Ali Koç’un Rıdvan Dilmen ve Oğuz Çetin kızgınlığı

Taraftarlar sabah akşam “Fenerbahçe’nin yeni teknik direktör belli oldu” haberini bekliyor. Ancak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un derdi başka

29 Mayıs 2020 Cuma 07:36 | Son Güncelleme: 29 Mayıs 2020 Cuma 07:37
Ali Koç’un Rıdvan Dilmen ve Oğuz Çetin kızgınlığı

Mehmet Aurelio’nun Fenerbahçe’de teknik heyete katılmasının ilginç bir hikayesi var… Ersun Yanal ayrıldığı dönemde Ali Koç, “bu zor dönemde Aykut Kocaman dışında ‘gelsin takımı idare etsin’ diyeceğimiz bir teknik adam yok’ diye isyan etmişti.

Hatta o dönemde Beşiktaş zorda kaldığında Samet Aybaba, Mehmet Özdilek, Rıza Çalımbay, Ertuğrul Sağlam’a, Galatasaray ise Hamza Hamzaoğlu, Bülent Korkmaz, Okan Buruk ya da Hasan Şaş ve Ümit Davala’ya gidebileceğini anlatarak bu isimlerin hepsinin teknik direktörlük lisansı olduğundan bahsetmişti.

Fenerbahçe’nin içinden yetişen Rıdvan Dilmen ile Oğuz Çetin futbol dışında kariyer seçmesi; Bülent Uygun, İsmail Kartal ve  Ümit Özat’ın ise kulüp içi siyasete çok fazla karışması Başkan Koç’u rahatsız etmişti. Bu yüzden başkan, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel’in teknik direktörlük gelişimine çok dikkat etme sözü vermişti.

O dönemde Mehmet Topuz, Tuncay Şanlı, Semih Şentürk gibi camianın içinden çıkan futbolcuların antrenörlük konusunda desteklenmesini istemişti. Hatta adaylığı döneminde getireceği sistemle sadece oyuncu değil, teknik adam yetiştirilmesi sözümü hatırlatmıştı. Aurelio’nun bu kapsamda teknik ekibe katıldığı bildirildi.

Kaynak: fotospor

Ali Koç Rıdvan Dilmen Oğuz Çetin