Konya İnanç

Avrupa Kulüpler Birliği’nin başına Ali Koç

20 Nisan 2021 Salı 17:48 | Son Güncelleme: 20 Nisan 2021 Salı 17:49

Avrupa Süper Ligi’nin kurulmasının hemen ardında Avrupa basını çok ciddi iddialar ortaya atmaya başladı… bunlardan birisi Ali Koç’un yönetim kurulu üyeliği yaptığı Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) başkanı olan Andrea Agnelli’nin bu görevi bırakacağı yönünde…

Böyle bir durumda ECA başkanlığı için Ajax’ın yönetim kurulu başkanı Edwin van der Sar,  Legia’nın sahibi Dariusz Mioduski ve Ali Koç’un isimlerinin ön plana çıkacağı iddia edildi.

Ali Koç’un Erol Bulut övgüsünün sırrı ortaya çıktı

Emre Belözoğlu’nun hafta sonunda oynanan Başakşehir maçında teknik sorumlu olarak Fenerbahçe’nin başında sahaya çıkması dikkat çekti… çünkü Emre’nin sahip olduğu UEFA A Lisansı ile takımın başında teknik sorumlu olarak bulunma süresi Gaziantep maçıyla tamamlanmıştı. Bu yüzden Emre’nin maç önünde ve sonunda açıklama yapması kurallara aykırıydı. Ciddi cezalar almasına neden olabilirdi.

Ancak 2-1’lik galibiyet sonrasında Başkan Ali Koç’un yaptığı açıklamalarda gönderilen teknik direktör Erol Bulut’a düzülen methiyelerin sürpriz bir nedeni olduğu ortaya çıktı.
Gelen bilgilere göre Fenerbahçe’de Bulut’un sözleşmesi sona erdirilmedi. Karşılıklı olarak anlaşılarak yolların ayrılmasına kadar idari izinli sayılmasına karar verildi.

Emre Belözoğlu’nun takımın başında teknik sorumlu olarak çıkabilmesi içinde Bulut’a sağlık raporu alındı. Bu sayede Belözoğlu sezon sonuna kadar Fenerbahçe teknik direktörü olarak görevine devam edebilecek.

Turnayı gözünden vuran keskin nişancı

Emre Belözoğlu’nun kullandığı ortadaki 5 tane 10 numara Fenerbahçe’yi tembel pas oyunundan kurtardı. Kaliteli pas yapan takım haline geldi.

Sarı-lacivertlilerde ilk kez bir stoper değil orta saha oyuncusu en fazla topla buluşan oyuncu oldu. Orta 5’li kilit pasları veren, dripling atan ve top çalan oyuncular oldu. Sonradan girenlerde tembel pas olsa da isabet sağladılar. 

* En fazla topla buluşan Fenerbahçeli 82 kezle Sosa oldu.

* 13 kilit pasın 8’i ortadaki 5’liden geldi. Sosa (3), Ozan (2), Pelkas (2), İrfan Can (1)

* 8 dripling’in 7’si İrfan Can (3), Pelkas (2), Ozan (2) ortadaki 5’liden geldi.

* 9 top çalmanın 7’si Sosa (4), İrfan Can (2), Ozan (1) bu isimlerdendi.

* Oyuna sonradan giren 5 oyuncudan 4’ü 100’de 100 pas isabetiyle oynadı… Gustavo (27/27), Novak (16/16), Sinan (8/8), Ferdi (4/4). Sadece Thiam (6/5) bir pas hatası yaptı.

Koç’un Yanal göndermesi Yıldırım’ı hatırlattı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2-1 kazanılan Başakşehir maçından sonra Ersun Yanal’a göndermelerde bulundu. "Erol hoca ile 10 maçın 9'unu kazandığımız bir süreç de oldu. Benim için hocalık kadar insanlık da karakter de çok önemli. Erol hoca karakter olarak parayla ilişkisi olmayan, menajerlik işlerine karışmayan, sosyal medyada haber yaptırmayla, medyaya haber sızdırmayla uğraşmayan, özü sözü bir, mert bir arkadaştı” ifadelerini kullandı. Akıllara Aziz Yıldırım’ın Yanal’la ilgili sözler geldi. Başkan Yıldırım “Ersun Yanal bu kapıdan giremez” demişti.

loading...