Fenerbahçe’ye ırkçılık suçlaması

Dünyaca ünlü futbol yıldızı eski Galatasaraylı Didier Drogba, Türkiye'de oynadığı dönemde Fenerbahçe maçında ırkçılıkla karşılaştığını iddia etti. Irkçılıkla ilgili kendisine sorulan soruya cevam verirken sarı-lacivertlilerla oynanan karşılaşmayı da örnek göstermesi şaşkınlıkla karşılandı.

16 Ekim 2021 Cumartesi 13:41 | Son Güncelleme: 16 Ekim 2021 Cumartesi 13:43
Fenerbahçe’ye ırkçılık suçlaması

Galatasaray efsanelerinden Didier Drogba, France TV’ye verdiği röportajda Fenerbahçe’yi ateşe atacak sözler söyledi… direkt adını kullanarak, “Irkçılığı, Fenerbahçe maçında umursamadım” ifadelerini kullandı.

Drogba, “Benim gözümde ırkçılıkla mücadele etmenin birkaç yolu var. Bunlar kişisel şeyler.

Irkçılığı, Fenerbahçe maçında umursamadım. Fransa'da belli takımlara karşı oynadığım  maçlarda umursamadım. Ne İngiltere’de, ne de oynayabildiğim diğer yerlerde… Cahil insanların olduğu diğer ülkelerde umursamadım. İsterseniz buna ilgisizlik deyin…

Öte yandan, bir yerde; izlenim bırakabileceğiniz bir yerde, disiplininizde, yaptığınız işte en iyisi olmak ırkçılıkla en iyi savaştır. En güçlü olarak, daha iyi olarak… Bu benim insanları saygıyı zorlama yöntemimdi. Yani beni ten rengimden dolayı sevmiyor ama beni desteklemeli. Benimle yapmalı. Güçlü olduğum için beni alkışlamalı. Bu benim onunla savaşma ve ırkçı insanları biraz daha az aptal yerine koymam yöntemim” dedi.

Galatasaray Didier Drogba Fenerbahçe Irkçılık İngiltere Fransa
loading...