“Sadece Trabzonspor değil çok ceza alan olacak”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hem futbolcularına moral motivasyon verip kalan maçları kazanmaları için gereken herşeyi yapmalarını istiyor, hem de kulüp içinde yönetim şeklini kendi isteğine göre oturtuyor.

29 Haziran 2020 Pazartesi 07:45 | Son Güncelleme: 29 Haziran 2020 Pazartesi 07:46
“Sadece Trabzonspor değil çok ceza alan olacak”

Tüm Fenerbahçe taraftarı maçtan önce genç oyuncuların 11’de olmasını bekliyordu… sahaya çıkan 28.4 yaş ortalamalı 11 ise herkeste büyük hayal kırıklığı yarattı. Sahaya bu 11’in çıkmasının nedenin ise Başkan Ali Koç olduğu öğrenildi. Başkan’ın, “Çıkın maçları kazanın. Paranızı hakkedin. Bir galibiyet 400 bin dolar” dediği bildirildi.

Başkan’ın ayrıca futbolcularla yaptığı görüşmelerde, “Siz maçları kazanın Avrupa Kupaları’na gidelim. Trabzonspor’un dışında üstümüzde yer alan diğer takımlardan da ceza alan olabilir” iddiasını ortaya attığı bildirildi.

FENERBAHÇE’DE BÜROKRASİNİN BAŞI ALİ KOÇ! YAPILANMA BELLİ

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç’un profesyonelleşme adına getirdiği bürokrasi kulüpte işlerin çok fazla yavaşlamasına neden oluyor… yanlış karar vermemek, acele karara varıp hataya düşmemek için Ali Koç, bir talebi olanın öncelikle genel sekretere yazmasını, o talebin gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra cevaplanmasını istiyordu. Aziz Yıldırım döneminden kalan profesyoneller de pasifize edildiği için Fenerbahçe’de bir bürokrasi oluştu. Son dönemde Ali Koç kuvvetler ayrılığı fikrini benimsedi. Futbolda olduğu gibi basketbolda da bir yapı kurdu. Kendisi son karar verici konumuna geldi.

Bu yapı futbolda aşağıdan yukarı; Mehmet Aurelio-Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Selahattin Baki, Kemal Danabaş ve Ali Koç şeklinde.

Basketbol ise şu anda Semih Özsoy’a bağlandı. Obradovic’ten sonra Maurizzio Gherardini ve Cenk Renda’nın da ayrılma durumu var. O zaman farklı bir yapılanma gündeme gelecek.

Kaynak: fotospor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç