Hasan Çetinkaya, Fenerbahçe’ye Lyle Foster'ı önerdi

Fenerbahçe'nin eski idari menajeri Hasan Çetinkaya, Emre belözoğlu ile görüşmesinde Lyle Foster ismini önerdi. Westerlo takımının sportif direktörü olan Çetinkaya, Vedat Muriqi’yi satmaları durumunda Foster'la boşluğu doldurabileceklerini iletti.

29 Haziran 2020 Pazartesi 07:48 | Son Güncelleme: 29 Haziran 2020 Pazartesi 07:49
Hasan Çetinkaya, Fenerbahçe’ye Lyle Foster'ı önerdi

Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe’nin idari menajeri olarak görev yapan Hasan Çetinkaya, sportif direktörlüğünü yaptığı Westerlo’ya Berke Özer’i bir yıl daha kiralamıştı… kısa süre önce Berke için Emre Belözoğlu ile bir araya gelen Çetinkaya’nın Club Brugge’da oynayan De Ketelaere için övgü dolu sözler söylediği iddia edilmişti.

Ancak Çetinkaya’nın Emre’yle yaptığı bu görüşme daha gerçekçi bir öneri getirdiği ve Monaco’nun Cercle Brugge takımına gönderdiği Lyle Foster’ı önerdiği ortaya çıktı. Çetinkaya’nın 18 maçta 1 gol 1 asist yapmasına rağmen 2000 doğumlu genç forvet oyuncusunun dikkatle izlenmesini mümkün olursa Vedat Muriqi’nin rotasyonu için transfer edilmesi tavsiyesinde bulunduğu bildirildi. Çetinkaya’ya göre Foster iyi bir teknik direktörün elinde 2 sezonda Muriqi ayrıldıktan sonra Fenerbahçe’nin birinci forveti olabilir.

Lyle Foster kimdir?

Doğum tarihi:  3 Eyl 2000
Doğum yeri:  Soweto, Gauteng  Güney Afrika
Yaş:  19
Boy:  1,85 m
Uyruk:  Güney Afrika
Mevki:  Forvet - Santrafor
Ayak:  sağ ayak
Güncel kulüp:  Cercle Brugge
Takıma katılma tarihi:  30 Ağu 2019
Sözleşme bitiş tarihi::  30.06.2020
Şuradan kiralandı::  Monaco
Oradaki sözleşme bitiş tarihi:  30.06.202

Kaynak: fotospor

Fenerbahçe Hasan Çetinkaya Emre Belözoğlu