Konya İnanç

Ali Koç, Galatasaray ve Beşiktaş'tan örnek vererek iddiasını ortaya koydu

17 Aralık 2019 Salı 11:28 | Son Güncelleme: 17 Aralık 2019 Salı 11:27

Daha 15’nci haftadan liderle puan farkının 8’e çıkması Fenerbahçe taraftarının şampiyonluk umutlarını yitirmesine neden oldu... Başkan Ali Koç ise bu sezon ilk kez soyunma odasına indi. Oyunculara, ''Unutmayın Galatasaray geçen sezon 8 puan farkını kapattı. O yüzden kapanmayacak bir fark değil. Biz de Sivasspor veya Beşiktaş gibi üst üste içeride dışarıda 6-7 maç sürekli kazandık mı, potaya gireriz. Size inanıyorum. Şampiyon biz olacağız, bu yoldan vazgeçmiş değiliz'' konuşması yaptı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç maçtan sonra da, basın mensuplarına, ''Şampiyon biz olacağız, bu yoldan vazgeçmiş değiliz'' sözlerini tekrarladı.

Fenerbahçe'de gündeme gelen Ohal tedbirleri

Fenerbahçe'de Sivasspor hezimeti ve liderin 8 puan arkasında kalınmasının ardından Başkan Ali Koç, ''radikal kararları, gerekli tedbirleri alacağız'' dedi. Salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısında alınması muhtemel kararlar hakkında bazı bilgiler gelmeye başladı.

* Disiplinsiz davranışları yüzünden Adil Rami ve Alper Potuk başta olmak üzere bazı oyuncuların kadro dışı bırakılması.

* Max Kruse ve Zanka başta olmak üzere bazı oyuncuların düşen performansları nedeniyle savunmalarının alınması. Para cezası verilmesi.

* Başta Sivasspor maçında kırmızı kart gören Ozan Tufan ve Garry Rodrigues’e para cezası kesilmesi. Daha önce kırmızı kart cezası kesilen ama tahsil edilmeyen oyunculardan tahsilatılarn yapılması.

* Takımda yaşanan kas sakatlıkları… bu sakatlıklardan dönüş sürelerinin uzaması gibi nedenlerden dolayı sağlık ekibinden savunma talep edilmesi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal'dan rapor istedi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sivas dönüşü Ersun Yanal’la bir toplantı yaptı... Salı günü elinde olacak şekilde bir rapor üstedi. Lider Sivasspor’un 8 puan gerisine düşülmesinin nedenleri hakkında açıklamalar beklediğini söyledi. Kendisini rahatsız eden, sıkıntı yaratan oyuncular olup olmadığı hakkında da değerlendirme yapmasını talep etti.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın işaret ettiği isimler Zanka ve Max Kruse

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal 3-1 kaybedilen Sivasspor maçından sonra ''Fenerbahçeli oyuncular oyuna karşı tepkisiz olamaz'' tepkisini gösterdi. Tecrübeli teknik adamın bahsettiği isimlerin Max Kruse ile Zanka olduğu gelen bilgiler arasında. ''Bunu kabul edemem'' diyen Ersun Yanal’ın iki oyuncuyla ilgili yönetime sunacağı raporda çok sert ifadeler kullanacağı gelen bilgiler arasında. 

Ali Koç, Rıza Çalımbay'ı kutladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, maç sonrasında Sivasspor soyunma odasına giderek teknik direktör Rıza Çalımbay'ı tebrik etti. Başkan Ali Koç'un Rıza Çalımbay’a, ''hocam sonuna kadar hakkettiniz. Olduğunuz yeri de hakkediyorsunuz. Kutlarım'' dedi.

Fenerbahçe'de Max Kruse sıkıntısı tavan yaptı

Fenerbahçe'de transfer edilmeden önce Max Kruse konusunda Başkan Ali Koç ''futboluna söz yok ama özel hayatı olukça sıkıntılı'' denilerek uyarılmıştı. Ancak Ersun Yanal’ın ısrarı ile Max Kruse Fenerbahçe'ye transfer edildi. Ancak Alman oyuncu özellikle Acun Ilıcalı ve grubu ile takılmaya başladığı, son dönemde de Üsküdar’daki nargile kafelerden dışarı çıkmadığı için ciddi anlamda tepki çekiyor. Son Sivasspor maçında oynadığı futbol ise tüm taraftarları çıldırttı.  

Fenerbahçe'de Damien Comolli çalışmalara başladı! Ancelotti, Allegri, Emery!

Salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısında Damien Comolli’nin bazı teknik direktör isimlerini yönetim kuruluna getireceği iddiası Fenerbahçe camiasında günün konusu oldu. Göztepe maçından sonra Fransız sportif direktörün bazı isimler hakkında bilgi toplamaya başladığı ancak herhangi biriyle temas kurmadığı bildirildi. Salı günü bu isimlerin en uygun olanlarının yönetim kurulunun önüne geleceği, yöneticilerin de bu isimlerle ilk kez karşılacağı gelen bilgiler arasında.   

Fenerbahçe'de Damien Comolli'nin listesinde olmayanlar

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli’nin elinde özellikle genç ve gelecek vaadeden hocalardan oluşan bir liste olduğu konuşuluyor... bu isimlerle ilgili net bir bilgi yok. Farklı yerlerden farklı iddialar geliyor. Ancak Damien Comolli’nin elindeki listede Pocchettino, Allegri, Emery ya da Ancelotti gibi bir ismin olmadığı daha mütevazi daha başarıya aç, daha mütevazi bütçelerle çalışmayı kabul edecek teknik adam isimleri olduğu ise gelen bilgiler arasında. 

Beşiktaş yenilgisi Fenerbahçe'de Ersun Yanal dönemini bitirecek

Beşiktaş maçından alınacak negatif bir sonucun Ersun Yanal’ın Fenerbahçe’deki kariyerini bitireceği iddia ediliyor... ancak geçen sezon Nisan sonunda, ''bu sezon için gelmedim ki bu sezon yüzünden Fenerbahçe'den ayrılayım'' diyen Ersun Yanal’ın, işi kovulmaya bırakmadan görevi bırakacağı iddiası ise oldukça arttı.

Ersun Yanal sadece Trabzonspor’dan kovulmuştu. Onun öncesinde milli takım ve Fenerbahçe dahil görev aldığı 8 takımdan da istifa ederek ayrılmıştı.

Fenerbahçe'de bir türlü düzelmeyen istatistikler

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç’un umudu devam ediyor ama sarı-lacivertliler Süper Lig'de kalesinde iki ve üzeri gol gördüğü son 38 maçın 32’sini kazanamadı. 15 beraberlik, 17 yenilgi aldı.

Fenerbahçe, Süper Lig puan tablosunda üzerinde yer alan takımlarla oynadığı son 37 maçın sadece 11'ini kazanabildi. Son 22 deplasman maçında 9’uncu yenilgisini aldı. Sadece 4 galibiyet elde edebildi

loading...