Neslihan Yıldız

200 milyon’u duydu! Adaylık için harekete geçti

20 Nisan 2021 Salı 17:46 | Son Güncelleme: 20 Nisan 2021 Salı 17:48

Avrupa Süper Ligi’ne Galatasaray'ın davet edileceği ile ilgili ortaya atılan iddiaların ışığında Galatasaray’daki başkanlık seçimleri bir anda hareketlendi… son dönemde elindeki gayri menkulleri icradan satılan sarı-kırmızılıların eski başkanlarından Ünal Aysal sürpriz şekilde başkanlık için çalışma yapmaya başladı. Uzun süredir sesi çıkmayan Aysal ortaya atıldı. “Galatasaray bu turnuvada olmalı” dedi. Galatasaray’ın Avrupa Süper Ligi’ne katılma ihtimali üzerine 200 milyon euro kazanma şansı yüzünden Aysal’ın daha önce düşünmediği yeniden başkanlık konusunu ajandasına eklediği iddia edildi. Hatta kendisiyle beraber çalışan bazı eski yöneticilerle temas kurduğu belirtildi.

Mustafa Cengiz, “istifasını” isteyenleri alt etti

Galatasaray’da toplantı maratonu bugün de devam edecek… Pazar günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen denetim, sicil ve disiplin kurullarıyla bir toplantı yapan Başkan Mustafa Cengiz, bugün de yönetim kurulu ile bir araya gelecek.

Kurulların kendisine verdiği destekle keyfi yerine gelecen Cengiz bu toplantıda kendisinden istifasını isteyen Mahmut Recevik, Okan Böke ve Dilek Kutulu’dan görevi bırakmalarını talep edecek. Kaan Kançal ile Abdürrahim Albayrak’a kendileriyle yıla kerhen devam edeceğini söyleyecek. Yeni açıklayacağı yönetim kurulunda kendilerini listeye yazmayacağını anlatacak.

Cengiz’in istifasını isteyenlerin kurulların hamlesinden sonra geri adım attığı ve yeni bir istifa talep etme durumunun ortadan kalktığı ise gelen bilgiler arasında.

Liselilerin karşısına Erden Timur adı öne çıkmaya başladı

Mustafa Cengiz’in “yeniden aday olma” kararı alması “liselilerin” Eşref Hamamcıoğlu etrafından toplanmaya başlaması, “atkılıları” yeni bir başkan adayı etrafında toplanmaya itti… Fatih Terim’e başkanlık öneren Ahmet Ocaklı’nın başını çektiği bu organizasyon Abdürrahim Albayrak’ın “bizi seçmezler” sözleri üzerine Hakan Üstünberk ve Ali Dürüst’ğn kapısını çaldı. Başkan adayı olmalarını istedi. Ancak olumsuz cevap aldı.

Ancak Üstünberk ve Dürüst, Erden Timur’un arkasında bir oluşum kurulabileceğini bunun Galatasaray’da pek çok çevreyi arkasına takabileceğini iddia etti. Erden Timur’un vereceği cevap ve etrafında oluşabilecek ciddi bir grubun Hamamcıoğlu’nun karşısında Galatasaray’da seçimlerde iddialı olabileceği konuşulmaya başlandı.

Eğer Timur da aday olmazsa “atkılıların” son çare olarak Haldun Üstünel’in kapısını çalacağı gelen bilgiler arasında.

Hamamcıoğlu’nun listesine Terim’in gönderdiği isim

Galatasaray’da liselilerin başkan adayları arasında Eşref Hamamcıoğlu, Cemal Özgörkey sayesinde ön plana çıkmaya başladı… Özgörkey’le seçimi kazanma açısından ciddi anlamda avantaj yakalayan Hamamcıoğlu listesine iki sürpriz isim daha ekledi. Bunlardan birisi bazı dönemlerde başkan adaylığı için adı geçen Ebru Köksal ile Fatih Terim’in Dursun Özbek yönetimine gelir gelmez görevden alınmasını sağladığı Cenk Ergün. 

Bu arada eski başkanlardan Faruk Süren lisenin diğer adaylarından damadı  Burak Elmas’e CEO’luk vermesi halinde Hamacıoğlu’na “oylarını bölmeyecek. Gençleri getirecek” sözü verdi. Tuncer Hunca eğer diğer adayları ikna ederse çekilmeyi kabul etti. Hunca’nın çekilmesi durumunda Hamamcıoğlu’nun listesinde olup olmayacağı henüz net değil. Metin Öztürk ise şimdilik bu fikre soğuk.

loading...