700 TL karşılığında cinayeti üstlenmiş

Barış Dinekli’yi bıçaklayarak öldürdüğünü söyleyen E.H. (15), katilin aslında S.C.K. olduğunu, tehdit edildiğini ve 700 lira karşılığında cinayeti üstlendiğini öne sürdü.

25 Ekim 2021 Pazartesi 18:58 | Son Güncelleme: 25 Ekim 2021 Pazartesi 18:59
700 TL karşılığında cinayeti üstlenmiş

'FİZİKEN MÜMKÜN DEĞİL'

E.H.’nin avukatı Erman Yüksel Keskin, cinayeti müvekkilinin işlemesinin mümkün olmadığını belirterek, “Öncelikle maktul 1.80 boyunda ve 75-80 kilo ağırlığında. Müdafisi olduğum E.H. ise 1.50 boylarında ve 35 kilo. Sıska ve tıfıl bir çocuk. Bu cinayeti işlemesi fiziken mümkün değil. Ayrıca, müvekkilimin maktul Barış ile hiçbir husumeti yoktur” diye konuştu.

ÖNCE 'DÜŞTÜ' DEDİ

ANTALYA’nın Muratpaşa ilçesinde Gebizli Mahallesi’nde olay 17 Ekim’de gece saatlerinde meydana geldi. ‘Sero’ lakaplı S.C.K., iddiaya göre arkadaşı E.H.’ye Barış Dinekli’yi (19) öldüreceğini, bu cinayeti para karşılığı üstlenmesini istediğini söyledi. Eve giden S.C.K., kapıyı açan Dinekli’nin göğsüne bıçağı saplayarak öldürdü. Ardından bıçağı E.H.’ye veren S.C.K., suçu üstlenmesini istedi. Olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alınan E.H., cinayeti kendisinin işlediğini söyledi.

'SENİ DE ÖLDÜRÜRÜM'

ÇOCUK, savcılıktaki ifadesinde ise cinayeti 700 lira karşılığında üstlendiğini söyledi. E.H., “Paraya ihtiyacım vardı. Teklifi kabul ettim. Barış Dinekli kapıyı açar açmaz ‘Sero’ yanında getirdiği bıçağı, Barış’ın göğsüne vurdu. Daha sonra bıçağı bana verdi. Ben o an korktum ve cinayeti üstlenmek istemedim. Ancak ‘Sero’ beni tehdit ederek, ‘Eğer benim ismimi polise verirsen seni de öldürürüm’ dedi. Bu nedenle polise ‘Sero’nun adını vermedim. Suçsuzum” dedi.

Avukat Cinayet Antalya Para Bıçak Polis Gözaltı Olay Lira Suç
loading...