmen sezon başında Malang Sarr’ı uzun süre kovalayan Emre Belözoğlu'nun aynı şekilde yüzde 1 bile ihtimal olsa Kaio’yu son ana kadar kovalama kararı aldığı bildirildi.   

Fenerbahçe'de primlerin maç maç ödenme yüzdeleri

Fenerbahçe’nin yen prim sisteminde oyunculara rakiplerin ligdeki sıralamalarına göre ödeme yapılması kararı alındı…

* Galatasaray ve Beşiktaş maçlarından alınacak derbi galibiyetlerinde belirlenen maksimum primin yüzde 100’ü ödenecek

* Başakşehir ve Trabzonspor maçlarından alınacak galibiyetlerinde belirlenen maksimum primin yüzde 85 ödenecek

* O hafta oynanacak rakibe göre ilk 5 sırada yer alan takımlardan alınacak galibiyetlerde belirlenen maksimum primin yüzde 75’i ödenecek

* Rakibe göre ilk 5 ila 15’nci sırada yer alan takımlardan alınacak galibiyetlerde belirlenen maksimum primin yüzde 65’i ödenecek

* Aynı şekilde son 6 sırada oynayan takımlardan alınacak galibiyetlerinde belirlenen maksimum primin yüzde 50’si ödenecek

Fenerbahçe'de hangi maçlarda hangi primler hakkedildi?

Fenerbahçeli oyunular geride kalan 8 haftada 5 maçta prim aldı. 3 maçta prim almaya hak kazanamadı. Sarı-lacivertlilerli oyuncular en yüksek primi 6’ncı haftada kazanılan Trabzonspor maçında genel primin yüzde 85’ini hakkederek aldı.

* Rizespor ligi geçen sezon 15’nci sırada bitirdiği için alınan galibiyet nedeniyle genel primin yüzde 50’si ödendi.

* Karagümrük geçen sezon 2’nci ligden geldiği için alınan galibiyet nedeniyle genel primin yüzde 50’si ödendi.

* Göztepe geçen sezon ligi 11’nci sırada bitirdiği için alınan galibiyet nedeniyle genel primin yüzde 65’i ödendi.

(İlk 5 haftada primlerde geçen sezon rakiplerin ligdeki sıralaması göz önüne alındı.)

* Trabzonspor galibiyeti nedeniyle genel primin yüzde 85’i ödendi. En yüksek primi 11’de başlayıp gol atan Valencia aldı. 

* Antalyaspor, 7’nci haftada 7’nci sırada yer aldığı için alınan galibiyet nedeniyle genel primin yüzde 65’i ödendi.

* Hatayspor, Galatasaray ve Konyaspor maçlarından prim verilmedi.

Fenerbahçe'de bir galibiyet Diego Perotti'yi zengin edecek

Fenerbahçe'de bu sezon takımda bulunan isimlerde en çok maç primini Diego Perotti kazanıyor.

Fenerbahçe’de tüm yeni transferlere Premier Lig usulü ödeme yapılıyor...  Emre Belözoğlu’da ''ligdeki tabloya göre bir prim sistemimiz var'' diyerek sistemin nasıl işlediği yönünde bir detay verdi. Derbiler, büyük maçlar, üst sıradaki ve alt sıradaki takımlarla oynana maçlarda alınan puanlara göre prim sistemi şekillendi.

Fenerbahçe’nin yeni transferleri arasında 3 puana en yüksek primi Diego Perotti kazanıyor. Onu Samatta, Sosa, Caner ve Gökhan Gönül izliyor.

Perotti derbilerde 90 dakika oynadığında alınan galibiyet için 30 bin Euro prim alacak. Prim sonradan girerse 15 bin Euro’ya düşecek. Aynı maçlarda atacağı gol ve yapacağı asistin primi de takım arkadaşlarından yüksek olacak.

Perotti şimdiye kadar 7’nci haftada oynanan Antalyaspor maçından prim aldı. Derbilerde 30 bin euro, büyük maçlarda 25 bin euro, ilk 5’teki takımlarla oynanan maçlarda 20 bin euro, ilk 10’daki takımlarla oynanan maçlarda 15 bin euro almak üzere anlaşan Perotti, Antalyaspor maçında sonradan oyuna girdiği için 7 bin 500 euro prim ve üzerine gol primine hak kazandı. Perotti’nin attığı goldeki kazandığı prim de 7 bin 500 euro olarak hesabına geçti.

Fenerbahçe'nin futbol aklı olan 4 ismin en önemli görevleri

Fenerbahçe'de bu sezon futbolu yöneten dört ismin en önemli görevi takımın daha önce yaşadığı sorunlara çözüm bulmak.

Fenerbahçe’nin son yıllardaki en büyük sorunu alınan yenilgilerden sonra yaşanan kırılganlık... ''bir daha kazanamayacak mıyız?'' korkusu ve devamında oluşan ''biz acaba yeterli değil miyiz?'' psikolojisi.

Ali Koç’un, Emre Belözoğlu, Selçuk Şahin, Volkan Demirel ve Aurelio’dan oluşan Fenerbahçe’nin son döneminde kazanmaya alışan oyunculardan oluşan futbol aklını oluşturmasının asıl nedenlerininden birisi de bu.

Konyaspor maçında alınan yenilginin ardından futbol aklı olan bu dört isim; kazanma isteğini devam ettirme, kırılganlığı ortadan kaldırma çalışmaları yapıyor. Oyunculara özel olduklarını hissettiriyor, psikolojik olarak destek veriyor.

Mert Hakan'ın ameliyat olmasına gerek yok

Fenerbahçe'de sakatlık yaşayan Mert Hakan Yandaş'ın ameliyat olmasına gerek olmadığı öğrenildi.

Galatasaray’ın elinden kapılan Mert Hakan Yandaş, milli arada sezona yeni başlıyormuş gibi çalışıyor. Sezon başı kampından sakatlandığı için ilk dönemi kaçıran ve genelde kulübede kalan Mert Hakan eksiklerini bu süreçte gidermeye çalışıyor. Milli oyuncuyu en fazla rahatlatan ise ameliyat olmasına neden olan bir durumun olmaması. Herhangi bir adaptasyon süreci yaşamayan aksine oynayan arkadaşını motive eden ve dışardan destek veren Mert Hakan’ın en büyük destekçisi ise Emre Belözoğlu.

Fenerbahçe'nin yabancıları da kaptan

Fenerbahçe'nin kadrosunda bulunan oyuncular, ya milli takımlarda ya da geldikleri takımlarda kaptanlık yaptılar.

Fenerbahçe sportif direktörü Emre Belözoğlu verdiği son röportajda, ''Bizim yabancı oyuncularımız içinde kaptanlık yapan çok oyuncu var2' açıklaması yaptı... Samatta, Tisserand ve Valencia takımlarının kaptanları. Sosa ise Trabzonspor kaptanı olarak geldi. Gustavo ve Dirar ise Fenerbahçe’de de kaptanlık yaptı.

Samatta, Tanzanya Milli Takımı’nın kaptanı

Tisserand, DR Kongo Milli Takımı’nın kaptanı.

Valencia: Ekvador Milli Takımı’nın kaptanı.

Jose Sosa, Trabzonspor’dan kaptan olarak geldi.

Luiz Gustavo; Göztepe maçında sahaya kaptan olarak çıktı. Wolfsburg’ta 2015-16 sezonunun ikinci yarısında kaptanlığa yükseldi. Marsilya’ya gitmeden önce 2.5 sezon kaptanlık yaptı. Hoffenheim ve Marsilya’da da zaman zaman kaptanlık yaptı.

Pelkas. PAOK’ta geçen yıl kaptanlığa yükseldi.

Dirar: Monaco’da ve Fenerbahçe’de kaptanlık yaptı

Perotti: Roma’da 2 maçta kaptanlık yaptı.

Papiss Cisse: 2012 yılında Senegal Milli Takımı’nın kaptanıydı.

Lemos, Novak, Thiam ve Ademi’nin ise kaptanlık deneyimi yok.

Emre Belözoğlu, Ali Koç'tan indirim taleplerini geri çekmesini istedi

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu'nun Başkan Ali Koç'tan indirim taleplerini geri çekmesini istediği ortaya çıktı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, camiaya sesleniş programında futbolcuların hepsinden maaş indirimi istediklerini açıklamış iki ayrı seçenek üzerinde durduklarını söylemişti. Hatta canlı yayında istedikleri indirimle ilgili bölümleri lacivert üzerine sarı puntolarla tek tek anlatmıştı. Sportif direktör Emre Belözoğlu ise ''Hiçbir oyuncuyla maaş indirimiyle alakalı görüşme yapmadık. Fenerbahçe'nin itibarını zedelemeyiz'' dedi.

Başkan’ın ''istedik'', sportif direktörün ''istemedik'' dediği indirime ilgili Emre Belözoğlu'nun Ali Koç’la bir görüşme yaparak indirim taleplerini geri çekmesini istediği ortaya çıktı. 

Ferdi Kadıoğlu'nun son tercihi Hollanda Milli Takımı

Üç milli takımda oynama şansı olan Ferdi Kadıoğlu'nun tercihini Hollanda'dan yana yaptığı öğrenildi.

Ferdi Kadıoğlu'nun menajeri sürekli olarak Fenerbahçe sportif direktörü Emre Belözoğlu'nu arayarak, ''oynatmayacaksanız, oyuncum ayrılmak istiyor'' diyor. Son olarak da Feyenoord’dan teklif getirdi. Emre Belözoğlu ise Ferdi Kadıoğlu'na başka bir menajerle çalışmasını, menajerinin kendisi için doğru olmayan şeyler istediğini söyledi.

Bu arada Şenol Güneş’in milli takıma almak istediği Ferdi Kadıoğlu'nun tercihinin Hollanda Milli Takımı olduğu öğrenildi. Atiba’nın da Kanada Milli Takımı için ikna etmeye çalıştığı Ferdi’nin, Emre Belözoğlu'na, sonuna kadar Hollanda’yı bekleyeceğini söylediği bilirildi.