Konya İnanç

Bir yıldız daha Pereira’ya isyan etti

27 Kasım 2021 Cumartesi 18:05 | Son Güncelleme: 29 Kasım 2021 Pazartesi 16:51

Fenerbahçe’de isyan eden edene… önce Mesut Özil, sonra Pelkas ardından, Szalai şimdi de Nazım Sangare teknik direktör Vitor Pereira’ya isyan etti.

Takım dörtlüye dönmesine kendisinin de Türk Milli Takımı’nın sağ beki olarak Fenerbahçe’ye gelmesine rağmen ne Galatasaray, ne de Olympiakos maçlarında sağ bekte kullanılmaması Nazım’ı çılgına çevirdi.

Pereira ile bir görüşme yapan Nazım’ın, “bu takımda gerçek mevki sağ bek olan oyuncu benim. Buraya Türk Milli Takımı’nın sağ beki olarak, bonservis bedeli ödenerek geldim. Denenmeyi hakkediyorum” dediği bildirildi.

Pelkas ve Szalai’den sonra Nazım’ın da bu şekilde devam ederse takımla beraber Samandıra’da vakit geçiren yöneticilere devre arasında ayrılmak istediğini ilettiği öğrenildi. 

Pereira kalp krizi geçirtecek

Fenerbahçe, Pazartesi akşamı İzmir’de Göztepe’ye konuk olacak… sezonun en kritik maçlarından birisine hazırlanan Vitor Pereira bir kez daha sürprizlere hazırlanıyor.

* Önce Ferdi’yi sonra Osayi-Samuel’i denediği sağ bek mevkiine Tisserand’ı denedi. Fenerbahçe'ye milli takım sağ beki olarak gelen Nazım’ı hiç düşünmüyor.

* Sol bekte Novak önde. Ferdi ile sürpriz yapabilir.

* İzmir deplasmanına daha önce stoper olarak denediği 4 isimle çıkabilir.

* Luiz Gustavo’yu sahada istiyor. Yetişmezse Crespo ön liberoda olacak. Sosa iki isme göre bir adım daha geride.

* Zajc’ın forması garanti. Mert Hakan’ın yokluğunda Meyer’e forma gelebilir. Gustavo oynarsa Zajc-Crespo çift 8 numara olarak sahada olabilir.

* İrfan Can sahada olacak. Ancak kanat oyun kurucusu gibi mi, 8 ya da 10 gibi mi oynayacak net değil. Mesut Özil oynarsa kanat oyun kurucusu, aksi taktirde çift 8 numaradan birisi olarak sahada yerini alabilir.

* Pelkas, Rossi ve Muhammed arasında kaldı. Sol kanadın durumu da Mesut Özil’e bağlı. Mesut oynarsa, Muhammed ve Pelkas’a yer yok. Rossi sahada olacak.

* Berisha isteneni veremedi. Serdar Dursun’a İzmir’de forma gelebilir.

Kimse ihtimal vermiyor ama Pereira’nin İzmir’de Göztepe karşısında çıkaracağı 11 konusunda idmanda denediği bir dizilim dikkat çekiyor:

Berke Özer - Tisserand, Kim, Szalai, Novak - Gustavo, Zajc, Crespo - Mesut, İrfan Can, Serdar Dursun.

Pereira, 4’lünün intikamını Szalai ile alıyor

Attila Szalai’nin, Vitor Pereira’ya rest çekmesi, yöneticilere, “yedek kalmaya devam edeceksem gitmek istiyorum” demesinin ortaya çıkması Fenerbahçe’de pek çok dedikoduyu da beraberinde getirdi.

Szalai’nin yedek kalmasıyla ilgili ortaya atılan en bomba iddia ise akıllara durgunluk verecek cinsten. O iddiaya göre Pereira aldığı tüm sözlere rağmen, Ali Koç’un işine karışıp 4’lü savunmaya geçmeye ve Mesut Özil’i oynatmaya zorlanmasının intikamını Macar stoperle alıyor.

Ancak Pereira’nın Szalai ile ilgili verdiği raporda çok dikkat çekici notlar yer alıyor. Bunların en net olanı ise Macar stoperin ligin en kolay çalım yiyen stoperleri arasında yer alması.