Sadık Arslan

Dorukhan Toköz, Fenerbahçe ve Galatasaray'la görüşüyor

17 Ekim 2020 Cumartesi 17:58 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2020 Cumartesi 17:58

Beşiktaş'ın yıldız oyuncularından Dorukhan Toköz, kulübüyle sözleşme yenilemeye yanaşmıyor. Dahası genç futbolcu Fenerbahçe ve Galatasaray'la görüşüyor. Üstelik bunu saklamıyor.

Beşiktaş’ta Dorukhan Toköz şoku yaşanıyor… siyah-beyazlıların 2018’de Dorukhan’la 350 bin euro’nun TL karşılığı olarak 2 milyon TL’ye anlaşmıştı. Ancak 2 milyon TL şu anda 210 bin euro’ya denk geliyor. Siyah-beyazlı yönetim Dorukhan’a yüzde 50 zam yaparak maaşını 3.5 milyon TL’ye çıkarmayı teklif etti. Dorukhan’ın cevabı ise yüzde 50 zammın karşılığının 500 bin euro’ya denk gelen 4.5 milyon TL olduğunu söyledi. Ancak kendisinin yeni yapacağı sözleşmede 1 milyon euro’nun altına düşmek istemediğini ve TL olarak değil euro olarak kazanmak istediğini söyledi. Sözleşmesini yenilemek için Euro 2021’den sonrasını beklediğini iletti. Acelesi olmadığını anlattı.

FENERBAHÇE VE GALASATARAY’LA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SAKLAMIYOR

Bu arada Udinese’nin geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da Dorukhan için teklif yaptığı ortaya çıktı. Geçen sezon 7 milyon euro öneren İtalyan ekibinin bu sezon rakamı 4.5 milyon euro’ya düşürmesine rağmen yönetimin kabul ettiği öğrenildi. Buna rağmen Dorukhan’ın İtalya’dan gelen teklife kendi alacağı rakam çok düşük olduğu için evet demediği bildirildi. Gelen bilgiler ise Dorukhan’ın Fenerbahçe ve Galatasaray’la görüştüğünü saklamadığı yönünde. Dorukhan’ın, Euro 2021’de göstereceği performanstan sonra istediği rakama pazarlık yapabileceğini düşündüğü de gelen bilgiler arasında.

Beşiktaş'a “Dahi Çocuk” Alen Halilovic önerisi

Beşiktaş'a “Dahi Çocuk” lakaplı Alen Halilovic önerildi. Bu teklif ünlü manajer Mirsad Türkcan tarafından iletildi. Konu teknik Direktör Sergen Yalçın'a iletildi. Karar bekleniyor.

Mirsad Türkcan’dan Erdal Torunoğulları’na sürpriz bir teklif geldi… “Dahi Çocuk” olarak ünlenen Alen Halilovic’i Beşiktaş’a getirebileceğini söyledi. Milan’la sözleşmesini fesheden 24 yaşındaki Halilovic’in, şu anda tek başına idmanlara devam ettiğini anlattı. Hırvatistan’dan ve İspanya’dan bazı takımlarında Ocak ayı için Halilovic’i almak istediğini söyledi. Eğer iyi bir teklifle gidilirse Halilovic’in rahatlıkla ikna edilebileceğini, hemen İstanbul’a geleceğini ve Sergen Yalçın’ın çalışma programıyla Ocak ayına hazır olabileceğini anlattı. Ancak bunun bir deneme olarak görüşmemesi gerektiğinin altını çizdi. Torunoğulları, Sergen’a Halilovic fikrini sunacak. Olumlu bir gelişme yaşanırsa, “Dahi Çocuk” İstanbul’a gelecek. Sözleşme imzalayıp, idmanlara başlayacak. 

Beşiktaş Caner Erkin'in gitmesine nasıl izin verdi?

Beşiktaş'ta forma giydiği süre boyunca oldukça başarılı bir performans sergileyen milli futbolcu Caner Erkin'in ayrılmasına kulübün sessiz kalması ve fazla ısrar etmemesinin altında nelerin yattığı konusunda yeni iddialar var.

Caner Erkin’in elini kolunu sallayarak Fenerbahçe’ye gitmesine izin verilmesinin sebebinin “Disosyatif Bozukluk” olduğu iddia edildi… iddianın sahiplerine göre Caner’in olur olmaz sinirlenmeleri önce Şenol Güneş’in sonra da Sergen Yalçın’ın keyfini kaçırdı. Güneş’in gereksiz sinirli tavırları yüzünden milli takıma almadığı Caner için Sergen Yalçın’ın da “Takımı çok fazla geriyor” diyerek olumsuz rapor verdiği bildirildi.  

Caner daha önce verdiği bir röportajda sinirli halleri için, "İzlediğimde bazen inanamıyorum, öz eleştiri yaptığım çok konu var. Maçlardan sonra 90 dakika izlerim. Baktığımda bazen çok öfkeli, sinirsel hareketler görüyorum, gerçekten hatırlamıyorum onları yaptığımı…” itirafında bulunmuştu.

O dönemde uzmanlar Caner’in bu açıklamalarını hastalık olarak yorumladı. Tıp literatürüne, “Disosyatif Bozukluk” olarak adlandırdı. Bu sorunu yaşayan kişilerin, daha önce Caner’in de yaşadığı gibi “disosiyatif bayılmalar” yaşayabileceklerini açıkladılar.

BEŞİKTAŞ’TAN GİDENLERE CAN GELDİ

Beşiktaş'tan ayrılan futbolcular yeni takımlarının değişmez isimlerinden biri oldular.

Beşiktaş’tan gidenler kendilerini buldu… hepsi gittikleri takımların değişmez oyuncuları oldu. Elneny, Arsenal’da sürekli oynuyor. Enzo Roco gol atıyor. Asist yapıyor. Gökhan Gönül, Caner Erkin Fenerbahçe’nin değişmezleri. Burak da Fransa’da hayat buldu. .

* Elneny, Premier Lig’de 4 maçın 3’ünde 90 dakika oynadı. 2 Community Shield, 1 de EFL Cup maçında oynadı.

* Enzo Roco 4 maçta da oynadı. 1 gol 1 de asist yaptı.

* Rebocho 6 maçta da oynadı. 1 de asist yaptı.

* Gökhan Gönül, 4 maçta oynadı. 1 de gol attı.

* Burak Yılmaz 6 maçta da oynadı. 2 gol 1 asist yaptı.

* Caner Erkin 4 maçta da oynadı. 1 asist yaptı. 

* Fatih Aksoy 4 maçın 3’ünde oynadı.

Beşiktaş’tan kaçarak giden Ruiz henüz forma giyemedi. Aynı şekilde Karius da. Diaby,  Umut, Alpay ve Boateng ise yeni takım buldu.

* Victor Ruiz henüz forma giyemedi. 5 maçın 4’ünde kulübedeydi.

* Karius yeni gittiği Union’da, ilk maçında Mainz karşısında kulübede bekledi.

* Diaby (Getafe), Umut (Hajduk), Alpay (Alanyaspor) ve Boateng (Monza) transferin son günlerinde kendilerine takım buldu.

TRABZONSPOR’DA HEDEF HER 10 FUTBOLSEVERDEN 1’İSİ…

Yıllardır hangi takımın ne kadar taraftarı olduğu büyük tartışmalara neden olur. Her takım kendisinin 30 milyon taraftarı olduğunu söyler. Trabzonspor ise daha gerçekçi rakamlarla anılır. Anadolu takımlarının en büyüğü, sırayla şampiyon olan İstanbul takımlarının düzenini bozması nedeniyle sevgisi şehrin dışına taşmasının en büyük nedeni. Özellikle Karadeniz ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ciddi bir taraftar kitlesi olduğu bilinen bir gerçek.

Yapılan bir araştırmaya göre Trabzonspor'un seyirci sayısı Türkiye'nin yüzde 8'i oranında… 2013 yılında yapılan bir başka araştımada ise bu rakam yüzde 6.8 olarak hesaplanmıştı. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun hedefi ise Türkiye'de takım tutan her an 10 kişiden en az 1'inin Trabzonsporlu olması.

Trabzon, İstanbul, İzmir ve Karadeniz illerinden sonra en fazla Trabzonspor taraftarının Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinde olması ise bordo-mavili yönetimi harekete geçirdi. Trabzonspor yönetiminin özellikle Güneydoğu Anadolu illerinde Trabzonspor taraftar sayısının artırılması için çalışmalar yapmayı planlıyor.

SOSA'NIN EŞİ TRABZON'U UNUTAMIYOR

Trabzonspor'u halen takipte olan Jose Sosa'nın eşi Carolina Alurralde, Fenerbahçe'yi takibe almadı. İstanbul'da ikiz kızlarıyla birlikte zaman geçiren Carolina Alurralde'nin kızlarına Trabzonspor maskesi kullandırması sosyal medyada kısa sürede yoğun ilgi gördü.