Berlin Havalimanında gizli nazi binası

Google Haritalar, birçok ülkeye gitmeden, şehirleri görmemizi sağlıyor. Dünyada çok fazla insan burayı kullanıyor ve enteresan görüntülerde bulabiliyor.

02 Aralık 2021 Perşembe 22:50 | Son Güncelleme: 02 Aralık 2021 Perşembe 22:53
Berlin Havalimanında gizli nazi binası

Google Haritalar hayranları, bazıları 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi Hava Kuvvetleri’ne ait olabileceğine inandıkları havalimanının ortasında görülen gizemli bir binanın, hala kullanıp kullanılmadığını tartışıyor! Google Haritalar kullanıcıları, bir havaalanı pistinin ortasına inşa edilmiş bir ev gördükten sonra şaşkına döndü. Bir kullanıcı, Berlin Schönefeld havaalanında bulunan mülkün görüntüsünü Reddit'e gönderdi ve bunun ne için kullanıldığına dair bir tartışmayı ateşledi.

Gönderi, daha önce bir polis karakolu ya da Hava Kuvvetleri tarafından kullanılanlar da dahil olmak üzere birçok teoriyi ortaya koyan 100'den fazla yanıt aldı. Ev bir polis karakolu veya Nazilere ait olabilir.

Bir kullanıcı görüntüler için, "Luftwaffe için 2. Dünya Savaşı'ndan kalma eski bir yönetim ve kışla binası olabilir... Flugplatz Katterbach/Ansbach'taki havaalanında, yönetim için benzer şekilde tasarlanmış bir bina gördüm."
Bir diğeri şunları söyledi, "GDR döneminde devlet misafirlerini ağırlamak/karşılamak için 1947 ve 1950 yılları arasında inşa edilmiş, görünüşe göre "Generals Hotel" olarak adlandırıldı."

Üçüncüsü ise şunları ekledi, "2018'den 2020'ye kadar Berlin Schönefeld'de çalışıyordum ve bir keresinde sorduğumu ve birinin bana orasının polis karakolu olarak kullanıldığını söylediğini hatırlıyorum, gerçekten de etrafta bazı polis araçlarını gördüğümü ve oraya park ettiğimi hatırlıyorum."