Konya İnanç

Fenerbahçe'de taşlar yerinden oynuyor

20 Kasım 2020 Cuma 14:40 | Son Güncelleme: 20 Kasım 2020 Cuma 14:42

Gençlerbirliği deplasmanında hem Gökhan Gönül’den hem de Enner Valencia’dan yararlanamayacak Erol Bulut’un planları netleşti… genç teknik adam Gönül’ün yerine milli takımdan dönen Nazım Sangare’yi oynatacak. Sağ önde Sinan Gümüş’ü kullanacak. Bulut hafta boyunca birkaç oyun planı üzerinde çalışsa da Konyaspor maçı dışında işleyen sistemini ve kadrosunu koruma kararı aldı. Bulut, Caner’i sol bekte, Serdar Aziz’i stoperde, Sosa’yı 8, Ozan’ı 10 numarada Pelkas’ı ise kanatta oynatacak.

PEROTTI YİNE KULÜBEDE BAŞLAYACAK

Diego Perotti bir kez daha kulübede başlayacak… her ne kadar Valencia’nın yokluğunda kanatların Pelkas ve Perotti’den oluşacağı düşünülse de Arjantinli oyuncunun milli arada genel fizik kapasitesine bağlı olarak bir gün idmana çıkarılıp, bir gün dinlendirilmesi yüzünden Gençlerbirliği maçında 11’de oynatılmayacağı öğrenildi.

ÖMER BEYAZ, KADRO DIŞI KALDIĞI İÇİN MUTSUZ

Menajeri Marcao ve Sörloth transferlerinde Galatasaray’la Ömer Faruk’u görüştüğü ortaya çıktı. Ardından abisinin de sarı-kırmızılı yöneticilerle bir araya geldiği iddia edildi. Emre Belözoğlu hemen sazı eline aldı. Önce Ömer Faruk’un abisini çağırdı. Sonra da Almanya’daki menajeriyle görüştü. Genç oyuncunun menajeri Mehmet Eser, Emre’ye, “Galatasaray’la görüştüm. Ömer Faruk gündeme bile gelmedi…” dedi. Abisi de “Ömer Faruk, Fenerbahçeli, Galatasaray’da ne işi var” cevabını verdi. Ancak oynamak ya da yedek bile beklemek bir yana maç kadrosuna dahi alınmadığı için kardeşinin rahatsız ve mutsuz olduğunu Emre’yle paylaştı.

BRENTFORD, BEŞİKTAŞ İÇİN GÖRÜŞME İÇİN HALİL’İ BEKLİYOR

Halil Dervişoğlu için Brentford’un kapısını çalan Beşiktaş, Twente’de yeteri kadar forma şansı bulamayan genç milli oyuncuyu istedi. Hollanda ekibiyle görüşerek “eğer şans vermeyeceklerse Halil’i Beşiktaş’a vermek istediklerini söyleyen” İngiliz ekibinin yöneticilerinin henüz Twente ile temas kurmadığı bildirildi.

Brentford’lu yöneticilerin Twente ile temas kurmadan Halil’le bir araya geleceği ve Beşiktaş’ta oynamak isteyip istemediğini sorgulayacağı öğrenildi. Halil gibi Hollanda vatandaşı olan Erdal Torunoğulları’nın, konuyu bizzat yakından tanıdığı aileyle çözmeye çalıştığı öğrenildi.
Brentford’un Ocak ayına daha zaman olduğu için Halil’in Twente’deki durumunu da takip edeceği bildirildi.

SERGEN YALÇIN’IN KARARI: SAVUNMA YOK HEP HÜCUM

Cumartesi günü Başakşehir’le oynayacak Beşiktaş’ta özellikle defansın tamamının koronavirüse teslim olması üzerine Sergen Yalçın çok farklı bir oyun sistemi üzerinde çalışıyor. Elinde hiç gerçek mevki stoper ve sağ bek olan isim kalmayan başarılı teknik adam bu yüzden bekleyip savunarak değil, hücum ederek oynama kararı aldı.
Başakşehir’in kanatlardan hücumlara karşı savunma konusunda zaafları olduğunu, ayrıca ceza sahası dışından şut attıran bir takım olduğunu oyuncularına anlatan Sergen Yalçın “kontra atakları savunmak ise zayıf karınları. Ancak biz bunu değerlendiremeyeceğiz. Çünkü hücum edeceğiz” diyerek oyuncularını motive ediyor.

SERGEN YALÇIN’A GÖRE YAPAMAYACAKLARI 5 HATA

Milli ara dönüşünde Başakşehir’le oynayacak Beşiktaş’ta Sergen Yalçın, eksiklerine rağmen teslim olmayı kabul etmediğini oyuncularına anlattı… Başarılı teknik adam takım olarak en büyük eksiklerinden bahsetti. Aynı hataları yapmaya devam ederlerse Başakşehir’in canlarını yakacağından bahsetti.
* Hücum edeceğimiz için ofsayt taktiğinde hata yapamayız.

* Defans oyuncuları ile oynamayacağız ancak defansta tecrübeli oyuncularımız oynayacak. Orta sahada yaptıkları hataları yapamayacaklarını biliyorlar
* Yetenekli oyunculara karşı savunma konusunda sorunumuz var. Sert olacağız.

* Kanatlardan geldiklerinde öndeki oyuncu mutlaka geriye yardım edecek.
* Ceza sahası dışından şut çektirmemeliyiz. Kesinlikle bunu yapmamalıyız.

BEŞİKTAŞ İYİLEŞENLERİ 1 GÜNLE Mİ OYNATAMAYACAK?

Beşiktaş’ta Vida’nın testi ise 11 Kasım’da, Welington, Rosier, Necip ve N’Sakala’nın koronavirüs testleri ise 12 Kasım’da pozitif çıktı. N’Sakala ve Vida’ya testler 10 Kasım’da, Weligton, Hasic, Oğuzhan, Necip ve Rosier’e ise 11 Kasım’da yapıldı. Kafalar karışık karantina süresi 14 gün. 10 güne çekilmesi için istekte bulunuldu. Bu kabul edilse bile 4 oyuncunun da Başakşehir maçında oynama ihtimali yok.

Çünkü N’Sakala ve Vida’nın testleri her ne kadar 10 Kasım’da yapılsa 10 günlük süre yarın dolacak. Oyuncuların testleri 11 Kasım’da pozitif çıktığı için aynı gün karantinaya girdiler. Yani karantina süreleri Pazar tamamlanacak. Wellington, Hasic, Oğuzhan, Necip ve Rosier’in karantina sürelerinin dolması diye bir durum söz konusu değil.

8 OYUNCUNUN OYNAMASINA İZİN BİLE ÇIKSA…

Diyelim ki; futbolcuların 2’nci testleri de negatif çıktı. TFF karantina süresini 14 günden 10 güne çekti. Testleri 11-12 Kasım’da pozitif çıkan 8 oyuncunun da Başakşehir maçında oynamasına izin çıktı. Bu bile Sergen Yalçın’ın önündeki dağ gibi sorunların çözülmesine yardımcı olmayacak. Başarılı teknik adam bu oyuncuları kullanıp kullanamayacağını bilmediği için oyun planı üzerinde çalışamıyordu. İdmanlarda sadece oynama ihtimali olan oyuncular üzerinde durdu. Yani oynama izni çıksa bile 8 oyuncuyu sadece taktiği anlatıp sahaya sürmesi gerekecek.

UTKU SAKATLANDI! 16’LIK EMRE BİLGİN KALEYE GEÇEBİLİR

Beşiktaş’ta Utku şoku yaşanıyor… Ersin’in kırmızı kart cezalısı olması nedeniyle Başakşehir maçında 11’de oynaması beklenen Utku’nun sakatlandığı bildirildi. Yapılan ilk testlerde genç oyuncunun sahaya çıkabileceği ancak durumunun yarın yapılacak kontrollerden sonra belli olacağı öğrenildi. Eğer Utku yetişemezse Beşiktaş’ın kalesi 2004 doğumlu 16 yaşındaki Emre Bilgin korumak durumunda kalacak.

loading...