Mert Hakan Yandaş Fenerbahçe ile anlaşmaya vardı! Öfkelendirdi

Sivasspor'un milli oyuncusu ve transfer sezonunun resmen yıldızı Mert Hakan Yandaş, önce Galatasaray'la anlaşmış ardından Fenerbahçe'ye dönmüştü. Transfer gündeminde adeta fırtınalar koparan bu gelişmeler sonrası Sivasspor'da bu hafta Kayserispor karşısında büyük hatalar yaptı, penaltı kaçırdı, saç baş yoldurdu.

29 Haziran 2020 Pazartesi 07:43 | Son Güncelleme: 29 Haziran 2020 Pazartesi 07:43
Mert Hakan Yandaş Fenerbahçe ile anlaşmaya vardı! Öfkelendirdi

Sivasspor’da Fenerbahçe ile Galatasaray arasında transfer savaşına neden olan Mert Hakan, Sivasspor’un 2-0 kaybettiği maça damga vurdu. Kazanılan penaltıyı “panenka” vuruşu ile gol yapmak isterken topu dışarı attı. Hasan Hüseyin’in attığı golde rakibine temas edemedi. Büyük hata yaptı. Kayserispor’un, Sivasspor’u 2-0 yenmesinde büyük pay sahibi oldu. Sivasspor bu sezon ilk kez bir maçta gol atamadı. İlk kez sahasında kaybetti. Maçtan sonra Sivassporlu taraftarların büyük tepkisini topladı.

Rıza Çalımbay da maçtan sonra “Bizi en çok üzen, Mert Hakan Yandaş'ın kaçırdığı penaltı sonrası oyundan düşmesi oldu. Demoralize oldu. Sanki ilk defa penaltı kaçırıyor. Herkes kaçırıyor. Kaçabilir yani. Oyundan düştü ve kendini veremedi” diye sitem etti

Mert Hakan’ın, Kayserispor maçı performansı da dikkat çekti:

İsabetli Şut: 0

15 ikili mücadelenin 11'ini kaybetti.

Pas İsabet: %77

Top Kapma: 2

1 penaltı kaçırdı.

Kaynak: iha

Sivasspor