'Çıplak' reklam skandalına şeriata göre ceza!

Dubai'deki bir gökdelenin terasında çıplak fotoğraflarıyla sosyal medyada gündem olan modeller şeriat mahkemesinde yargılanacak.

07 Nisan 2021 Çarşamba 12:59 | Son Güncelleme: 07 Nisan 2021 Çarşamba 13:06
'Çıplak' reklam skandalına şeriata göre ceza!

Dubai'de bir gökdelenin terasında çırılçıpak görüntüleri ile sosyal medyada viral olan modeller gözaltına alınmıştı. Modellerin gözaltına alınmasının ardından flaş bir gelişme yaşandı. İslam hukukuna göre yargılınacak olan kadınlar için 6 ay hapis cezasının isteneceği belirtiliyor.

Rusya'da hükümete yakın medya kaynaklarındaki haberlerde gözaltına alınan kadınların Rusya, Ukrayna ve Belarus uyruklu oldukları ifade edildi.

Öte yandan gökdelendeki çıplak çekimi organize eden kişinin ise Rusya vatandaşı Alexey Kontsov olduğu öğrenildi. Kontsov'un polise verdiği ifadede sosyal medyada viral olan videoyu çekmenin 'ölümcül bir hata olduğunu' kabul ettiği belirtildi.

Rusya'da hükümete yakınlığı ile bilinen medya kuruluşu Life'da çıkan haberlere göre, Dubai'de büyük tepki çeken organizasyonda yaklaşık 40 model görev aldı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan haberde ise geçtiğimiz günlerde yapılan çekimin Dubai'nin en lüks bölgesi olan Dubai Marina'da gerçekleştiği ve çevrede oturan bazı kişilerin balkondaki çekime şahit oldukları belirtildi.

Öte yandan "Ahlaksız davranışlar" suçlamasıyla gözaltına alınan modellerin ülkede işleyen İslam hukuka. göre 6 ay hapis ile birlikte para cezasına çarptırılmaları bekleniyor.

Dubai'de büyük tepki çeken görüntülerin İsrail merkezli bir porno sitesinin reklamı için çekildiği iddia edilse de bu durum henüz kanıtlanamadı. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, gözaltına alınan bazı modellerin Ukrayna vatandaşı olduklarını doğruladı.

 

Dubai