Neslihan Yıldız

Adnan Polat, Burak Elmas’ı köşeye sıkıştıracak

26 Eylül 2021 Pazar 16:34 | Son Güncelleme: 26 Eylül 2021 Pazar 16:36

Özellikle Morutan ve Cicaldau transferi yüzünden başa dertte olan Burak Elmas, 13 Ekim’de adeta hesap verecek… eski başkanlar, ikinci başkanlar, eski ve yeni divan başkanlarının bir araya geleceği 13 Ekim’deki Yüksek İstişare Kurulu toplantısında seçildiği günden bu yana yaptıklarını anlatacak. Özellikle iki Rumen oyuncu için basında çıkan çelişkili haberler için açıklama yapacak.

Bu toplantıya eski başkanlardan kayınbabası Faruk Süren, Alp Yalman ve Mehmet Cansun ile eski başkanlardan Abdürrahim Albayrak ile seçimde karşısına çıkan Eşref Hamamcıoğlu’nun katılması bekleniyor. Albayrak’ın Elmas’ı sıkıştıracağı ancak katımlaları durumunda Elmas’a kök söktürecek isimlerin eski başkanlardan Adnan Polat, Hamdi Yasaman ve seçimde karşısına çıkan Yiğit Şardan olacağı öğrenildi.

Adnan Polat; Morutan ve Cicaldau transferine dahil olan Becali ailesi hakkında bir rapor hazırlattı. Bu raporda daha önce yolsuzluk nedeniyle hapis yatan FCSB’nin başkanı Gigi Becali’nin vukuatlarından bahsedildi. Ayrıca Becali dışında Morutan ve Cicaldau transferi sırasında Rumen basınında çıkan haberlerde tercüme ettirildi.

Polat’ın bu raporu Elmas’ın önüne koyarak açıklama bekleyeceği öğrenildi.

16-17 Ekim’de Galatasaray’a kıyamet kopacak

Galatasaray’da camia 16-17 Ekim tarihlerinde hesaplaşmaya hazırlanıyor… Mustafa Cengiz döneminde pandemi gerekçe gösterilip gerçekleşmeyen iki mali kongrenin bir arada yapılacağı 16-17 Ekim tarihlerinde başta Falcao transferi olmak üzere pek çok tartışmalı konu masaya yatırılacak.

Gelen bilgilere göre Cengiz yönetimi mali anlamda ibra edilmeyecek. Cengiz ve yönetiminde yer alan Abdürrahim Albayrak dahil pek çok imse mahkeme yolu açılacak.

Mustafa Cengiz döneminde başlamadan önce borç alacak farkı 1 milyar 277 milyon TL’ydi. Toplam borç ise 2.8 Milyar TL’ydi. Galatasaray’ın borcu 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle 2.16 milyon TL olarak açıklanmıştı.

Gelen bilgilere göre mali genel kurul öncesinde Galatasaray’ın borcu 3 milyar TL’nin üzerinde olacak. Bu da tartışmaların çok sert geçmesine neden olacak.

“SPK kayyum atayacak! UEFA men edecekti”

16-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak Mali Genel Kurul öncesinde Mustafa Cengiz yönetiminde asbaşkan olarak görev yapan Yusuf Günay’dan sürpriz açıklamalar geldi.

“2017 yılında Dursun Özbek Başkan beni aradı. Bazı hukuki konularda destek istedi ve onları çözüme kavuşturduk. Sonra seçim kararı alındı ve 2018’in Ocak ayında seçim yapıldı. Başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz benimle devam etmek istediğini söyledi” diyerek söze giren Günay; “Normalde siyasi iktidar değişikliği gibi kulüplerdeki değişiklik de çok sert oluyor. Yani bir önceki dönemden kalıp bir sonraki dönemde çalışmak pek olağan değil. Ancak görevden kaçmadım. Galatasaray beş yıl üst üste zarar etmişti, diğer büyüklerin mali açıdan çok gerisindeydi. SPK’nin kayyum ataması ve UEFA’nın bizi Avrupa’dan men etmesi riski vardı. Hemen kolları sıvadık” iddiasında bulundu.

Günay ayrıca; “İki ay içinde sermaye artırımına gittik ve kasaya 147 buçuk milyon TL nakit para koyduk. UEFA ile yoğun görüşmeler sonucunda dört yıllık bir anlaşma yaptık. Bu anlaşma çerçevesinde, üç yıl boyunca transferlerimizi transfer geliriyle yapmak zorundaydık. Başka gelirlerimizle veya borçlanarak yapamazdık. Ayrıca kulübü de bu dört yıllık sürede kâra geçirmek durumundaydık. Bu sürenin yarısı pandemiyle geçmesine rağmen kulübü kâra geçirdik ve Türkiye’de 1 milyar TL’nin üzeri gelire çıkan ilk kulüp olduk. UEFA bu durumu görerek dört yıllık anlaşmayı üçüncü yıl sonunda sona erdirerek yönetimimizin başarısını ödüllendirmiş oldu. Bu süreç içerisinde bütün olumsuz koşullara rağmen 3,5 yıl süreyle büyük bir özveriyle çalışan ve şu an yaşam mücadelesi veren başkanımız Mustafa Cengiz’e acil şifalar diliyorum” dedi.

Bülent Korkmaz, Trabzonspor’u görünce coşuyor

Trabzonspor yarın akşam kendisine her zaman ters gelen Alanyaspor’u ağırlayacak… son 18 maçında yenilmeyen bordo-mavililer son 7 maçının 5 tanesinde kalesinde gol görmeyen Alanyaspor’u konuk edecek.

Trabzonspor’un en son 4 iç sahada maçında 3'ten fazla gol oldu. Bordo-mavililer, son 5 iç sahadaki maçında en az 2 gol attı. Alanyaspor ise son 3 maçını da kazandı. Konık ekibin en son 3 maçında ise 3'ten az gol oldu.

Avcı yarın akşam konuk edecekleri Alanyaspor’un; duran toplar ve hava topu mücadelesi konusunda iyi olduğu uyarıları yaptı. Topun yerden kaldırılmamasını istedi. Galip durumdan kaybetmeyen bir rakipleri olduğunun altını çizen Avcı, kesinlikle geri düşmemeleri konusunda takımın dikkatini çekti.

Avcı, Alanyaspor’un topu kendilerine bırakacağını, pozisyon vereceğini, ceza sahası dışından şut çektireceğini, bireysel hata yapabileceklerini söyledi. Özellikle duran topları savunma konusunda sorunları olan bir rakipleri olduğunun altını çizdi.

KORKMAZ KARİYERİNDE EN FAZLA TRABZONSPOR’U YENDİ

Abdullah Avcı, Bülent Korkmaz’la daha önce 6 kez rakip oldu. 3 maçı kazandı. 2 maç berabere bitti. 1 maçı kaybetti. Avcı, Alanyaspor’a karşı oynadığı 8 maçta ise 4 galibiyet 2 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. Trabzonspor, Korkmaz’ın kariyeri boyunca en fazla karşılaştığı takım. 13 kez rakip olduğu bordo-mavilileri 6 maçta yendi.

Korkmaz’ın en fazla yendiği rakım Trabzonspor. 4 maçta berabere kaldı. Sadece 3 kez yenildi. Korkmaz, Trabzonspor’u en son Konyaspor’un başındayken 2020’de deplasmanda 4-3 yenmeyi başarmıştı.

loading...