Trabzonspor'un yeni transferi Diabate'nin özellikleri

Trabzonspor'un yeni transferi Fusseini Diabate için daha önce yazılan rapordaki ifadelerde farklı bilgiler yer aldı.

25 Eylül 2020 Cuma 08:36 | Son Güncelleme: 25 Eylül 2020 Cuma 08:37
Trabzonspor'un yeni transferi Diabate'nin özellikleri

rabzonspor’un 3 yıllık sözleşme imzalaması beklenen Fusseini Diabate için 2017-18 sezonunda Leicester’a sözleşme imzaladığı dönemde Meghna Sengupta tarafından hazırlanan scout raporu İngiliz basınında yer almıştı.

O raporda Diabate için, ''Öncelikle bir santrafor olmasına rağmen, kanatlarda oynarken üstün becerilerini daha fazla sergileyebiliyor. Ceza sahası dışında iyi bir hücum oyuncusu. Puel'in hücum seçeneklerine çok ihtiyaç duyulan derinliği sağlayabilir. Oldukça hızlı ve çevik. Üçüncü bölgede fırsatlar yaratma konusunda ustalıkları var. Yine de oyunun iyileştirilmesi gereken yerler. Bitirme yeteneği zayıf. Golcü özelliği yok'' ifadelerinin kullanılması dikkat çekmişti.

Foussenini Diabate 880 bin Euro'ya oynayacak

Trabzonspor’un Fousseini Diabate’yi kiralık değil bonservisi ile alacağı iddia edildi... gelen bilgilere göre bordo-mavililer 24 yaşındaki oyuncu için 1.2 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Ayrıca oyuncuya da 880 bin euro yıllık ücret ödenecek. Fousseini’nin sözleşmesinde en dikkat çekici maddenin ise Mali Milli Takımı’nda resmi bir maçta forma giymesi durumunda kendisine 150 bin euro’luk tek seferde ödenecek şekilde bir bonusun olacağı bildirildi.

Trabzonspor Fusseini Diabate