Tek bir şey istedi! Galatasaray'da Arda Turan krizi

Galatasaray'da Arda Turan'ın geri dönüşünde 16 Temmuz günü yaşananlar etkili oldu. Bu arada camia içinde Arda Turan transferi nedeniyle Başkan Mustafa Cengiz'e sırt çevirenler oldu.

07 Ağustos 2020 Cuma 07:23 | Son Güncelleme: 07 Ağustos 2020 Cuma 07:24
Tek bir şey istedi! Galatasaray'da Arda Turan krizi

Arda Turan sonunda yuvaya döndü… önce Fatih Terim’in elini öperek kendisini affettiren Arda, Başkan Mustafa Cengiz’in de elini öperek af diledi. Galatasaray’a dönmeyi başardı. Her şey 16 Temmuz’da yaşandı.

Arda Turan, Barcelona tarafından serbest bırakıldığında, “Arda, Galatasaray forması giymeyecek” diyen Cengiz’i 16 Temmuz’da ziyaret etti. Başkan Cengiz’e hem geçmiş olsun dedi, hem de elini öptü. Cengiz ise Arda’ya; aslında kendisiyle bir sorunu olmadığını kulüp içi siyaset nedeniyle kendisine bu tepkiyi verdiğini savundu. Tek bir şey talep etti: Siyasete karışma.

Mustafa Cengiz'e Arda Turan baskısı

Arda Turan’ın imzasından sonra Galatasaray camiasında ciddi bir kaynama var… camianın pek çok önemli ismine göre Arda’nın imzasıyla Mustafa Cengiz çok büyük risk aldı. Arda Turan’ın elini öpmesinden sonra Cengiz’in milli oyuncunun dönüşüne yeşil ışık yaktığı dönemlerde başkana ciddi tehditler gitti. Camianın önemli isimlerinin Cengiz’e, “Ya başkanlık ya Arda Turan” resti çektikleri bildirildi. Cengiz’in aldığı kararın arkasında Abdürrahim Albayrak’ın da önemli payının olduğu öğrenildi. Bir süredir Albayrak ile Cengiz arasında yaşanan gerilimin bu transferle sonuçlandığı bildirildi.

Galatasaray Arda Turan